Lanseta feeder pescuit platica in regim de concurs

Sfaturi, recomandari, sugestii despre lansete, mulinete accesorii si monturi.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Lanseta feeder pescuit platica in regim de concurs

Mesajde catalin232 » Mar Apr 07, 2015 9:38 am

De ce nu le spui la oameni si care ar fii lanseta/arma perfecta ;) ....anume Hardy Marksman 12 ft. ;) dupa care restul, e "poezie" :lol: ....pacat ca e scumpa si nu si-o permite toata lumea :( :(
Lasa Hardy nu-i din carbon Toray! :o :o


Azi am pus mana pe primul Prototip FeederX montat de 11,6ft, putere 50gr, varfuri de 2,2mm carbon, greutate 168gr !!!!!!! in configuratia actuala, doua tronsoane, carbon toray, blank mat natur nelacuit, 152 cm lungime de transport, echipate cu aceleasi inele fuji ca pe Daiwa Tournament, mandina fuji extra comoda, maner pluta portugheza A+ cu eva........ i-ti taie respiratia.

Cine a pescuit cu lansete de top si pune mana pe lanseta asta nu cred ca o sa doarma bine cateva nopti :) Si eu sunt inca uimit ca a iesit ceva mai mult peste ceea ce am dorit eu desi tehnicianul lor ma avertizat ca iese ceva de vis in bugetul pe care l-am alocat pt constructia bankului.

sper maine sa iasa ceva poze si sper ca in urmatoarlee partide sa treaca testul de rezistenta cand va fi fortata cu greutati peste cea recomandata.
Daca tot o dai pe reclama asa de la primul tau mesaj ( desi la voi pe forum pentru acelas tip de mesaj primeai ban permanent) trimite si la noi 2 bucati sa testam si noi . Vad ca esti prins in procesul de productie al acestor lansete asa ca nu iti va fi greu sa faci un asemenea gest ;) . Si sunt cat se poate de serios in priviinta asta daca sunt asa cum le lauzi nu vad niciun motiv pentru a le tine ascunse.

Florin
Mesaje: 42
Membru din: Mie Apr 09, 2014 11:08 am
Localitate: Bucuresti

Re: Lanseta feeder pescuit platica in regim de concurs

Mesajde Florin » Mar Apr 07, 2015 10:28 am

A uitat sa puna ghilimelele si sursa (presupun ca nu intentionat). E copy-paste textul lui Lucian fara prima propozitie. (dar tot reclama e :) )

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Lanseta feeder pescuit platica in regim de concurs

Mesajde catalin232 » Mar Apr 07, 2015 11:16 am

Care va sa zica este un Troll micut ? :)

ticairlandezu
Mesaje: 378
Membru din: Vin Feb 06, 2015 4:41 pm

Re: Lanseta feeder pescuit platica in regim de concurs

Mesajde ticairlandezu » Mar Apr 07, 2015 11:20 am

Bajeti, relax ;) ....asteptam cu nerabdare noua aparitie, alexander ;) ...speram sa fie peste Hardy ;) ...caci altfel :idea: :twisted: :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Lanseta feeder pescuit platica in regim de concurs

Mesajde catalin232 » Mar Apr 07, 2015 1:22 pm

Bajeti, relax ;) ....asteptam cu nerabdare noua aparitie, alexander ;) ...speram sa fie peste Hardy ;) ...caci altfel :idea: :twisted: :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:
Pai cine se agita Tica ? Eu chiar ma bucuram cand am vazut asa mesaj pe forum .. mi-am imaginat ca este omu angrenat in producerea unei astfel de lansete si cu mana pe inima iti spun ca ma bucuram sa prestez si eu cateva teste ... Acum am ramas putin dezamagit ... daca e cu citat si ghilimele , eu ce sa mai inteleg ? Mi s-au spulberat visele de a avea in teste o asa lanseta :( . Trist :(

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Lanseta feeder pescuit platica in regim de concurs

Mesajde sorinhc » Mar Apr 07, 2015 7:46 pm

... Acum am ramas putin dezamagit ... daca e cu citat si ghilimele , eu ce sa mai inteleg ? Mi s-au spulberat visele de a avea in teste o asa lanseta :( . Trist :(
:lol: :lol: :lol: Trebuie sa cunosti si tu dezamagirea :lol: In general chinezu se ingalbeneste cand vede comenzi mici, el stie doar la container :lol: :lol: :lol: Stai potol si nu te dezamagi! Oare cate "finutze" incap intr-un container ? :?

PS Postul este un pamflet si trebuie tratat ca a atare :lol: :lol: :lol:

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Lanseta feeder pescuit platica in regim de concurs

Mesajde catalin232 » Mar Apr 07, 2015 8:19 pm

Sorine eu chiar vorbeam serios ... asa o lanseta uber calitativa la bani putini nu poate fi decat un castig pentru pescari. Chiar voiam sa vad si eu din stadiul de "prototip" cum se comporta.. dar daca omu are misiune si uita ghilimele .. normal sa fiu dezamagit :(

Florin
Mesaje: 42
Membru din: Mie Apr 09, 2014 11:08 am
Localitate: Bucuresti

Re: Lanseta feeder pescuit platica in regim de concurs

Mesajde Florin » Mar Apr 07, 2015 8:20 pm

Din cate spune Lucian cel putin carbonul si roluirea lui nu au legatura cu China. Eu zic sa asteptam sa apara la vanzare si apoi sigur vor fi criticate sau apreciate, subiectiv sau obiectiv. Parca nu e corect sa discreditezi un produs pana nu pui mana pe el.
Asta era pentru pamfletul lui Sorin. A scris Catalin odata cu mine.

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Lanseta feeder pescuit platica in regim de concurs

Mesajde sorinhc » Mar Apr 07, 2015 8:51 pm

Sorine eu chiar vorbeam serios ...
Am vrut sa ma simt si eu Bendeac si tu .... :( Hai sa vedem la timpul ei ;) Avem de asteptat! Ca la peste!
Parca nu e corect sa discreditezi un produs pana nu pui mana pe el.


Hai sa vedem intai produsul si apoi sa afirmam ce zici tu ;) Eu nu discreditez nimic, si nu ai ce comenta pt ca nu exista nimic pt moment ! Remember partea cu pamfletul ;)

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

feederal
Mesaje: 6
Membru din: Mar Apr 07, 2015 9:27 pm

Re: Lanseta feeder pescuit platica in regim de concurs

Mesajde feederal » Mie Apr 08, 2015 8:30 am

Din cate spune Lucian cel putin carbonul si roluirea lui nu au legatura cu China. Eu zic sa asteptam sa apara la vanzare si apoi sigur vor fi criticate sau apreciate, subiectiv sau obiectiv. Parca nu e corect sa discreditezi un produs pana nu pui mana pe el.
Asta era pentru pamfletul lui Sorin. A scris Catalin odata cu mine.
Da mancati-as gura se produce in Corea?In sud sau in nord?Daca-i nord mai ieftin si mai slab dacat chinezii,daca-i sud e mai scump cu 50%! :shock: :shock: :shock: Oricum la carbon toray primesti certificat de provenienta,nu merge numai prin declaratii! ;)
Blankul e produs pentru 2-3 firme(sau mai multe)ca pentru o matrita nu-ti ajunge o asociatie familiara sau intreprindere individuala!Bine zis,vom trai si vom vedea!


Înapoi la “Echipament si accesorii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 30 vizitatori