Magura 9

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Magura 9

Mesajde catalin232 » Joi Iul 05, 2018 7:11 pm

Da CAI, pe Magura :) ! Nu uita ca am stat 36 de ore! Nu am băut ca eram răcit, nu am dormit noaptea decat între 2:30 și 5:30...am stat pe el! 2 paturi de nada, unul pe centru altul pe malul celălalt. La cârlig nu mai zic...
Asa ceva...blesteme vechi asupra mea :)))

Sent using Tapatalk
Iesi si tu acum pe Fb si injura patronatu ca nu mai are balta peste , ca l-a scos , ca l-a vandut , ca nu ai vazut trasatura :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Si pe urma o sa ies si eu cu Sarulestiul ca am si eu acolo o partida cu 1 platica, stiu pe unu cu lampa ( Mihai Sirbu ) nu dau nume, si am mai avut o partida cu 3 platici... si de acolo s-a scos toata platica si nu mai era :D

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesajde sorinhc » Joi Iul 05, 2018 10:22 pm

Mama Doamne ! Mi sa facut parul gaina pe tot corpul ...... nici tenul (tenisorul) , nici nimic ..... tot greu de crezut..... nici ceva somn/somotei/caras (carasoi)... las ca e bine ca am absentat :lol: :lol: :lol: . Asta e ca matematica :lol: :lol: :lol: cu cat sa prins mai prost inainte cu atat vine ziua ta :lol: :lol: :lol: !

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
RazvanFeeder
Mesaje: 898
Membru din: Vin Noi 07, 2014 1:34 am
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesajde RazvanFeeder » Joi Iul 05, 2018 11:45 pm

Da CAI, pe Magura :) ! Nu uita ca am stat 36 de ore! Nu am băut ca eram răcit, nu am dormit noaptea decat între 2:30 și 5:30...am stat pe el! 2 paturi de nada, unul pe centru altul pe malul celălalt. La cârlig nu mai zic...
Asa ceva...blesteme vechi asupra mea :)))

Sent using Tapatalk
Eu zic ca de vina e "Statul Paralel" :lol: :lol: :lol:
APS Feeder Club

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesajde sorinhc » Vin Iul 06, 2018 8:41 am

:lol: :lol: :lol:

Am vazut ca se mai intreaba si altii pe mediile de socializare "Ce au patit baltile din jurul B?" O fi generalizata treaba. Las ca nu e rau cu pauza mea de o luna :oops: . Urmeaza sa manance bine !

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

claudiue
Mesaje: 271
Membru din: Joi Aug 21, 2014 2:15 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesajde claudiue » Sâm Iul 07, 2018 8:12 pm

@ Cătălin - cel mai frumos comment pe fb despre Sarulesti a fost ala că se umbla la apa...
@ Răzvan - sper sa îmi dea Soroș banii sa mai am de o taxa sa îmi iau revansa ;)

Sent using Tapatalk


Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesajde sorinhc » Lun Iul 09, 2018 8:56 am

Salutare !

Hai ca am fost eu de vineri seara pana sambata seara pe ponton 21. Partida slabuta ca numar de pesti si destul de greu de prins. Oricum tot vorbim pe aici de OverTEN asa ca tot am pacalit unul pe la 6 dimineata:
IMG_9949.jpg
In total au fost 10-12 pesti cu 4 teni (cel mai mare cel din poza de mai sus). Nici un crap overten :( .Bineinteles ca am mancat si o masa buna ca de ! asa m-am obisnuit :lol: :lol: :lol: . E deja traditie :lol: :lol: :lol: . Mergea mai bine noaptea dar am ales sa trag un somn bun ! Crapul Romanesc apatic doar spre plecare a intrat putin in paine. Oricum chiar si asa foarte bataiosi pestii!
IMG_9982.jpg
Cea mai mancacioasa a venit la Utopia :lol: :lol: :lol: :
IMG_9983.jpg
A plecat satula de pe patul de nada :lol: :lol: :lol: .

;)
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
mihai_ace
Mesaje: 315
Membru din: Sâm Noi 08, 2014 9:56 am

Re: Magura 9

Mesajde mihai_ace » Lun Iul 09, 2018 9:26 am

Frumos! Ai avut ceva activitate, bravo!Urmatoarea partida acolo ma duc, sper sa fie anul asta

Trimis de pe al meu SM-A310F folosind Tapatalk


nacea_dragos2001
Mesaje: 435
Membru din: Dum Noi 09, 2014 2:22 pm

Re: Magura 9

Mesajde nacea_dragos2001 » Lun Iul 09, 2018 10:13 am

Ce metode secrete aveti voi ca prindeti asemenea torpile ?:))
Sau l-ai imprumutat de la Doru ?

Trimis de pe al meu GT-P5100 folosind Tapatalk


Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesajde sorinhc » Lun Iul 09, 2018 12:53 pm

Nimic special Dragos numai ca la cum a ners balta in ultimul timp (din info de aici din topic) am luat in calclul varianta tenului. 2 teni au intrat la o aluna tigrata mica cu un minipopup in cap si doi la popup normal mic de 10mm. Am avut si nada pt Ten (Haldorado Amur) la care am prins doar 2 bucati, nu si cel mare. De acum inainte nu mai plec fara nada dedicata tenului, nu stii cand somezi si te salveaza torpilosul. Merita sa o ai cu tine.

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

nacea_dragos2001
Mesaje: 435
Membru din: Dum Noi 09, 2014 2:22 pm

Magura 9

Mesajde nacea_dragos2001 » Lun Iul 09, 2018 8:41 pm

Nimic special Dragos numai ca la cum a ners balta in ultimul timp (din info de aici din topic) am luat in calclul varianta tenului. 2 teni au intrat la o aluna tigrata mica cu un minipopup in cap si doi la popup normal mic de 10mm. Am avut si nada pt Ten (Haldorado Amur) la care am prins doar 2 bucati, nu si cel mare. De acum inainte nu mai plec fara nada dedicata tenului, nu stii cand somezi si te salveaza torpilosul. Merita sa o ai cu tine.

;)
Ai nadit cu porumb ?
Claudiu stiu ca are o metoda "imbatabila" : nadeste o galeata de porumb si asa aduce tenul pe vad .
Nu cred ca este suficienta doar o nada dedicata tenului . In general , tenul "rade" tot ce prinde intr-un timp record .
Deasemenea am vazut ca cea mai eficienta momeala este compusa din 2 boabe de porumb si un flotant la mijloc , cel putin asa ziceau altii .
Eu n-am reusit niciodata sa iau ten mai mare de 6-7 kg Imagine. As da 10 crapi pe o torpila ca asta ...

Trimis de pe al meu GT-P5100 folosind Tapatalk



Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori