Floarea Popestiului

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

ramadri
Mesaje: 228
Membru din: Vin Apr 29, 2016 6:33 pm

Re: Floarea Popestiului

Mesajde ramadri » Mar Dec 05, 2017 12:10 pm

Pe viitor...nu te mai duce pe locul ala...e cel mai neproductiv posibil. Daca vrei foisor vezi 3 sau 4

Sent from my SM-N950F using Tapatalk


nacea_dragos2001
Mesaje: 435
Membru din: Dum Noi 09, 2014 2:22 pm

Re: Floarea Popestiului

Mesajde nacea_dragos2001 » Mar Dec 05, 2017 7:58 pm

Am fost si eu acum vre o 3 saptamani si am incercat din acelasi loc in 30-40 m . Nu am avut nici o tarsatura , pana nu am iesit la 70-80 m , langa aeratorul din centru . Locul este productiv in sezon , cand circula pestele , sau cand bate vantul in directia ta . Pe locul respectiv , acum 3 ani , am prins un crap de 14,5 kg (PB la vremea aceea) .

Trimis de pe al meu GT-P5100 folosind Tapatalk


sebastiandoru
Mesaje: 131
Membru din: Sâm Oct 28, 2017 9:45 pm

Re: Floarea Popestiului

Mesajde sebastiandoru » Sâm Feb 10, 2018 6:44 pm

Salutare!

am fost astazi pe floare. am pescuit pe pontonul 3 cu inca un prieten. nada special green de la bait tech combinata cu cateva pelete de krill ( nada ramasa de ieri de pe greaca). am incercat diverse pop-up uri. cel mai bine a mers la pop up de krill roz nebun :). eu am prins 2 crapi la 2 kg si 3 carasi frumosi iar colegul de ponton 8 crapi intre 2 si 3 kg. aveam aceeasi nada si aceeasi momeala....dadeam putin mai in stanga lui dar se pare ca el l-a nimerit mai bine :)
una peste alta a fost o zi excelenta de pescuit.

Fire intinse!

ramadri
Mesaje: 228
Membru din: Vin Apr 29, 2016 6:33 pm

Re: Floarea Popestiului

Mesajde ramadri » Sâm Feb 10, 2018 6:45 pm

Ce-ati facut mah...ati prins toti pestii de pe Floare . Felicitari, mare realizare

Sent from my SM-N950F using Tapatalk


florian33
Mesaje: 23
Membru din: Mar Apr 21, 2015 10:31 am

Floarea Popestiului

Mesajde florian33 » Sâm Feb 10, 2018 8:48 pm

Felicitari pentru partida Dorule! E o performanta totusi , sa ai deja cativa crapi pe anul asta in luna februarie. La mai mare!


Sent from my iPhone using Tapatalk

sebastiandoru
Mesaje: 131
Membru din: Sâm Oct 28, 2017 9:45 pm

Re: Floarea Popestiului

Mesajde sebastiandoru » Dum Feb 11, 2018 10:39 am

Mersi baieti!
Le am dat drumul pestilor ramadri sa ii prindem si data viitoare :))))
Florian.....vine caldura si ma pregatesc intensiv pt partida aia de pe Solacolu ;)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


sebastiandoru
Mesaje: 131
Membru din: Sâm Oct 28, 2017 9:45 pm

Re: Floarea Popestiului

Mesajde sebastiandoru » Dum Apr 01, 2018 11:04 pm

Salutare!

Am fost astazi pentru o partida scurta pe Floare. Am ajuns pe balta pe la ora 13:00. Am pescuit la method large, pe el cu sticky method pellets de 2 mm de la BT combinate cu pelete de krill tot de la ei. Carlig Guru qm1 cu pop up uri de krill de la Lucian. Am stat la foisorul 3. Am pescuit la ~ 65 m. Cam greu cu vantul dar am reusit sa prind 6 carasi frumosi.

Fire intinse!ImagineImagineImagine

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


sebastiandoru
Mesaje: 131
Membru din: Sâm Oct 28, 2017 9:45 pm

Re: Floarea Popestiului

Mesajde sebastiandoru » Sâm Apr 07, 2018 6:40 am

Salutare!

Am fost ieri pe Floare. Am pescuit pe pontonul 1. Vremea frumoasa....cu niste reprize scurte de ploaie. Am pescuit cu 2 lansete. Una in 30 m si cealalalta spre aerator ~ 70 m. In prima parte a zilei am prins doar la cea de la 30 m, nada sonubaits chocolate orange method mix, o nada care miroase demential dar pe care nu reusesc sa o fac sa coleze bine. Este a doua oara cand o folosesc si tot nu am reusit sa o aduc la consistenta dorita. La carlig wafter chocolate orange de la ringer. Primul peste a fost un ten frumos de ~ 3 kg pe care l am bagat in minciog dar care m-a pacalit in timp ce cautam un loc sa asez lanseta :)). A fugit si mi a lasat in minciog doar momitorul si carligul :)).
Pe lanseta din 70 m am folosit mix de pelete de 2 mm si pop up krill. Am prins si acolo dar ceva mai slabut. Pana la sfarsitul partidei am reusit sa prind 6 ciortani 2-4 kg si 5 carasi 0.5-1 kg.

Fire intinse!

P.S. hai Dragos Nacea.....zi-ne cum a fost partida ta :))ImagineImagineImagineImagineImagineImagine

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


nacea_dragos2001
Mesaje: 435
Membru din: Dum Noi 09, 2014 2:22 pm

Re: RE: Re: Floarea Popestiului

Mesajde nacea_dragos2001 » Sâm Apr 07, 2018 8:35 am

Salutare!

Am fost ieri pe Floare. Am pescuit pe pontonul 1. Vremea frumoasa....cu niste reprize scurte de ploaie. Am pescuit cu 2 lansete. Una in 30 m si cealalalta spre aerator ~ 70 m. In prima parte a zilei am prins doar la cea de la 30 m, nada sonubaits chocolate orange method mix, o nada care miroase demential dar pe care nu reusesc sa o fac sa coleze bine. Este a doua oara cand o folosesc si tot nu am reusit sa o aduc la consistenta dorita. La carlig wafter chocolate orange de la ringer. Primul peste a fost un ten frumos de ~ 3 kg pe care l am bagat in minciog dar care m-a pacalit in timp ce cautam un loc sa asez lanseta :)). A fugit si mi a lasat in minciog doar momitorul si carligul :)).
Pe lanseta din 70 m am folosit mix de pelete de 2 mm si pop up krill. Am prins si acolo dar ceva mai slabut. Pana la sfarsitul partidei am reusit sa prind 6 ciortani 2-4 kg si 5 carasi 0.5-1 kg.

Fire intinse!

P.S. hai Dragos Nacea.....zi-ne cum a fost partida ta :))ImagineImagineImagineImagineImagineImagine

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Felicitari Doru pentru partida ! Nu te-ai plictisit , ai avut ceva activitate !
Eu am pescuit cu Preda Stefan langa foisorul 3 , chiar la marginea micului golf din dreapta .
Eu am pescuit pe 2 vaduri in 30m si in peste 100m la interceptie , in dreapta aeratorului .
Din pacate , pana in 16.30 am avut doar cateva prezentari de carasi , destul de maricei in comparatie cu anii trecuti
Dupa-amiaza au avut trei crapi , doi mai micuti si unul , intr-adevar , de poza , de 15,20 kg ! Am reusit sa aduc langa mal "tractorasul" , dupa care l-am rugat pe Stefan sa ma ajute pentru ca mi-era frica sa nu-l pierd :))) .
Sunt foarte bucuros pentru rezultat , dar totusi nu pot sa nu remarc ca si aceasta balta devine , incet-incet , un mic carpodrom cu cativa "dulapi" si ceva ciortani rataciti prin zona .
As fi preferat ceva de genul " Dupa gheta si rasplata ..." , filmuletul lui Lucian , tineti minte ! :)))ImagineImagineImagineImagineImagine

Trimis de pe al meu GT-P5100 folosind Tapatalk



Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori