Drennan Vertex

Sfaturi, recomandari, sugestii despre lansete, mulinete accesorii si monturi.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Drennan Vertex

Mesajde sorinhc » Vin Mar 08, 2019 4:06 pm

Salutare!

Series 7 de la Drennan urmeaza sa fie inlocuita cu Vertex! Suna bineeee!

Sigur o sa vedem si parerea pescarilor de la noi, sunt multi fani Drennan.

https://www.youtube.com/watch?v=QRTJlOrNbG4




Sent from my iPhone using Tapatalk
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Drennan Vertex

Mesajde catalin232 » Sâm Mar 09, 2019 12:56 pm

De calitate nu or sa sufere si daca inlocuiesc Series 7 o sa fie la un pret super accesibil si calitate de 2 ori peste pret. Din filmare imi place foarte mult cum se comporta pe lansare si drill , se vede ca au facut imbunatatiri si au optat pentru progresivitate. Ceea ce pot reprosa ( gusturi personale probabil) , tot insista sa mentina inelele alea mult prea mici pentru ce pot blank-urile :(

Solzescu
Mesaje: 189
Membru din: Mar Feb 21, 2017 9:02 pm

Re: Drennan Vertex

Mesajde Solzescu » Sâm Mar 09, 2019 5:47 pm

Cred ca de gusturi tine, Cata. Pe mine nu ma deranjeaza ce inele sunt pe blank, in schimb alea de pe varf, daca nu sunt cum vreau/imi plac - imi stric ziua. Uite, Daiwa Matchwinner de 12 ft mi-a placut de si acum imi dau lacrimile dupa ea, dar cu inele de match si pe varf...riscam sa ajung la balamuc sau sa o rup pe genunchi. Aproape ca nu mai voiam trasatura, ca in trasatura se vedeau si mai rau inelele alea :lol:

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Drennan Vertex

Mesajde catalin232 » Sâm Mar 09, 2019 8:10 pm

Cred ca de gusturi tine, Cata. Pe mine nu ma deranjeaza ce inele sunt pe blank, in schimb alea de pe varf, daca nu sunt cum vreau/imi plac - imi stric ziua. Uite, Daiwa Matchwinner de 12 ft mi-a placut de si acum imi dau lacrimile dupa ea, dar cu inele de match si pe varf...riscam sa ajung la balamuc sau sa o rup pe genunchi. Aproape ca nu mai voiam trasatura, ca in trasatura se vedeau si mai rau inelele alea :lol:
Stiu ce zici , dar nu puteau ei sa puna inelele de pe Acolyte Distance si pe betele alea ? Nu neaparat aceleasi ca nah sa zicem ca mareau pretul si intrau in alta categorie de public tinta , dar macar sa fi respectat marimea, sa fi pus niste AOX-ulri la aceeasi marime ca pe Acolyte. Ai vazut si tu ce misto sunt inelele de pe Acolyte de 9ft , foarte bine proportionate, deci se poate .. dar pana mea , nu stiu cine e obsedat pur si simplu de inele asa mici din firma aia ca tare mult gresesc.... repet , este o parere pur subiectiva.

Drama si mai mare este ca nu inelele mici sunt in sine problema, dar alea echipeaza niste blank-uri mult mai capabile care la randul lor sunt limitate de inelele mici .... un MatchPro Super Feeder cu inele cu 2 marimi mai mari ajunge la 100m de pe scaun , dar cum este inelat acum, este perfect exact pentru parametrii pe care il dau ei.... practic limiteaza batul pentru parametrii care ii au ei in cap si nu fac invers, sa testeze batul sa vada cat duce si sa il echipeze si recomande corespunzator.... Ai un Bugatti dar ii pui limitare de viteza la 160km/h ... deja m-am aprins :(

RobertC
Mesaje: 109
Membru din: Lun Noi 13, 2017 9:46 am

Re: Drennan Vertex

Mesajde RobertC » Dum Mar 24, 2019 2:29 pm

:)) acum am vazut filmuletul si m-am speriat cand am vazut inelele... pacat. Zic pas. Asteptam alte lansari de la alti producatori. We shall see.


Înapoi la “Echipament si accesorii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator