Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Aici ne prezentam cu nume, prenume si locatie.

Moderator: sorinhc

catalinAR
Mesaje: 116
Membru din: Joi Noi 06, 2014 7:59 pm

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde catalinAR » Mie Feb 10, 2016 11:31 pm

salut. tamas dorel silviu sunt (porecla "dale"), din ineu judetul arad,am aproape 42 ani (am intrat in 50 :roll: ) pescuiesc de mult (de pe la vreo 6 ani cu bunicu pe ceva canale la pluta), la feeder de prin 2004, dar si la alte stiluri (mai putin musca).

Bine ai venit! :)

Ioan84
Mesaje: 19
Membru din: Dum Mar 06, 2016 5:48 pm

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde Ioan84 » Dum Mar 06, 2016 6:25 pm

Salutare,ma numesc Ioan Enache,sunt din județul Iasi si am descoperit pescuitul la feeder in urma cu doi ani.

Avatar utilizator
krpone
Mesaje: 132
Membru din: Dum Noi 09, 2014 6:14 pm

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde krpone » Dum Mar 06, 2016 8:20 pm

Salutare,ma numesc Ioan Enache,sunt din județul Iasi si am descoperit pescuitul la feeder in urma cu doi ani.
Bine ai venit si fire intinse in noul sezon !!!
Carp Sorin

Avatar utilizator
GeorgeD
Mesaje: 27
Membru din: Dum Mar 20, 2016 5:29 pm
Localitate: Targoviste

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde GeorgeD » Lun Mar 21, 2016 9:37 pm

Salutare tuturor si bine v-am gasit!

George Dermelici,Targoviste actualmente Anglia

Sunt dependent de feeder de putin timp in trecut pescuind mai mult la match si carpfishing.

Doresc sa-mi aprofundez cunostintele si sa invat cat mai multe despre aceasta tehnica iar forumul mi se pare unul bun cu destule informatii si oameni primitori.

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde catalin232 » Mar Mar 22, 2016 9:54 am

Bun venit pe forum . Deja din primele 3 randuri ne-ai facut gelosi :) . Anglia , mama feeder-ului si pescuitului la Match :( . O fi bine ?

gbonline
Mesaje: 5
Membru din: Lun Mar 21, 2016 5:03 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde gbonline » Mar Mar 22, 2016 6:40 pm

Buna ziua tuturor, Gabriel Necula ma numesc. Sunt brasovean insa stabilit in Bucuresti de vreo 10 ani.
Urmaresc tehnica feeder si tot ce se scrie despre aceasta tehnica de aproximativ 10 luni (implicit acest forum) insa am inceput pescuitul la feeder abia de anul acesta (deocamdata 4 partide la activ).

Inca nu sunt dependent de feeder insa nu mai e cale lunga :)

O zi buna.

Avatar utilizator
Mugurel Georgescu
Mesaje: 177
Membru din: Joi Ian 29, 2015 1:27 pm
Localitate: București

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde Mugurel Georgescu » Mar Mar 22, 2016 8:08 pm

Bine ai venit Gabriel

Trimis de pe al meu GT-I9505 folosind Tapatalk

Avatar utilizator
zigi2611
Mesaje: 24
Membru din: Mie Mar 30, 2016 11:22 am
Localitate: Bucuresti

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde zigi2611 » Mie Mar 30, 2016 4:17 pm

Buna ziua si bine v-am gasit!
Ma numesc Mitru Adrian am 34 de ani si sunt din Bucuresti. Sunt pescar de cel putin 20 de ani si am trecut prin toate stilurile de pescuit. Am pescuit timp de 6-7 la match ajung destul de avansat. Am inceput pescuitul la tehnica feeder acum 5 ani mai mult din curiozitate decat ca sa umplu un gol in arsenal. Am fost vrajit foarte repede de usurinta stilului atat in deprindere cat si in utilizare. Facand, gresind si corectand au fost tovarasii mei de drum. Am dezvoltat un stil atipic bazat pe 'pater noster' cu care ma inteleg cel mai bine atat pe balta dar mai ales pe curgatoare. Sunt mult mai atras de apele curgatoare decat de balta. In viziunea mea nu exista o partida cu mai multa satisfactie decat una buna pe Dunare. Pe Dunare de multe ori am prins in acelasi loc cu aceeasi momeala si aceeasi montura cel putin 7 specii de pesti de toate dimensiunile.
Dupa ce am vazut un filmulet pe youtube despre prinderea pestilor de talie mica si fericirea fiecarei capturi parca am retrait emotia pescuitului de copil, cand nu marca vergii si nici marimea pestelui cu conta.
https://www.youtube.com/watch?v=UKzIfgAzx8M
Pentru anul asta am un tel: partide la feeder pe ape curgatore(mai ales Dunare) cat mai light posibil. Vorbim de fire principale de 0.14 inaintea de 0.08 si ace de 20max. De asemenea de partide still 'stalker', cu echipament cat mai putin posibil. Stilul se bazeaza pe deplasarea continua pentru gasirea pestelui si incercarea zonelor foarte greu accesibile. Sunt curios de speciile prinse, frecventa, greutatea capturii suportate de montura si de cantitatea totala per partida(aprox 6 ore)
De asemenea sunt atras de linistea pe care mama natura o ofera cam cu portia de la un timp. Nu de putine ori am plecat cu o masina plina ochi de tot felul de scule si ajungand pe malul apei am gasit un loc unde am gasit relaxarea pescuid numai cu o varga.
Sper sa ne vedem la o partida undeva pe langa Bucuresti.
Numai bine si Fir Intins!

CAI99
Mesaje: 246
Membru din: Dum Noi 09, 2014 10:42 am
Localitate: Bucuresti-Berceni

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde CAI99 » Mie Mar 30, 2016 6:08 pm

Sal !!! Bine ai venit Adrian si aici ;) Respect !!!

Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 523
Membru din: Joi Mar 27, 2014 1:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde admin » Mie Mar 30, 2016 9:21 pm

Salut, si bun venit! Daca pui linkul catre youtube (si e cu https in fata), intre [YouTube ] [ /YouTube] atunci el poate fi vazut ca preview direct aici - apare ca filmulet. Am editat eu la tine :) mai sus. Spor!


Înapoi la “Sa facem cunostinta!”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori