Sugestii si propuneri pt emisiuni DDF 2015

Dezbaterea subiectelor abordate in emisiunile Video. Sugestii si Propuneri pentru emisiuni viitoare.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
Mugurel Georgescu
Mesaje: 177
Membru din: Joi Ian 29, 2015 1:27 pm
Localitate: București

Re: Sugestii si propuneri pt emisiuni DDF 2015

Mesajde Mugurel Georgescu » Mie Feb 17, 2016 9:44 am

Nu prea cred !

Eu cred ;) Si este atat de usor si de simplu de verificat :roll:

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Sugestii si propuneri pt emisiuni DDF 2015

Mesajde catalin232 » Mie Feb 17, 2016 10:10 am

Eu va multumesc pentru sugestii dar trebuie sa privesc alergatul dupa locatii la modul obiectiv :) . Sezonul de pescuit are un numar finit de weekend-uri din care , destul de multe sunt ocupate de concursuri. Mai luam in calcul si cateva zile ploioase si deja intram in panica pentru ca nu e timp de toate.

Pescuitul dupa mreana mare , cel putin pe zona noastra presupune partide de 24-48 de ore si in principal , presupune un pescuit de noapte . Din pacate , noaptea nu pot filma .
Sa nu spufaptul ca eu sunt obsedat de mreana , fiind pestele pe care imi place cel mai mult sa il prind , insa pe zona noastra si la lipsa mea de timp este foarte greu sa faci ceva concret. La modul cel mai realist , cred ca mai repede voi face o emisiune cu mreana mare in Spania decat in Romania :)

Cleanul mare este si el extrem de rar , avem rauri unde il putem gasi , dar si acolo trebuie facut un pescuit dinamic , trebuie sa umbli prin cotloane dupa el , nu poti sta intr-un loc si sa il astepti. Romania nu e Anglia :) .

Costin Mirea
Mesaje: 243
Membru din: Vin Mai 16, 2014 12:12 pm
Localitate: Bucureşti

Re: Sugestii si propuneri pt emisiuni DDF 2015

Mesajde Costin Mirea » Joi Feb 18, 2016 10:56 am

Eu va multumesc pentru sugestii dar trebuie sa privesc alergatul dupa locatii la modul obiectiv :) . Sezonul de pescuit are un numar finit de weekend-uri din care , destul de multe sunt ocupate de concursuri. Mai luam in calcul si cateva zile ploioase si deja intram in panica pentru ca nu e timp de toate.

Pescuitul dupa mreana mare , cel putin pe zona noastra presupune partide de 24-48 de ore si in principal , presupune un pescuit de noapte . Din pacate , noaptea nu pot filma .
Sa nu spufaptul ca eu sunt obsedat de mreana , fiind pestele pe care imi place cel mai mult sa il prind , insa pe zona noastra si la lipsa mea de timp este foarte greu sa faci ceva concret. La modul cel mai realist , cred ca mai repede voi face o emisiune cu mreana mare in Spania decat in Romania :)

Cleanul mare este si el extrem de rar , avem rauri unde il putem gasi , dar si acolo trebuie facut un pescuit dinamic , trebuie sa umbli prin cotloane dupa el , nu poti sta intr-un loc si sa il astepti. Romania nu e Anglia :) .
Catalin, mai usor ajungi in Ungaria. Am vazut niste filmulete cu mrene prinse acolo de mori de ciuda. Aia au peste pe apele publice, nu ca noi. Ma bate gandul, pe viitor, la o excursie pe la vecinii nostri, dar imi trebuie si un echipament mai serios, bete cu care sa arunc cosulete de 150-200 grame plus nada.
Costin Mirea

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Sugestii si propuneri pt emisiuni DDF 2015

Mesajde catalin232 » Joi Feb 18, 2016 11:53 am

.
Catalin, mai usor ajungi in Ungaria. Am vazut niste filmulete cu mrene prinse acolo de mori de ciuda. Aia au peste pe apele publice, nu ca noi. Ma bate gandul, pe viitor, la o excursie pe la vecinii nostri, dar imi trebuie si un echipament mai serios, bete cu care sa arunc cosulete de 150-200 grame plus nada.
Pai de ce crezi ca am adus asa ceva in stock ? :D

http://www.feedershop.ro/lanseta-cormor ... -80-230gr/

Cat despre faimoasele Mrene de Ungaria ... acolo mergi numai la pont sa pescuiesti ... nu ai sa prinzi atat de des precum ai crede.. daca nu ai pe cineva care sa te anunte cand si unde mananca , poti merge linistit la o bere sub un copac umbros ;)

Costin Mirea
Mesaje: 243
Membru din: Vin Mai 16, 2014 12:12 pm
Localitate: Bucureşti

Re: Sugestii si propuneri pt emisiuni DDF 2015

Mesajde Costin Mirea » Joi Feb 18, 2016 2:20 pm

Toata toamna m-a omorat Jankovich Krisztián cu mrenele lui. E clar ca nimeni nu se duce sa faca o filmare pe o locatie unde nu ar exista informatii ca se prinde peste, mai ales pe ape publice, unde densitatea nu e asa mare ca pe carpodroame.
Lanseta pare ok din descriere, mi-ar fi placut sa aiba macar doua varfuri de carbon in loc de unul. O iau in calcul pentru viitoarea achizitie.
Costin Mirea

ghidanac
Mesaje: 33
Membru din: Mie Feb 10, 2016 12:37 pm

Re: Sugestii si propuneri pt emisiuni DDF 2015

Mesajde ghidanac » Joi Feb 18, 2016 3:37 pm

cred ca o sa angajam un pescar pe post de tester ... ce tare ar fi

mai bine cu catalin la el e moca :D

ticairlandezu
Mesaje: 378
Membru din: Vin Feb 06, 2015 4:41 pm

Re: Sugestii si propuneri pt emisiuni DDF 2015

Mesajde ticairlandezu » Joi Feb 18, 2016 4:08 pm

Eu vreau filmulete in care protagonistii sa fi si de sexul frumos...asa si mai putin îmbrăcate daca se poate ;) :lol:

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Sugestii si propuneri pt emisiuni DDF 2015

Mesajde sorinhc » Lun Feb 22, 2016 11:34 am

Eu vreau filmulete in care protagonistii sa fi si de sexul frumos...asa si mai putin îmbrăcate daca se poate ;) :lol:
Ar fi o idee! :lol: :lol: :lol:
Pai de ce crezi ca am adus asa ceva in stock ? :D
http://www.feedershop.ro/lanseta-cormor ... -80-230gr/
Lanseta "arata" bine ! Cred ca ar merita achizitionata si folosita si pe carpodroame "la grasi" !
mergi numai la pont sa pescuiesti ... nu ai sa prinzi atat de des precum ai crede.. daca nu ai pe cineva care sa te anunte cand si unde mananca , poti merge linistit la o bere sub un copac umbros
Cam asa se intampla si pe la noi ;)

:lol:
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

ticairlandezu
Mesaje: 378
Membru din: Vin Feb 06, 2015 4:41 pm

Re: Sugestii si propuneri pt emisiuni DDF 2015

Mesajde ticairlandezu » Lun Feb 22, 2016 1:52 pm

Sunt bucuros ca mai am sustinatori ;) ....am crezut ca numai eu am gusturi "ciudate" fata de altii :lol: :lol: :mrgreen:

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Sugestii si propuneri pt emisiuni DDF 2015

Mesajde catalin232 » Lun Feb 22, 2016 2:24 pm

mergi numai la pont sa pescuiesti ... nu ai sa prinzi atat de des precum ai crede.. daca nu ai pe cineva care sa te anunte cand si unde mananca , poti merge linistit la o bere sub un copac umbros
Cam asa se intampla si pe la noi ;)

:lol:
Nu chiar se intampla si pe la noi .... sau ma rog .. in cazul meu nu prea se aplica . In afara de Apa Calda , unde ma interesez inainte sa merg pentru ca distanta mare si acolo chir nu ai ce prinde cand nu e peste pe canal ( am patit-o ... mi s-a spus sa stau acasa si m-am incapatanat sa fac o semi lampa :D ) , toate emisiunile pe care le-am facut au fost fara ponturi sau partide de 24-48 de ore cu prenadire sau mai stiu eu ce minuni .. sunt partide de o zi , exact cum ai pleca tu de acasa sa pescuiesti o partida de zi....

Este adevarat ca nici nu ma pot lauda cu platici la 3 kg si amuri de 10 pe Dunare ( nici nu amc autat vreodata) , dar nici nu dau suta de telefoane sa stiu cand si daca merge pestele :D

De obicei, abordata corect, o partida de pescuit in sezon, rar se intampla sa iti dea gherle majore... ca nu prinzi suta de kg sau ca nu ii iei pe cei mai grasi si rotofei este parte a 2-a , dar nici nu poti spune ca ai iesit degeaba din casa :D


Înapoi la “Emisiuni DDF”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator