Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Aici ne prezentam cu nume, prenume si locatie.

Moderator: sorinhc

ursuletu69
Mesaje: 21
Membru din: Mar Dec 15, 2015 8:13 pm
Localitate: Arad

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde ursuletu69 » Mar Dec 15, 2015 9:58 pm

pot sa zic ca avem ceva, nu mare lucru dar este...
Multumesc ! ;)

CSerban
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Noi 14, 2015 9:15 pm

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde CSerban » Mie Dec 16, 2015 10:35 am

Cristi Serban, Bucuresti. Incepator in pescuit dar placut surprins de feeder. Trebuie sa recunosc ca o parte din "vina" o are Catalin pentru filmuletele postate foarte explicite si provocatoare. Multumesc Catalin !
PS deja am inceput sa "convertesc" craparii la feeder!

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde catalin232 » Mie Dec 16, 2015 10:50 am

Cristi Serban, Bucuresti. Incepator in pescuit dar placut surprins de feeder. Trebuie sa recunosc ca o parte din "vina" o are Catalin pentru filmuletele postate foarte explicite si provocatoare. Multumesc Catalin !
PS deja am inceput sa "convertesc" craparii la feeder!
Cred ca e timpul sa deschidem un cult religios pe tema Feeder....nu de alta dar tare multi se mai convertesc :) :)

Bun venit ! :oops:

CSerban
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Noi 14, 2015 9:15 pm

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde CSerban » Mie Dec 16, 2015 5:34 pm

Salut Cataline,
Multumesc de urare!

Nu cred ca ti-ar sta bine in postura de "parintele" Catalin ! :lol:
Ramai asa ca e mai bine si pentru noi, pescarii de feeder. ;)
"Convertit" - a se citi "convins"

elefanthis
Mesaje: 88
Membru din: Mie Dec 17, 2014 6:26 pm

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde elefanthis » Mie Dec 30, 2015 11:02 pm

Salutare! Iertare, Cataline, ptr faptul ca am gasit pagina de prezentare mai tarziu... :oops:
Ma numesc Nicu Poleacu, sant din Suceava, 49 de ani, pescar de vreo 40 de ani, am descoperit feederul de vreo 3-4 ani, si tot mirat il redescopar la fiecare partida!!!
Pacat ca, precum spunea Levente, nu mai sant pestii, apele si mai ales oamenii de altadata!!! : Imi aduc aminte cand eram pustan, cu un bat de piper, trestie sau ce o fi fost, cu cateva rame, lipitori , cosasi si gandaci de colorado prindeam cleni si nu numai, cum numai in povesti pot fi descrisi! Acum ar fi capturi capitale!!! :lol: Acum am dat de drilul mrenei, scobarilor sau morunasilor pe un Maver Powerlite usor!!! E incredibil ce emotie poate transmite! Intre timp am cheltuit o groaza de bani pe scule care mai de care mai sofisticate, dar fff rare partidele cu rezultate notabile, in special din cauza poluarii si braconajului, sau mai degraba a nepriceperii :lol: , zic eu... :roll:
Ah, si sa nu uit: nu mai iau acasa tot ce prind, raman cateva bucati , restul le dau drumul!!! Si asta se invata cu timpul... :oops: Sa vezi ochi cat cepele cand dau drumul la pestii cei mari, in special, (ptr ca ei sant reproducatorii si de acolo vin urmasii)!!! Zic ca-s nebun, nu-s in toate mintile...(citate din comentariile de pe mal)...Placerea insa ramane de partea mea, drilul intens si apoi eliberarea aduc aceeasi cantitate de adrenalina si oxitonina ca o partida buna de sex,sau ceva asemanator!!! Inca mai si ceva in plus!!! :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde catalin232 » Joi Dec 31, 2015 1:19 am

Salut Nicu si bun venit pe forum. Nu e problema cu intarzierea ca nu suntem in armata :D . Cat priveste restul mesajuluiu ... nici eu nu mai stiu ce sa zic... si eu sunt crescut pe malul raului Arges , stiu mult prea bine ce vorbesti .. insa nu sunt asa fatalist...
Ma gandesc eu asa .. in copilarie bateam kilometri de rau pe zi , alergam dupa pestii de care spui necontenit.. acum ne-am facut si mai comozi .. nu ne mutam 10m. mai la stanga sau mai la dreapta de unde ne asezam. Nu o mai fi atat de mult peste , dar nici nu pot spune ca e vid piscicol .
Cu cat avansezi mai mult in pescuit si ii intelegi tainele, cand nu te mai intereseaza sa aduci peste ci te intereseaza exclusiv cum sa ii "pacalesti" sa ii intelegi, sa le respecti alegerile , sa "gandesti" ca ei , sa resusesti sa scoti din apa ce vrei tu , nu ce da Domnu` , parca pescuitul devine din ce in ce mai placut. Chiar si cu pesti mai putini .

Daca mai ai alaturi si oameni de omenie, o gluma , o caterinca atunci sunt cu adevarat exceptionale partidele indiferent de rezultat. E frumos sa fii in natura :D

MrCrick
Mesaje: 3
Membru din: Lun Ian 04, 2016 6:00 pm
Localitate: Iasi

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde MrCrick » Lun Ian 04, 2016 8:01 pm

Va salut pe toti! Cristi Radovici din Iasi, incepator la feeder. multumesc pt accept.

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde sorinhc » Lun Ian 04, 2016 9:32 pm

Bine ai venit ! Poate incepe si Moldova sa "tasteze" :lol: :lol: :lol:
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

ursuletu69
Mesaje: 21
Membru din: Mar Dec 15, 2015 8:13 pm
Localitate: Arad

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde ursuletu69 » Mie Ian 06, 2016 12:12 am

Bine ai venit printre deependentii de feeder !!!

elefanthis
Mesaje: 88
Membru din: Mie Dec 17, 2014 6:26 pm

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde elefanthis » Vin Ian 08, 2016 7:04 pm

Salut Nicu si bun venit pe forum. Nu e problema cu intarzierea ca nu suntem in armata :D . Cat priveste restul mesajuluiu ... nici eu nu mai stiu ce sa zic... si eu sunt crescut pe malul raului Arges , stiu mult prea bine ce vorbesti .. insa nu sunt asa fatalist...
Ma gandesc eu asa .. in copilarie bateam kilometri de rau pe zi , alergam dupa pestii de care spui necontenit.. acum ne-am facut si mai comozi .. nu ne mutam 10m. mai la stanga sau mai la dreapta de unde ne asezam. Nu o mai fi atat de mult peste , dar nici nu pot spune ca e vid piscicol .
Cu cat avansezi mai mult in pescuit si ii intelegi tainele, cand nu te mai intereseaza sa aduci peste ci te intereseaza exclusiv cum sa ii "pacalesti" sa ii intelegi, sa le respecti alegerile , sa "gandesti" ca ei , sa resusesti sa scoti din apa ce vrei tu , nu ce da Domnu` , parca pescuitul devine din ce in ce mai placut. Chiar si cu pesti mai putini .

Daca mai ai alaturi si oameni de omenie, o gluma , o caterinca atunci sunt cu adevarat exceptionale partidele indiferent de rezultat. E frumos sa fii in natura :D
Sant de acord cu tot ce spui, mai putin...fatalist! :lol: Voiam doar sa descriu o stare de fapt. :oVid piscicol nu e, dar au disparut si s-au imputinat multe specii! Cu un plus ptr inundatiile anuale, care au adus pe raul Suceava avati! Multi,printre care si uriasi ca marime(cat mana unui barbat solid!!!), rar sant zilele cand nu plesnesc plevusca pe apa!!! In fond si la urma urmei, natura e baza! Daca nu auzi pasarele, broscuta cum rade de tine pe mal :lol: , fasaitul vantului printre trestii sau prin pomi,greierii si cosasii ce taraie in iarba, toate zgomotele minunate ale naturii, degeaba mergi la peste! Te reincarci insutit cu energia si frumusetea ei!!! Si nu-s vorbe de duh ce spun aici! :roll: Numai eu stiu de cate ori am venit cu traista goala, cu coada intre picioare, ars de soare sau ud sau inghetat de frig, dar mandru ca o fata mare ca am fost pe apa!!!
Toata stima, Catalin! Saluta-l si pe Claudiu din partea mea! Toate cele bune!!!


Înapoi la “Sa facem cunostinta!”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori