Magura 9

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

claudiue
Mesaje: 271
Membru din: Joi Aug 21, 2014 2:15 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesajde claudiue » Sâm Aug 19, 2017 10:24 am

Frumos peste! Pe ce ponton l-ai gasit?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Avatar utilizator
mihaiboaca
Mesaje: 158
Membru din: Joi Noi 06, 2014 12:39 pm

Re: Magura 9

Mesajde mihaiboaca » Dum Aug 20, 2017 4:15 pm

Am fost sambata pe ponton 21. Am adus pe saltea peste 20 de mustaciosi si un ten care l-a facut pe coleg sa faca baie la ora 8.
Am pescuit in mal langa stuf, pe jumatatea baltii si in malul de vis-a-vis.
Am nadit cu porumb cu capace de nada.
Am pescuit cu method de 45 xl si ac de 8 cu bait sting.
IMG_5316.JPG
IMG_5317.JPG

Mihai Boaca
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: Magura 9

Mesajde CISMAS » Dum Aug 20, 2017 5:40 pm

felicitari Mihai !
imi plac pozele pe ALB-NEGRU, sant mult mai expresive :!:

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesajde sorinhc » Lun Aug 21, 2017 9:16 am

Salutare!

Eu am fost pe 18 cu D'onsoara care nu a putut pescui deoarece sufera de o tendinita la mana stanga care a dus la repauz, fara tras de pesti :twisted: .
Am vazut ca sunt doi pescari pe 21, unul cu scaun NuFish si unul cu o lanseta trei sferturi rosie, asa se vedea de la mine. Am vazut live faza cu "baitza" :lol: pt ca nadeam in acest timp. De apreciat ca totusi nu a fugit cu lanseta in larg si a lasat timp de pregatire, sa se dezbrace si omul :lol: :lol: :lol: . M-am uitat de cateva ori pt ca am vazut ca ai dat pe mijlocul lacului spre dreapta unde eu nu am prea prins in trecut. Eram curios sa vad cum merge .... Dimineata ce m-am mai uitat pe la altii ca dupa 11-12 m-am retras in spatele casutei la umbra si am cam neglijat pescuitul. Gratar si relaxare ..... Si bine ca a inceput vantul si a fost acceptabil, chiar ok.
Spre deosebire de partida trecuta unde a merg bine in 30 -35 m de malul de unde pescuiam acum a merg foarte slab acolo. Locul cu cei mai multi pesti si cu trasaturi cum trebuie a fost la 10 m de malul de vis a vis. Am facut doua greseli si anume m-am uitat taraziu sa vad cu ce au dat cei dinaintea mea si incapatanarea mea de a tot incerca in stanga pe mijoc (doar un peste am luat de acolo). In cos era o punga de boilies DB (cu pretul de UK pe ea) si cateva pungi bune de boilies autohton (6-8). Deaceea pestele era cantonat in malul de vis a vis si de acolo au venit cele mai multe trasturi. Am vazut destul de tarziu si nadisem deja in locul de aproape :( . Asta a contat dupa ora 12 cand trasaturile s-au mai rarit dar tot au fost. Daca nadeam de la inceput si faceam un vad langa malul de vis a vis era alta mancare de peste. Chiar si asa partida a fost ok. Pesti, relaxare si gratare !

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

claudiue
Mesaje: 271
Membru din: Joi Aug 21, 2014 2:15 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesajde claudiue » Lun Sep 04, 2017 1:47 pm

Ponton 7 , de sambata dimineață până duminică la prânz.
Mulți pești frumoși si bataiosi...dar am doar 2 poze :( . Fiind singur si fără vecini trebuiau să se alinieze astrele sa prind unul de poza fix cand trecea un paznic pe acolo :).
A mâncat f bine si in larg si lângă mal la 10 metrii de ponton.

La plecare am avut si bucuria de a ma intalni cu sorinch. Fara sa stiu ca el este am oprit mașina la ponton 18 atras fiind de grătarul ingenios ce ardea lângă drum. Am cerut ceva detalii despre el, satul fiind de biscuiți cu sticksuri pe baltă;)
Poate data viitoare vb dinainte si luam pontoane alăturate;)ImagineImagine

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


nacea_dragos2001
Mesaje: 435
Membru din: Dum Noi 09, 2014 2:22 pm

Re: Magura 9

Mesajde nacea_dragos2001 » Mar Sep 05, 2017 6:53 am

Felicitari ! Data viitoare sa ai cantarul la tine .

Trimis de pe al meu GT-P5100 folosind Tapatalk


claudiue
Mesaje: 271
Membru din: Joi Aug 21, 2014 2:15 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesajde claudiue » Mar Sep 05, 2017 7:03 am

Nu am cântar deloc:))
Dar dată viitoare voi avea grătar precum Sorin!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


nacea_dragos2001
Mesaje: 435
Membru din: Dum Noi 09, 2014 2:22 pm

Re: Magura 9

Mesajde nacea_dragos2001 » Mar Sep 05, 2017 7:05 am

Asteptam sa ne inviti la masa !

Trimis de pe al meu GT-P5100 folosind Tapatalk


Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesajde sorinhc » Mar Sep 05, 2017 8:31 am

Salutare !

Ponton 17 @caludiue nu 18. Am dat spre 18 si am luat o oglinda frumoasa si din prisma faptului ca e prima oara cand pescuesc pe ponton 17 si nu stiu locul. Oricum cum ai oprit si ai inceput sa intrebi sa speriat "porcusorul" ca il mai prinde cineva odata si a inceput sa se zbata :lol: :lol: :lol: .
IMG_2853.JPG
Apoi sa linistit:
IMG_2862.JPG
Offtopic: Hai ca am cautat si o poza mai veche cu "jucaria" care face gratarul (achizitionat de la Hornbach) pt cine e curios sa vada cum arata:
IMG_9301.JPG
Marele avantaj este ca sta in masina mai mereu si nu mai stai sa cari dimineata cand pleci spre balta, si asa cari destule :D . Cel de la Hornbach e mai de calitate decat alte astfel de "galeti". Eu mai folosesc si butelia cu gaz la care pun un gratar "de tuci" dar aia cand nu sunt cu D'onsoara sau vreau sa fac ceva la tigaie.....
Placerea a fost de partea mea si din pacate nu am stat mai mult la vorba dar mai avem timp si de palavre. Weekendul viitor e fara pescuit :( din pacate pt ca plec din Bucuresti :( :( . Sper sa rezist :lol: :lol: :lol: .

Sa auzim de bine !

;)
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

nacea_dragos2001
Mesaje: 435
Membru din: Dum Noi 09, 2014 2:22 pm

Re: Magura 9

Mesajde nacea_dragos2001 » Vin Sep 08, 2017 8:38 am

Salut ! Merge cineva maine pe Magura 9 ?

Trimis de pe al meu GT-P5100 folosind Tapatalk



Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 25 vizitatori