Scaun Nufish/Rive station feeder club

Sfaturi, recomandari, sugestii despre lansete, mulinete accesorii si monturi.

Moderator: sorinhc

IBN
Mesaje: 75
Membru din: Vin Ian 26, 2018 5:56 pm

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde IBN » Joi Iun 21, 2018 9:18 am

In sfarsit a ajuns Restabox-ul in Romania. Tocmai am intrat in posesia lui. Nu credeam ca o sa mai ajunga pe meleagurile noastre........
Sper ca in wk sa il scot pe malul apei :)

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde CISMAS » Dum Iun 24, 2018 1:55 pm

sa sti ca scaunul nu prinde pesti, noua sa ne spui cum satai cu salele :lol: :lol: :lol:

IBN
Mesaje: 75
Membru din: Vin Ian 26, 2018 5:56 pm

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde IBN » Dum Iun 24, 2018 8:10 pm

sa sti ca scaunul nu prinde pesti, noua sa ne spui cum satai cu salele :lol: :lol: :lol:
Am vreo 40 ani de pescuit in spate, crede-ma ca stiu cu ce se mananca pescuitul, nu-i cazul sa fii ironic, mai ales ca nu ma cunosti.
Am testat scaunul inainte sa-l cumpar, la fel cum am testat si un korum deluxe. Korum seamana foarte mult ca si tinuta cu scaunul de crap pe care il am......si de la care ma dor salele…..

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde CISMAS » Dum Iun 24, 2018 8:37 pm

te rog sa ma scuzi, n-am vrut sa fac nici o ironie

IBN
Mesaje: 75
Membru din: Vin Ian 26, 2018 5:56 pm

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde IBN » Dum Aug 26, 2018 4:11 pm

Catalin, am doua intrebari legate de accesoriile pt scaunul Nufish, daca esti amabil sa ma lamuresti:

1. spacer bar-ul https://www.feedershop.ro/preston-pro-s ... offbox-36/ este ok ca sa atasez tava https://www.feedershop.ro/tava-laterala ... ray-large/ si bolul https://www.feedershop.ro/nu-fish-bait-bowl-and-hoop/ ? Bolul pe piciorul din fata, iar tava prinsa pe piciorul din spate cu ajutorul spacer bar-ului

2. ce tava cu prindere pe doua picioare se potriveste la scaunul Nufish (in afara de aqualock side tray, nu-mi place acest model)?


multumesc

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde sorinhc » Vin Sep 28, 2018 9:26 am

eu m-am referit la scaunul browning, legat de ''carnea'' din care-i facut.
Nu prea mai conteaza ca din cate stiu scaunul de feeder Browning nu se mai fabrica ! Poate am info gresite, rog cine are info sa ma corecteze.
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
Jarry
Mesaje: 19
Membru din: Lun Oct 26, 2015 6:43 pm

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde Jarry » Vin Iun 07, 2019 9:34 pm

Va salut!
Referitor la intrebareade mai sus, cat de stabilă este masa de la Preston pe scaunul celor de la Nufish daca este prinsa doar intr-o parte? Am atasat o poza de la una don filmările lui Catalin in care se pote vedea clar acest aspect.
Multumesc
69BA4C08-DB5A-464B-8BB5-97EBC644D129.jpeg
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde sorinhc » Lun Iun 10, 2019 1:20 pm

Nici la scaunul Korum nu ai cum sa o prinzi pe ambele picioare. Eu o intorc invers adica cu o prindere pe scaun si doua picioare de celalata parte. E stabila :D . Poti sa o ti si asa cum vezi in poza de mai sus, sau cu ajutorul unui prelungitor (nu mai stiu cum ii zice dar parca spacer bar,pipa) care te ajuta sa-l prinzi de scaun. Eu nu am sistemul asta dar am vazut pe balta si pare ok (poate ne zice careva ce si cum).

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
RazvanFeeder
Mesaje: 898
Membru din: Vin Noi 07, 2014 1:34 am
Localitate: Bucuresti

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde RazvanFeeder » Lun Iun 10, 2019 11:15 pm

Nici la scaunul Korum nu ai cum sa o prinzi pe ambele picioare. Eu o intorc invers adica cu o prindere pe scaun si doua picioare de celalata parte. E stabila :D . Poti sa o ti si asa cum vezi in poza de mai sus, sau cu ajutorul unui prelungitor (nu mai stiu cum ii zice dar parca spacer bar,pipa) care te ajuta sa-l prinzi de scaun. Eu nu am sistemul asta dar am vazut pe balta si pare ok (poate ne zice careva ce si cum).

;)
Buna ideea, eu o folosesc in pozitie normala doar ca in loc de piciorul de sustinere pun o umbrela de nada! ;)
APS Feeder Club

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde sorinhc » Mar Iun 11, 2019 9:33 am

in loc de piciorul de sustinere pun o umbrela de nada! ;)
Si mai bine.
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(


Înapoi la “Echipament si accesorii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori