Compot de viermi

Recomandari, sfaturi, trucuri si teste.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Compot de viermi

Mesajde sorinhc » Joi Mar 15, 2018 10:27 pm

Salutare!

Ce parere aveti despre asa zisul produs maghiar “compotul de viermi” ? Nu stiu daca sa pescuit cu el si pe la noi Imagine. Eu vad doar o latura practica si anume scapam de viermii de prin frigidere, nu mai sufocam sau oparim nimic Imagine, mai curat ... in rest cam atat. Nu stiu, va las pe voi sa comentati ... ca bani vs buzunar inca mai fac calcule Imagine.

Imagine


Sent from my iPhone using Tapatalk
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
Tiby Baschet
Mesaje: 586
Membru din: Dum Oct 19, 2014 10:35 am
Localitate: Giurgiu
Contact:

Re: Compot de viermi

Mesajde Tiby Baschet » Joi Mar 15, 2018 11:44 pm

I-as lua sa ii arunc in nada si in carlig.

Acum nu stiu ce diferenta ar face. Aditivele pe mine nu m-au avantajat niciodata

Avatar utilizator
RazvanFeeder
Mesaje: 898
Membru din: Vin Noi 07, 2014 1:34 am
Localitate: Bucuresti

Re: Compot de viermi

Mesajde RazvanFeeder » Vin Mar 16, 2018 1:14 am

Eu cred ca sunt o mare porcarie- la fel ca si creveteii sau ramele de mare conservate din Grecia.....n-am vazut pe nimeni sa foloseasca asa ceva la pescuit! :lol:
APS Feeder Club

Avatar utilizator
Briceag Alin
Mesaje: 178
Membru din: Dum Mai 03, 2015 10:30 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Compot de viermi

Mesajde Briceag Alin » Vin Mar 16, 2018 6:42 am

Eu ii vad "practici" cand plecam prin concediu si iti iei o varga la tine si un borcanel de asta il arunci in usa masinii. :D
www.feedershop.ro

Committed To Total Quality

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Compot de viermi

Mesajde catalin232 » Vin Mar 16, 2018 6:46 am

Eu ii vad "practici" cand plecam prin concediu si iti iei o varga la tine si un borcanel de asta il arunci in usa masinii. :D
Ar fi interesant de aflat cat tin dupa desfacerea capacului ... Daca se pot pastra mai mult timp de la desigilare, atunci da, sunt o varianta buna in concediu pe care nu o rezolvai decat cu momeli artifiale...

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Compot de viermi

Mesajde sorinhc » Vin Mar 16, 2018 9:53 am

Pe un site care le comercializeaza scire ca "Cica" tine cam "cateva saptamani" dupa desfacerea borcanului DAR tinut la rece. Cu borcanul sigilat cam un an. Nu prea ma avantajeaza .... Daca iei borcane mici, vad ca au cam prox 8 lei 40ml, cred ca nu ar fi o problema sa folosesti tot borcanul dar daca iei borcan mare sigur se va strica. Intrebarea e daca produsul stricat devine mai prinzator :lol: ? Si daca compotul nu se strica cand va sta uitat prin masina :D dar nedesfacut (sigilat)?

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: Compot de viermi

Mesajde CISMAS » Vin Mar 16, 2018 2:03 pm

Eu ii vad "practici" cand plecam prin concediu si iti iei o varga la tine si un borcanel de asta il arunci in usa masinii. :D
Ar fi interesant de aflat cat tin dupa desfacerea capacului ... Daca se pot pastra mai mult timp de la desigilare, atunci da, sunt o varianta buna in concediu pe care nu o rezolvai decat cu momeli artifiale...
eu zic ca daca scurgi lichidul si umplii borcanul cu palinca si ceva aroma, te tine tot concediul

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Compot de viermi

Mesajde sorinhc » Vin Mar 16, 2018 2:44 pm

Eu ii vad "practici" cand plecam prin concediu si iti iei o varga la tine si un borcanel de asta il arunci in usa masinii. :D
Ar fi interesant de aflat cat tin dupa desfacerea capacului ... Daca se pot pastra mai mult timp de la desigilare, atunci da, sunt o varianta buna in concediu pe care nu o rezolvai decat cu momeli artifiale...
eu zic ca daca scurgi lichidul si umplii borcanul cu palinca si ceva aroma, te tine tot concediul
Palinca sigur nu tine tot concediul :lol: :lol: :lol: . Cam costisitor si nu stric bunatate de alcooale pe viermi :lol: . Acum lasand gluma la o parte cred ca putin alcool dupa ce desfaci borcanul nu strica si poate ajuta dar sa umplii tot borcanul e prea de tot.
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: Compot de viermi

Mesajde CISMAS » Vin Mar 16, 2018 3:48 pm

borcanelul e asa de mic, ca ajunge un paharel mic
daca pui un pic in zeama lui unde mai e rolul de conservant al palincii
acum...depinde si ce vrei de la concediu, sa pescuiesti sau... :twisted:
dealungul vietii am vazut destui umpland cabanele de pe munte si uitati langa mesele cu sticle :lol: :lol: :lol:

Alexe Trabucco
Mesaje: 47
Membru din: Mie Aug 30, 2017 7:51 pm

Re: Compot de viermi

Mesajde Alexe Trabucco » Dum Sep 02, 2018 9:16 pm

Am cumparat 3 arome ananas ,capsuni,usturoi.viermi iam folosit singuri fara momeala vie cate 1-2buc. in carlig cei mai buni au fost cei de usturoi ananas am prins caras ciortan etc pesti mici pana in kg albitura multa .Am pescuit la cosulet si mhetod ambele variante aceleasi nr de trasaturi balta danesti dupa lehliu gara si barajul frasinet


Înapoi la “Nade si momeli”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori