Plumbi pentru sondat

Moderator: sorinhc

Costin Mirea
Mesaje: 243
Membru din: Vin Mai 16, 2014 12:12 pm
Localitate: Bucureşti

Re: Plumbi pentru sondat

Mesajde Costin Mirea » Mie Iun 17, 2015 6:44 am

Catalin, ai cum sa aduci și tu plumbi de genul ăsta?
Costin Mirea

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Plumbi pentru sondat

Mesajde catalin232 » Mie Iun 17, 2015 7:55 am

Catalin, ai cum sa aduci și tu plumbi de genul ăsta?
Deocomdata nu lucram cu Spro / Haldorado, deci nu am cum sa aduc asa ceva.

Sunt foarte curios insa in ce conditii coboara plumbul ala cu 1m/s intrucat sunt o groaza de variabile.... Daca dupa lansare lasi firul pe apa , plumbul coboara mai repede, daca tii tensiune in fir, coboara mai incet si daca o sa conduci plumbul spre subtrat vei avea iarasi o alta rata de coborare :) .

Sper sa vina cu manual de intructiuni :)

manaila florentin
Mesaje: 82
Membru din: Joi Noi 06, 2014 9:18 pm
Localitate: Braila
Contact:

Re: Plumbi pentru sondat

Mesajde manaila florentin » Mie Iun 17, 2015 8:06 am

pai...e simplu.tii lanseta in sus si il lasi sa coboare cu 1 m/s...nu e simplu? :lol: nu mai conteaza daca ai variabile, tu doar trebuie sa-l lasi sa coboare doar cu 1m/s

ticairlandezu
Mesaje: 378
Membru din: Vin Feb 06, 2015 4:41 pm

Re: Plumbi pentru sondat

Mesajde ticairlandezu » Mie Iun 17, 2015 8:58 am

Eu credeam ca glumesti :?

;)
Tu nu te-ai prins inca ca eu vb si lucruri serioase...printre multele prostii pe care le debitez!!! :lol: :lol: :mrgreen:
Cred ca am mai scris asta pe undeva...ca eu personal sun deschis la tot felul de noutati...cum apare ceva "hat" vreau si eu imediat sa testez ;) ...daca-i un lucru bin si folositor mie, il pastrez in continuare...daca nu, ia "drumul prieteniei" :lol: :lol: :mrgreen: De cate ori vin in tara si merg la pescuit cu prietenii....nu mai raman nici jumate din lucrurile pe care le am in scaun....da nu ma deranjaza ;) :lol: :lol: :lol:
Va mai dura putin pana voi intra in posesia lor, pentru ca m-i le aduce direct in Olanda la CM, chiar Dome Gabor ;) Am sa le testez acolo dupa care va anunt si pe voi ce si cum ;)

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Plumbi pentru sondat

Mesajde sorinhc » Mie Iun 17, 2015 11:46 am

De cate ori vin in tara si merg la pescuit cu prietenii....nu mai raman nici jumate din lucrurile pe care le am in scaun....da nu ma deranjaza ;) :lol: :lol: :lol:
Esti bun de prieten :lol: :lol: :lol:

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

ticairlandezu
Mesaje: 378
Membru din: Vin Feb 06, 2015 4:41 pm

Re: Plumbi pentru sondat

Mesajde ticairlandezu » Mie Iun 17, 2015 11:52 am

De cate ori vin in tara si merg la pescuit cu prietenii....nu mai raman nici jumate din lucrurile pe care le am in scaun....da nu ma deranjaza ;) :lol: :lol: :lol:
Esti bun de prieten :lol: :lol: :lol:

;)

"Gurile rele" spun ca dupa o tuica...imi dau si haina de pe mine :lol: :lol: ...basca nu mai contez nici in competitie ;)

:lol: :lol: :lol: Muhahahahahhahahahah :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Plumbi pentru sondat

Mesajde sorinhc » Mie Iun 17, 2015 1:13 pm

;)
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Plumbi pentru sondat

Mesajde sorinhc » Joi Ian 07, 2016 9:25 am

Va mai dura putin pana voi intra in posesia lor, Am sa le testez acolo dupa care va anunt si pe voi ce si cum ;)
Cum e ?

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(


Înapoi la “Pescuitul pe balti, lacuri si baraje. Tactici si tehnici.”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori