Balta Candeasca

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

ionut82
Mesaje: 19
Membru din: Lun Feb 08, 2016 6:56 pm

Balta Candeasca

Mesajde ionut82 » Lun Mar 14, 2016 2:16 pm

Salutare tuturor,sambata vreau sa fac o iesire pe balta camineasca.mentionez ca nu am mai pescuit pe aceasta balta.ma poate ajuta cineva cu ceva informatii despre balta.ce specii predomina,ce nada si ce momeala sa folosesc pentru vremea asta.multumesc

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: Balta Candeasca

Mesajde CISMAS » Lun Mar 14, 2016 5:38 pm

Camineasca si Candeasca sant Balti diferite, in puncta cardinal diferite
la Camineasca a facut Catalin ( cauta pe site) un film si spune acolo tot
la Candeasca, am fost la balta Valea Iazurilor si are ciortan si caras frumos

ionut82
Mesaje: 19
Membru din: Lun Feb 08, 2016 6:56 pm

Re: Balta Candeasca

Mesajde ionut82 » Lun Mar 14, 2016 5:48 pm

I-mi cer scuze tuturor.Despre balta Candeasca am vrut sa intreb.va multumesc pentru informatie

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Candeasca

Mesajde sorinhc » Mar Mar 15, 2016 9:17 am

Salutare!

Am fost eu anul trecut o singura data prin toamna. O zi foarte mohorata si friguroasa. Peste ioc, doar albitura mica pana ne-am gandit sa facem de mancare si sa fac cativa metri de la feeder. Apoi ... :o Feederul a disparut in lac. L-am recuperat pe partea cealalta cu ajutorul unei alte lansete. Din pacate pestele a gasit sa se infasoare de nu stiu ce si dus a fost. Surprize pot aparea. Am dat la metod cu pelete betaina si popup galben. Am mai folosit si groundbait parca Benzar din cate-mi amintesc.

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

ionut82
Mesaje: 19
Membru din: Lun Feb 08, 2016 6:56 pm

Re: Balta Candeasca

Mesajde ionut82 » Mar Mar 15, 2016 10:12 am

Usor usor se strang informatii,sambata sunt prezent pe balta.am sa revin dupa partida cu informatii. ;)

gbonline
Mesaje: 5
Membru din: Lun Mar 21, 2016 5:03 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Candeasca

Mesajde gbonline » Mar Mar 22, 2016 6:55 pm

Salutare,

Balta de la Candeasca, denumita si Valea Iazurilor este cea din comuna Belciugatele.
Am fost acolo acum o luna pe o vreme friguroasa fara soare si am prins 3 carasi la feeder. Nu am ales o zona buna pentru ca am ajuns tarziu si nu aveam alta optiune si sincer nici tehnica/cunostintele nu m-au ajutat prea mut (inca invat). Pe zonele cu apa mai mica lumea a luat chiar si ciortani iar in stanga si in dreapta mea, 2 pescari cu vechime pe acea balta au plecat cu cate o galeata de caras prins la undita. Balta nu era inca populata atunci.

Accesul este foarte bun, pana la complex este pietruit iar in jurul lacului este pamant batatorit. Nu stiu cum e cand ploua mai mult.

Taxa de anul acesta este 80 lei cu retinere de 7kg crap si 5kg de caras mai mare de 400gr. Conform spuselor administratorului, pe acea balta se pascuieste bine primavara atat la crap cat si la caras. Bazinele 0 si 1 sunt administrate de fratele proprietarului pensiunii Valea Iazurilor iar balta 2 din dreapta complexului este strict de C&R cu o taxa de 30 lei.

Administratorul (Claudiu) este un baiat tanar, foarte de treaba, iti raspunde sincer la toate intrebarile legate de balta.

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Candeasca

Mesajde sorinhc » Mar Mai 24, 2016 9:15 am

Salut !

Am mai fost cineva ? Update ?

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

ramadri
Mesaje: 228
Membru din: Vin Apr 29, 2016 6:33 pm

Re: Balta Candeasca

Mesajde ramadri » Lun Iun 13, 2016 9:22 pm

Pe balta 2 a fost careva. Ceva informații?

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Candeasca

Mesajde sorinhc » Joi Sep 29, 2016 8:05 am

am sa revin dupa partida cu informatii. ;)
Noi asteptam ....
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Candeasca

Mesajde sorinhc » Mie Mar 15, 2017 4:14 pm

Salutare!

Din cate vad pe FB s-au facut populari si ceva pescari pe apa. A fost careva ? Balta e ok dar nu cred ca e prea frumos in weekend pt ca sunt multi bambinari.

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(


Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori