Balta Camineasca sezon 2017 si 2018

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
Catalin Gurau
Mesaje: 273
Membru din: Lun Dec 29, 2014 10:11 pm
Localitate: București

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde Catalin Gurau » Dum Feb 11, 2018 6:37 am

Cata, ai scos Jaguarul de la naftalina, sau e alta lanseta? :D

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk

WIN!

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde catalin232 » Dum Feb 11, 2018 9:24 am

Cata, ai scos Jaguarul de la naftalina, sau e alta lanseta? :D

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk
Jaguarul :D trebuia sa il mai bag si pe el in seama :D . La venerabila varsta de 28 de ani inca mai stie sa prinda peste :D

CezarM
Mesaje: 100
Membru din: Lun Aug 28, 2017 7:35 am

Re: RE: Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde CezarM » Dum Feb 11, 2018 10:23 am

Desi a fost o vreme " caineasca " , am dat o fuga la Camineasca dupa Babusca si caras . Foarte frumoasa partida , pestele papa bine , daca era mai frumos afara , poate si putin soare , sigur se putea si mai bine :D
Acolo e in sat la Naipu? Văzând tot timpul plin de pescari la undita am presupus ca e doar caras brichetar, dar din cate vad nu e chiar asa.
Poti sa ne dai niste detalii despre partida? Nada, momeala, distanta de pescuit, etc? Cred ca o sa fac o partida acolo cât de curand.

Mersi!

Sent from my LG-H815 using Tapatalk


Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde catalin232 » Dum Feb 11, 2018 11:08 am

Coluset mic Drennan Gripmesh Mini , Fir Toray Ultimate PA 0.120mm, Carlig Gamakatsu 1050NS nr.16 , larve si vierme ca momeala , 18m distanta de mal ( cu aproximatie ) , nada .... trebuie sa il intrebi pe Ruse Mihai :) avea niste nada ramasa de la Sarulesti pe care a fost dispus sa o imparta cu un lenes ... stiu doar ca la ea am adaugat niste aditiv praf sensas pentru platica :D . Ca generalitate , nada dulce de cuoalre neagra .

Da , aia e zona pe de Camineasca denumita " La pod Naipu " sau " in sat la Naipu " . Este o zona super buna pentru pescuit de primavara pentru ca tine multa babusca si caras in perioada aceasta... acum , la primul dezghet e buna zona pe care am pescuit eu , atunci cand se mai incalzeste, sa zicem pe la jumatatea lui Martie , va trebui mers putin mai in spate unde este o zona de " Delta " . Mult stuf , plauri etc... acolo ar trebui sa gasim caras venit la ponta ;) .

Cu Rosu este marcata zona " Sat Naipu " care are un alt regim de Taxare si pescuit. Cu galben si Verde sunt marcate zonele si perioadele cele mai bune de a le accesa :D .

Partea proasta este ca pe zonele marcate cu Galben e cam greu de intrat daca nu este uscat....
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

CezarM
Mesaje: 100
Membru din: Lun Aug 28, 2017 7:35 am

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde CezarM » Dum Feb 11, 2018 11:36 am

Wow! Mersi de explicatiile detaliate! Cand mai mergeti pe acolo si vreti ceva companie dati un semn. Imi place mult zona si as vrea sa mai aflu de ceva locuri interesante.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk


Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde sorinhc » Dum Feb 11, 2018 11:42 am

Era de asteptat un semnal dupa dezghetare . Galetusa superfaina si nelipsita . Se tine bine dupa ani si ani de folosinta .




Sent from my iPhone using Tapatalk
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde catalin232 » Dum Feb 11, 2018 11:59 am

Era de asteptat un semnal dupa dezghetare Imagine. Galetusa superfaina si nelipsita ImagineImagineImagine. Se tine bine dupa ani si ani de folosinta ImagineImagineImagine.

Imagine


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nu fi ma rau ca le-am schimbat.... acum ani in urma aveam unul Alb de la Rive ... acum este portocaliu de la Guru ! :D

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde sorinhc » Dum Feb 11, 2018 4:31 pm

Buna asta .


Sent from my iPhone using Tapatalk
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Dennis_TL
Mesaje: 102
Membru din: Dum Ian 18, 2015 10:04 am
Localitate: TULCEA

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde Dennis_TL » Dum Feb 11, 2018 6:18 pm

Ala alb a ajuns la mine, isi face treaba cu brio in continuare :) are si podina inclusa, maner de mana ..ce sa mai, scula!

Avatar utilizator
mihai_ace
Mesaje: 315
Membru din: Sâm Noi 08, 2014 9:56 am

Re: Balta Camineasca sezon 2017

Mesajde mihai_ace » Mar Feb 20, 2018 7:49 pm

Se pare ca te-ai cam suparat pe membrii forumuluiImaginePostezi doar pe FB.Hai cu abordarea ca acusi vine concursulImagine
https://youtu.be/cHiNzaUBu1A

Trimis de pe al meu SM-A310F folosind Tapatalk


ImagineImagine


Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori