Magura 9

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

claudiue
Mesaje: 271
Membru din: Joi Aug 21, 2014 2:15 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9 sezon 2017

Mesajde claudiue » Lun Apr 10, 2017 2:54 pm

Dacă am cu ce pune poze...pun! :))

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesajde sorinhc » Lun Apr 10, 2017 4:10 pm

O sa ai stai linistit. Auzi sa dai si tu o lanseta pt ten ( e ok si cu Utopia de ananas daca nu ai altceva la indemana) in dreapta intre asa zisul calugar (sau ce e aia in apa) si pontonul mare si sa-mi spui daca ai luat ceva ;) .
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Magura 9

Mesajde catalin232 » Lun Apr 10, 2017 6:00 pm

O sa ai stai linistit. Auzi sa dai si tu o lanseta pt ten ( e ok si cu Utopia de ananas daca nu ai altceva la indemana) in dreapta intre asa zisul calugar (sau ce e aia in apa) si pontonul mare si sa-mi spui daca ai luat ceva ;) .
Eu nu am luat niciodata ten de acolo .. in fapt nu am luat peste de acolo ... am luat in schimb de pe 22 pescuit spre 21 :D

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesajde sorinhc » Lun Apr 10, 2017 6:08 pm

O sa ai stai linistit. Auzi sa dai si tu o lanseta pt ten ( e ok si cu Utopia de ananas daca nu ai altceva la indemana) in dreapta intre asa zisul calugar (sau ce e aia in apa) si pontonul mare si sa-mi spui daca ai luat ceva ;) .
Eu nu am luat niciodata ten de acolo .. in fapt nu am luat peste de acolo ... am luat in schimb de pe 22 pescuit spre 21 :D
Am luat 3 partide la rand pe caldura 2 buc ten exact de acolo. O singura data am luat 3. Importanta e linistea.


Sent from my iPhone using Tapatalk
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Magura 9

Mesajde catalin232 » Lun Apr 10, 2017 6:30 pm

O sa ai stai linistit. Auzi sa dai si tu o lanseta pt ten ( e ok si cu Utopia de ananas daca nu ai altceva la indemana) in dreapta intre asa zisul calugar (sau ce e aia in apa) si pontonul mare si sa-mi spui daca ai luat ceva ;) .
Eu nu am luat niciodata ten de acolo .. in fapt nu am luat peste de acolo ... am luat in schimb de pe 22 pescuit spre 21 :D
Am luat 3 partide la rand pe caldura 2 buc ten exact de acolo. O singura data am luat 3. Importanta e linistea.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Eu cand va spun ca sunt ghinionist, voi Batman !!! Batman !!!! :(

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Magura 9

Mesajde sorinhc » Lun Apr 10, 2017 7:39 pm

Voi stateati doi pe ponton si "linistea" .... rectific ca acum am vazut ca am omis ca au fost per partida si chiar prietena a prins primul ei ten. Ma vazut pe mine ca am fortat putin pestele inainte si a fost "parcat" repede la minciog, a facut si ea la fel. Saracu a facut show in minciog . Parca aud si acum "doamne ce nebuni si pestii astia" . Am mai incercat si in alte partide fara succes. Oricum la vara arunc cateva maini de seminte si porumb, nu am ce pierde . Nu esti chiar asa ghinionist Cataline ! Ai tu succes unde trebuie !


Sent from my iPhone using Tapatalk
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesajde sorinhc » Mie Apr 12, 2017 10:18 am

Mâine sunt pe 21
Cum a fost ?
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

claudiue
Mesaje: 271
Membru din: Joi Aug 21, 2014 2:15 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesajde claudiue » Mie Apr 12, 2017 10:30 am

Salut! Per total a fost mulțumitor dar se putea si mai bine...am luat vreo 6 bucăți si un carasoi. Am mai ratat 2...

Pe ponton 22 colegul a luat 3 bucăți.

Pe pontonul de protocol Dragoș a prins mult mai bine, nadind si pescuind pe malul opus. A luat chiar si un purcelus frumos dar il las pe el cu alte detalii...

Eu am pescuit ca de obicei pe locul ala...la jumătatea distanței, inspre ponton 22. Am nadit din prastie si m am jucat fără succes si cu un match.

Cred ca pestele mai mult s a plimbat si nu a stat pe loc. După lungă perioadă de liniște Dragoș a avut dublu drill urmat tot de dublu si la mine...

Cel mai bine la ac a mers utopia de krill...noroc ca citisem la tine si cu ea am inceput si terminat ziua.

Revenim!


Sent from my SM-G935F using Tapatalk


nacea_dragos2001
Mesaje: 435
Membru din: Dum Noi 09, 2014 2:22 pm

Re: Magura 9

Mesajde nacea_dragos2001 » Mie Apr 12, 2017 4:38 pm

Salutare ! Totusi , Claudiu , pentru inceput de sezon cred ca rezultatele au fost multumitoare , de , primavara nu i ca vara .

Pe "pontonul de protocol" am pescuit clipsat la 80 m , am nadit si pe la prinz au aparut si rezultatele , crapi intre 5-6-7 kg .
Am beneficiat si de o zi superba cu presiune constanta si vant moderat .

Intr-adevar zona pontonului 22 (in mijloc) tine peste mare dar cred ca in perioada asta mai mult sta in zone ce beneficiaza mai rapid de soare , adica spre capete .
Am folosit si eu Utopia tutti frutti si cred ca au intrat vre-o doi crapi .

Printre altele am incercat si metoda "Catalin" de lansat la distanta cu fir PE pe o lanseta de 3,90 m si varf de 1,5 oz ! Leger poti ajunge la 90-100 m .
Important e sa stai cu ochii si cu MANA pe lanseta pt ca indiferent de inaintas , ti o zboara de pe suport !

Spre sfirsit a venit si un "porcusor" de vre-o 13-14 kg , care ne a confirmat inca odata ca a meritat sa venim aici .

Trimis de pe al meu GT-P5100 folosind Tapatalk

Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Avatar utilizator
Mugurel Georgescu
Mesaje: 177
Membru din: Joi Ian 29, 2015 1:27 pm
Localitate: București

Re: Magura 9

Mesajde Mugurel Georgescu » Mie Apr 12, 2017 8:57 pm

Bravo băieți! Felicitări!
Ziceți ceva și de baltă pentru că am citit lucruri frumoase pe un site de crapari. Și erau scrise de Ștefan cel care a coordonat proiectul Măgura 9 până la schimbarea proprietarilor.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk



Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori