Scaun Modular Preston x4s si tava Preston Mega side-tray

Anunturi vanzare / cumparare/ schimb legate de pescuit.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 523
Membru din: Joi Mar 27, 2014 1:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Scaun Modular Preston x4s si tava Preston Mega side-tray

Mesajde admin » Joi Oct 08, 2020 1:13 pm

Vând scaun modular Preston X4s , în stare foarte bună împreună cu masa laterala Preston Mega Side-tray .

Pret pentru intreg pachetul 900 lei . Prefer predarea personală, in Bucuresti și împrejurimi (+/- 100km).

Se dau și separat , cu condiția să dau întâi modularul.

Gama XS a fost dezvoltată cu picioare cu profil pătrat și dispunere mai mare (mai lată) pentru a fi mai stabile. Acestea sunt prevăzute cu articulații care nu lasă urme pe picioare. 4 din cele 6 picioare sunt telescopice . Toate picioarele sunt prevăzute cu tălpici de noroi , pivotante, de dimensiuni mari.

Platforma scaunului este încasetată pentru ergonomie la transport. Este prevăzută cu un înveliș antiderapant.
Modularul are o curea de transport pe umăr/spate , detașabila, solidă.

Prestonul x4s este un modular excelent, clasic, cu mult spațiu de stocare (în cutia de la baza scaunului) X4S vine cu 2 sertare frontale adânci (40 mm) împărțite în 4 sectiuni, 1 sertar lateral adânc (40 mm), care este împărțit în două secțiuni, 1 sertar lateral împărtit în doua secțiuni pentru liniile de pescuit sau accesorii. (20 mm).

De asemenea sub pernă se pot stoca accesorii de dimensiuni mici sau documente (ex: permis de pescuit și avize etc).

Nu bate, nu troncăne. Motivul principal al vânzării este faptul că folosind mult la partidele de plăcere Cuzo f3-ul, la transferul accesoriilor între scaune trebuia să schimb toate inserturile, dar și faptul că pentru mine ar fi fost necesar încă un modul suplimentar pentru o pozitie optimă. Am prins o ocazie cu ceva timp în urma și am luat un Rive 25 vechi pe care l-am customizat (i-am construit un modul) i-am pus doua picioare de la Cuzo F3 (mult mai lungi -65cm) și așa că acum am 3 scaune și Prestonul a devenit cel mai ne-folosit. Practic anul asta nu a văzut apa.

Masa laterala prezintă (doar) defecte cosmetice- a sărit vopseaua de pe tijele laterale în mai multe locuri. Acest lucru se întâmplă pentru ca (din design) prinderile sunt foarte fixe și trebuie convinse să între și să iasă pe acele tije pe care culisează, mai ales daca le doream scoase la transport.

Pentru cine ia pachetul complet, am si câteva bonusuri.

Poze cu produsele:
modular preston x4s.jpg
scaun modular preston x4s.jpg
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 523
Membru din: Joi Mar 27, 2014 1:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Scaun Modular Preston x4s si tava Preston Mega side-tray

Mesajde admin » Joi Oct 08, 2020 3:11 pm

vandut.


Înapoi la “Anunturi Scule si Echipament de Pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori