Pescuit la scobar

Rauri, Canale, Dunare.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit la scobar

Mesajde sorinhc » Mie Dec 16, 2015 8:31 am

Nu vad sensul pentru care trebuie sa dai cuiva fara pic de experienta ( daca nu doreste explicit asta) cea mai scumpa nada de pe piata pentru a o arunca in Dunare , pentru el poate este prima oara cand o vede si pescuieste ( pe ea pe Dunare ) :D .
Asta era si ideea pt ca stiu ca sunteti selectivi cu nadele ;) , nu aveti "la gramada" toate felurile si aromele.

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Pescuit la scobar

Mesajde catalin232 » Mie Dec 16, 2015 10:54 am

Pai suntem selectivi cu toate produsele puse in vanzare , este adevarat. La fel de adevarat este si faptul ca nu m-ai auzit spunand de rau de Special Concurs si nici nu ai sa gasesti scris de mine asa ceva. Din contra , de cate ori am fost intrebat ce nada sa foloseasca cineva care intra in descrierea din mesajul anterior ( adica nu cauta ceva anume si nici nu voia sa fie uber calitate), am recomandat mereu Special Concurs. Chiar si atunci cand noi nu vindeam asa ceva !

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit la scobar

Mesajde sorinhc » Mie Dec 16, 2015 12:35 pm

Uite ceva filmulet cu nada dar cel mai ineresant sa vezi cum se hranesc scobarii!
https://www.youtube.com/watch?v=ZJsbGLL6HJ0
In nada s-au adaugat larve?
?
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Pescuit la scobar

Mesajde catalin232 » Mie Dec 16, 2015 12:48 pm

Dupa cum poti observa , sunt si larve ( sau fui nu imi dau seama exact) in bulgarii de nada.

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit la scobar

Mesajde sorinhc » Vin Iul 01, 2016 8:38 am

Normal ca functioneazac trebuie doar sa sti locuri, sa gasesti pestele
Si asta inseamna sa pescuesti foarte mult la scobar, sa incerci, sa schimbi ......... si apoi vine si "simtul apei". Aici personal pot miza doar pe informatiile de la colegi, prieteni.. pt ca ajung rar sa "dau" la scobar. Din pacate :( :( :( . Cum spunea un fost coleg "Soarta D'omle! Soarta!".

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(


Înapoi la “Pescuitul in ape curgatoare.Tactici si tehnici.”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator