Floarea Popestiului

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Floarea Popestiului

Mesajde catalin232 » Mie Mar 25, 2015 1:59 pm

Sunt putin 9 pesti , dar am banuiala ca stie ultimele hituri ale lu` Salam . Eu l-am prins pe Guta si Adi Minune in concert acolo .
:lol: :lol: :lol: Serios? :? :shock: :?
Mi-ar place mie sa fi spus-o ca o gluma si fara sa traiesc pe viu experimentul... si nu odata ... de vreo 3 ori am patit-o ....

Avatar utilizator
sirbu mihai
Mesaje: 456
Membru din: Joi Apr 17, 2014 9:39 pm
Localitate: Bucuresti-Berceni

Re: Floarea Popestiului

Mesajde sirbu mihai » Mie Mar 25, 2015 2:21 pm

Pe Floare asta e secretul :!: Dacă vrei sa prinzi peste trebuie sa-i pui manele, altfel nu trage :lol:
CS APS

Avatar utilizator
mihai_ace
Mesaje: 315
Membru din: Sâm Noi 08, 2014 9:56 am

Re: Floarea Popestiului

Mesajde mihai_ace » Mie Mar 25, 2015 3:06 pm

Anul trecut pe la sfarsitul partidei la pontul liber din dreapta mea au aparut un tip si o tipa care se relaxau pe ponton discutand despre bile.Ea se plangea de o stare fizica proasta k nu gasise bile dimineata.Eu eram cu urechea palnie sa aud la ce bile merge pestele:grin:. Din pacate a intervenit baiatul cu taxa si le a explicat k daca nu pescuiesc nu au voie sa stationeze pe ponton.
Alta partida m -am trezit k desi pescuiam la 25 m in fata mea eram pe patul de nada al unor crapari:sad::grin::grin:

Sent from my U8655-1 using Tapatalk 2

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Floarea Popestiului

Mesajde catalin232 » Mie Mar 25, 2015 3:23 pm

E balta cu surprize ! Daca nu au Specimene in lac , in mod cert le vei gasi pe malul baltii :)

Stefan George
Mesaje: 178
Membru din: Dum Noi 16, 2014 8:42 pm
Localitate: Bucuresti/Popesti Leordeni

Re: Floarea Popestiului

Mesajde Stefan George » Mie Mar 25, 2015 5:53 pm

Am prins intr-adevar 9 pesti iar colegul meu 5. Maine mergem din nou ca nu prea am unde sa ma duc aproape de casa,sa prind ciortan/crap fara platica sau carasei. Asa este,am prins si eu 2 Duminici anul trecut de am jurat ca nu ma mai duc in veci in weekend acolo. Ieri erau inca 4 pescari in afara de noi,doar unul la feeder si 3 la varga (au stat la pontonul mare dar pe la pranz au strans si au plecat). Cel mai bine am prins la peleta de 8 mm de halibut(!),5 din cei 9 pesti. Am mai schimbat krill,bonduelle,pelete moi krill si halibut,mini boiles,diverse momeli flotante. A tras la orice dar nu i-am scos pe toti pentru ca de multe ori eram ocupat cu confectionat monturi pentru platica si legat carlige. Cand vedeam ca nu scapa singur...nu aveam incotro si il scoteam.Nada Feeder X krill, carligele au fost Preston PR 39 nr 14 si Preston PR C1 nr 16 si 18.

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Floarea Popestiului

Mesajde sorinhc » Mie Mar 25, 2015 6:01 pm

de multe ori eram ocupat cu confectionat monturi pentru platica si legat carlige.
Mergi la crap si faci monturi de platica :? ? sau :?:
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Stefan George
Mesaje: 178
Membru din: Dum Noi 16, 2014 8:42 pm
Localitate: Bucuresti/Popesti Leordeni

Re: Floarea Popestiului

Mesajde Stefan George » Mie Mar 25, 2015 8:56 pm

Nu este chiar un pescuit activ si m-am dus mai mult ca sa nu stau acasa.Asa ca am mai legat carlige si am mai facut cateva monturi pentru pescuitul platicii...atunci cand voi mai merge. Probabil luni,desi as vrea sa mai stau acasa o zi sa ma odihnesc. Ritmul asta (o zi pescuit,o zi serviciu) m-a cam obosit,nu mai am 18 ani...

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Floarea Popestiului

Mesajde sorinhc » Joi Mar 26, 2015 8:53 am

Mi-ar place mie sa fi spus-o ca o gluma si fara sa traiesc pe viu experimentul... si nu odata ... de vreo 3 ori am patit-o ....
Pai bine Cataline ! Ai ascultat Salam, ai batut "tza, tza" cu piciorul in ponton si au fugit toti pestii !!! :lol: :lol: :lol:

Eu am ajuns la concluzia ca mojoritatea privatelor au specinmene "frumoase" si pe mal! Difera tipul! Unii cu manelele, altii cu aditivarea puternica cu CLS, altii construesc pe malul apei exact in weekend ..... Fauna Romaniei.

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
mihai_ace
Mesaje: 315
Membru din: Sâm Noi 08, 2014 9:56 am

Re: Floarea Popestiului

Mesajde mihai_ace » Dum Mar 29, 2015 5:16 pm

Mihai Sirbu&Cristian ...Doi dependenti si o zi ploioasa.

Sent from my U8655-1 using Tapatalk 2
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Floarea Popestiului

Mesajde catalin232 » Dum Mar 29, 2015 5:19 pm

Cand ati fost ma de nu ati suflat o vorba ? :(


Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori