Benzar Competition Feeder

Sfaturi, recomandari, sugestii despre lansete, mulinete accesorii si monturi.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Benzar Competition Feeder

Mesajde sorinhc » Vin Sep 15, 2017 8:41 am

Timpul trece si asteptam si alte pareri :D .
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Solzescu
Mesaje: 189
Membru din: Mar Feb 21, 2017 9:02 pm

Re: Benzar Competition Feeder

Mesajde Solzescu » Vin Sep 15, 2017 1:06 pm

Caută filmul cu Benzar cand ia la lift 2 kile de nadă cu ea. E un live pe pagina lui, destul de recent.
Dar ignoră testul în sine (cum altfel?!) și uită-te atent la curbură...
Poate citești ceva printre rânduri, așa cum îți place ție să scrii ;)

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Benzar Competition Feeder

Mesajde sorinhc » Vin Sep 15, 2017 3:11 pm

Stiu ce zici dar Nu gasesc clipul ala pe YouTube (doar Facebook) sa fac shere. Acum chiar nu stiu ce sa zic poate cei care o folosesc o sa ne spuna daca am vazut bine sau nu. Acum nu vreau eu sa fiu oaia neagra care critica betele si nici nu sunt in masura asa ca asteptam pareri de la cei care o folosesc. Asta a fost si motivul pt care am reintrebat daca mai sunt pareri. Sa dea Domnul sa ajungem la concluzia ca merita dublu ca bani decat costa acum :o .

Mai e un clip unde zice Bezar la minutul 17:30 - "Vedeti nu are nici o ruptura lanseta asa in unghi". Ea chiar pare faina dar eu nu inteleg o treba. E de crap sau albitura ? Cu platica cum e ? Nu era mai potrivita o reclama cu ea la platica ? Reclama pana acum "bate" cu crapul :? , trage si de ea sa se vada ca rezista, .... nu mai inteleg ... din cate se pare din reclame se urmareste sectorul de pescari axati pe crap. Eu ma asteptam sa fie o lanseta de platica.

https://www.youtube.com/watch?v=GC6hoK_pHkQ

@ Solzescu :lol: ai dat raspunsul la concursul lor :lol: de curiozitate sa te uiti ce greutati au aproximat unii :lol: sa ajuns la 7,5 si chiar 10 kg :lol: :shock: .

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Solzescu
Mesaje: 189
Membru din: Mar Feb 21, 2017 9:02 pm

Re: Benzar Competition Feeder

Mesajde Solzescu » Vin Sep 15, 2017 6:39 pm

nu, nu am participat :)
dar acum ceva vreme mi-am luat o lanseta de concediu (incape in portbagaj) de 450 de lei.
o daiwa windcast method feeder de 12ft.
Aia bani bine cheltuiti ;)

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Benzar Competition Feeder

Mesajde sorinhc » Vin Sep 15, 2017 8:34 pm

Cea din topicul de aici ? Ce bine ca te-am prins :lol: :lol: :lol: Baga cateva cuvinte si acolo ! Multumesc !
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Stefan George
Mesaje: 178
Membru din: Dum Noi 16, 2014 8:42 pm
Localitate: Bucuresti/Popesti Leordeni

Re: Benzar Competition Feeder

Mesajde Stefan George » Sâm Sep 16, 2017 6:58 am


Neamtul
Mesaje: 38
Membru din: Mar Noi 17, 2015 7:35 am

Re: Benzar Competition Feeder

Mesajde Neamtul » Lun Sep 18, 2017 10:07 pm

Dupa ce am avut lanseta si am folosit-o cateva partide, imi dau si eu cu parerea. Semnalizeaza bine si duce cosuri de 50-60gr chiar si cu varful de 1oz. E rapida rau si la peste mic abia se indoaie varful. E buna pentru platica si scobar dar o vad mai potrivita pentru crap si mreana mare. Sincer, nu mi-a placut actiunea lansetei, e mult prea rigida, e par. Un mare minus sunt inelele cam mici si foarte galagioase, chiar si cu fir nou si curat pe tambur. Are prea multe varfuri inutile, ar fi fost de ajuns cel de 0,75, 1 si 2oz. Practic ce face varful cel mai puternic,aia face si cel de 1oz. Are mai multa rezerva de putere decat un medium de 80-90gr declarat! Lanseta asta se vrea un fel de struto-camila buna la toate. Se vrea o copie dupa Drennan dar are actiunea unui bat de spinning pentru salau. Era mult mai ok daca avea alte inele si puterea declarata sa ii arate adevarata fata. Eu zic ca nu face 400lei, e prea scumpa pentru ce calitate ofera. La banii aia mai bine iei un Maver sau pentru 100-200lei iti iei ceva de la Preston sau Colmic. Eu am inlocuit-o dupa doar o saptamana cu Matrix Horizon S-Class dar pentru ca le pastrez doar pentru balta, am luat pentru pescuit la platica si scobar un Colmic Next Adventure 12ft si 60gr cw. E, asta da bat! Nici nu exista termen de comparatie intre ele. Diferenta de pret este de 180lei dar se simte, chiar se reflecta in calitate.
A fost ultima data cand ma ating de feedere Energo(ca asta e pana la urma, scrie si pe bat). Aceasi sensibilitate o avea si vechiul Power Feeder chiar daca era mai greu si mai puternic per total. Nu zic ca este o lanseta proasta dar nu a fost pe gustul meu.

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Benzar Competition Feeder

Mesajde sorinhc » Mar Sep 19, 2017 8:27 am

Multumim de review ! Si eu ma intrebam de ce au optat pt inelele alea mici :? ? Ce au avut in cap ?
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Benzar Competition Feeder

Mesajde sorinhc » Sâm Sep 30, 2017 6:11 pm

Asa varfuri ? ImagineImagineImagineImagine

https://www.facebook.com/45132695835185 ... 154691761/


Sent from my iPhone using Tapatalk
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Neamtul
Mesaje: 38
Membru din: Mar Noi 17, 2015 7:35 am

Re: Benzar Competition Feeder

Mesajde Neamtul » Sâm Sep 30, 2017 8:20 pm

Interesante varfurile astea noi. Sa vedem cat de folosibile vor fi in practica. Au mai facut ei multa reclama si la alte produse dar tot degeaba.


Înapoi la “Echipament si accesorii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori