Pescuit la Crap Moara Vlasiei2 - 2017

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Pescuit la Crap Moara Vlasiei2 - 2017

Mesajde sorinhc » Mie Mar 22, 2017 4:55 pm

Salutare!

Din cate am vazut sunt feederisti care merg la feeder pe Moara Vlasiei 2 desi este o balta dedicata pt "crapari". Sunt si videoclipuri pe net cu feederisti care dau pe aceasta balta si chiar rivalizeaza cu colegii pescari cu undite de crap.

Regulamentul se poate citi aici iar taxele sunt de 60 ron/12 ore si 120 ron/24 ora in regim CR si 120 ron/12 ore cu retinere 4 kg crap. Daca aveti alte detalii, completari sau lucruri specifice baltii va rog sa le comunicati aici in topic. Despre cum ajungi acolo si alte detalii se pot vedea pe pagina lor asa ca nu le mai trevem aici.
Se poate pescuit si pe "zona salbatica' cu tarife mai mici.
Si ca sa activam topicul poate aflam detalii despre partida care a dus la:

Imagine

Daca nu e secret evident !

Eu am o singura intrebare ca tot e primavara devreme si anume "Cum starteaza balta la inceput de sezon?"
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

claudiue
Mesaje: 271
Membru din: Joi Aug 21, 2014 2:15 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Moara Vlasiei 2

Mesajde claudiue » Mie Mar 22, 2017 5:17 pm

Balta starteaza bine de obicei. S a luat de curând un 15 de un coleg feederist ...il las pe el sa se laude.

De captură de mai sus am povestit parca la topicul momelilor utopia...

RM
Sent using Tapatalk


Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Moara Vlasiei 2

Mesajde sorinhc » Mie Mar 22, 2017 8:07 pm

S a luat de curând un 15 de un coleg feederist ...il las pe el sa se laude.
Il asteptam !

@claudiue - acum am verificat. Ai zis doar ca a intrat pe Utopia de Squid. Atat :shock: .
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

claudiue
Mesaje: 271
Membru din: Joi Aug 21, 2014 2:15 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Moara Vlasiei 2

Mesajde claudiue » Mie Mar 22, 2017 8:17 pm

Întreabă ma ce sa spun in rest...
Pescuit clasic de method...pelete...aruncat mai departe. Nu merge ca pe măgura sa il aduci...trebuie sa te duci tu mai departe după el.

RM
Sent using Tapatalk


nacea_dragos2001
Mesaje: 435
Membru din: Dum Noi 09, 2014 2:22 pm

Re: Moara Vlasiei 2

Mesajde nacea_dragos2001 » Joi Mar 23, 2017 6:58 pm

La inceput de sezon poti incerca cel mult capetele baltii cu rezultate relativ modeste . Duminica trecuta am avut sansa de a poza un crap de aproximativ 15 kg si alti trei sub 10 kg . Ideea este ca , in aceasta perioada am avut si rezultate nule , mai ales la mijlocul baltii . Zona pontoanelor este cea mai productiva si pot pescui doi pescari . Obligatoriu trebuie sa stai cu ochii pe lanseta pentru ca altfel ai toate sansele sa ramai fara ea . Daca totusi iti plac senzatiile tari te poti simti ca intr-un montagne russe al pescuitului !


Sent from my iPhone using Tapatalk

nacea_dragos2001
Mesaje: 435
Membru din: Dum Noi 09, 2014 2:22 pm

Re: Moara Vlasiei 2

Mesajde nacea_dragos2001 » Joi Mar 23, 2017 7:09 pm

Vara , frecvent poti avea astfel de rezultate ...Imagine


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Moara Vlasiei 2

Mesajde sorinhc » Vin Mar 24, 2017 9:18 am

La inceput de sezon poti incerca cel mult capetele baltii cu rezultate relativ modeste.
Ideea este ca , in aceasta perioada am avut si rezultate nule , mai ales la mijlocul baltii.
Bine de retinut. Oricum cum se incalzeste mijlocul e baza.
Duminica trecuta am avut sansa de a poza un crap de aproximativ 15 kg si alti trei sub 10 kg .
Zi frumoasa de primavara!
Obligatoriu trebuie sa stai cu ochii pe lanseta pentru ca altfel ai toate sansele sa ramai fara ea .
Sunt obisnuit :lol: :lol: :lol: . Nu mai cad in plasa asta :lol: .

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

claudiue
Mesaje: 271
Membru din: Joi Aug 21, 2014 2:15 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Moara Vlasiei 2

Mesajde claudiue » Vin Mar 24, 2017 12:14 pm

Mijlocul sunt cam cele mai proaste locuri oricand. Nu e combinație nici vara pe ele

RM
Sent using Tapatalk


nacea_dragos2001
Mesaje: 435
Membru din: Dum Noi 09, 2014 2:22 pm

Re: Moara Vlasiei 2

Mesajde nacea_dragos2001 » Vin Mar 24, 2017 10:15 pm

Nu e adevarat Claudiu . Distanta pe zona de mijloc este in jur de 80-90-100 m . Ceea ce iti permite , daca ai echipamentul corespunzator , sa pescuieti pe malul de vis-a-vis . Pe capete trebuie sa-l aduci catre tine si s-ar putea sa dureze ceva mai mult pina apar rezultate .

Trimis de pe al meu GT-P5100 folosind Tapatalk


claudiue
Mesaje: 271
Membru din: Joi Aug 21, 2014 2:15 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Moara Vlasiei 2

Mesajde claudiue » Sâm Mar 25, 2017 11:09 am

Mijlocul in orice concurs e considerat C-uri. Nu tine la fel de mult peste ca si capetele.
Ca poti avea partida bună si pe acele locuri nu contest...la cat peste este in baltă.

RM
Sent using Tapatalk



Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori