Balta Solacolu sezon 2017

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
mihai_ace
Mesaje: 315
Membru din: Sâm Noi 08, 2014 9:56 am

Re: Balta Solacolu sezon 2017

Mesajde mihai_ace » Lun Apr 02, 2018 6:13 am

Salut, scoate nada din abordare.Solacolu este o balta care are mult caras, cu nada atragi carasii .Incearca pe method doar pelete si pescuit foarte aproape de mal, as zice chiar la o palma.Fir intins!!!

Trimis de pe al meu SM-A310F folosind Tapatalk


sebastiandoru
Mesaje: 131
Membru din: Sâm Oct 28, 2017 9:45 pm

Re: Balta Solacolu sezon 2017

Mesajde sebastiandoru » Lun Apr 23, 2018 8:06 am

Salutare!

Am fost duminica pe solacolu. Am pescuit pe locul 2 fiind singurul loc liber de pe toata balta. M am hotarat sa pescuiesc pe 2 vaduri. Unul la 60 m si unul la 45 m. Am nadit in prima faza cu cateva cosulete cu mix de pelete, porumb de conserva si ceva nada utopia m&w si f&k. Pe momitor am folosit doar mix pelete 2 mm. Dupa nadire am inceput sa pescuiesc pe vadul din 45 m. Dupa primele 3 lanseuri si 15 minute aveam deja 2 ciortani 2-3 kg si un caras. Dupa alti cativa carasi a venit si al treilea crap pe la ora 9. Dupa....s-a taiat aproape de tot. Am incercat si pe vadul de la 60 m. Nimic....de fapt niste carasi. Pana la ora 17:20 m am bucurat de soare. Dupa ce au plecat baietii din margine...de pe locul 3, m am hotarat sa dau spre deversor. Din prima lansare a rezultat inca un ciortan. Am insistat acolo pana la ora 6, timp in care am prins inca cativa carasi si la ora 6 a mai venit un ciortan.

Ciudata zi...important este ca s au indoit varfurile :)

Fire intinse!ImagineImagineImagineImagine

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


sebastiandoru
Mesaje: 131
Membru din: Sâm Oct 28, 2017 9:45 pm

Re: Balta Solacolu sezon 2017

Mesajde sebastiandoru » Vin Mai 04, 2018 5:58 am

Salutare!

Am fost luni pe Solacolu. Stand 33. Am pescuit in malul de vizavi. Nada special g green si mix pelete feederx. O partida slaba de data asta. Am reusit sa prind 2 ciortani si vreo 15 carasi. Colegii din dreapta au pescuit tot la feeder si parca au prins mai multi carasi decat mine. Cred ca a mers prost pe toata balta.

Totusi varful s-a indoit, cativa pesti am prins....pescarul fericit :)

Fire intinse!
ImagineImagine

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Solacolu sezon 2017

Mesajde sorinhc » Vin Mai 04, 2018 8:39 am

Totusi varful s-a indoit, cativa pesti am prins....pescarul fericit :)
Cam asta conteaza ;) !
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

nacea_dragos2001
Mesaje: 435
Membru din: Dum Noi 09, 2014 2:22 pm

Re: Balta Solacolu sezon 2017

Mesajde nacea_dragos2001 » Sâm Iun 02, 2018 1:55 pm

Salutare ! Maine , 03 iunie , am rezervare pe locul 25 .
Mai merge cineva ?



Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Solacolu sezon 2017

Mesajde sorinhc » Mie Iul 25, 2018 1:50 pm

Cum mai merge balta ?
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

sebastiandoru
Mesaje: 131
Membru din: Sâm Oct 28, 2017 9:45 pm

Re: Balta Solacolu sezon 2017

Mesajde sebastiandoru » Lun Apr 08, 2019 6:43 am

Salutare!

Am fost si eu vineri pe Solacolu. Am pescuit pe standul 34 de la ora 7 la ora 13. Am prins 19 ciortani intre 1 si 2.5 kg, toti din malul de vizavi. Surpriza a fost ca am prins un singur caras.
Am folosit nada Trabucco green iar ca momeli wafter sonu krill de 6 mm si pop up utopia ananas

Fire intinse!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk



Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori