Proiect Ordin de prohibitie pe 2017

Despre legislatuia in domeniul pescuitului sportiv, perioade de prohibitie, actiuni ecologice etc

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
mircea13
Mesaje: 54
Membru din: Mie Mar 09, 2016 8:35 am

Proiect Ordin de prohibitie pe 2017

Mesajde mircea13 » Lun Dec 12, 2016 2:48 pm

Prohibitie generala in perioada l/4/2017 si pana la 30/5/2017 inclisiv respectiv 6o zile
Prohibitia pentru stiuca in perioada 10/2/2017 si pana la 15/3/2017 inclusiv pentru 35 zile
cu respectarea prevederilor art.1 din ordin adica inca 60 zile.in perioada 1/4--30/5/2017
http://www.anpa.ro/wp-content/uploads/f ... 0_2017.pdf
Am dreptul sa am alta parere decat dvstra!

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Proiect Ordin de prohibitie pe 2017

Mesajde catalin232 » Lun Dec 19, 2016 11:48 am

Mircea, ar fi bine daca tot iti papi timpul sa publici "acte" sa mentionezi si caracterul acestora pentru a nu dezinforma. "Ordinul de Prohibitie" pus de tine are titlu de " Proiect" , acesta nu este aprobat, nu este intrat in vigoare ... este pur si simplu o propunere .

Asadar , Ordinul de Prohibitie pe 2017 publicat de tine, are valoare zero momentan.

Stefan George
Mesaje: 178
Membru din: Dum Noi 16, 2014 8:42 pm
Localitate: Bucuresti/Popesti Leordeni

Re: Proiect Ordin de prohibitie pe 2017

Mesajde Stefan George » Lun Dec 19, 2016 8:44 pm

Catalin,dar titlul spune ca este proiect. Sau ai modificat ulterior? :roll:

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Proiect Ordin de prohibitie pe 2017

Mesajde catalin232 » Lun Dec 19, 2016 10:40 pm

Nu am modificat titlul , eu doar am atras atentia sa fie mai explicit , adica sa scrie ca este o propunere si nu este ceva aprobat si intrat in vigoare. Nu toti sau au timp sa se uite sa vada daca este proiect ori ba , daca exista vreo semnatura pe act sau nu, daca este publicat sau nu in MO. Iti garantez ca peste 80% din cei care citesc "Proiect de ordin " considera ca aia este si perioada de prohibitie valida :) .

Eu am incercat sa explic ce inseamna un proiect si sa atrag atentia ca astfel de posturi sa fie cat mai clar posibil scrise. Nu mai departe de acum 2 luni vuia netu ca nu trebuie sa mai platim taxa ANPA ... :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
mircea13
Mesaje: 54
Membru din: Mie Mar 09, 2016 8:35 am

Re: Proiect Ordin de prohibitie pe 2017

Mesajde mircea13 » Mar Dec 20, 2016 3:51 pm

Am dreptul sa am alta parere decat dvstra!

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Proiect Ordin de prohibitie pe 2017

Mesajde catalin232 » Mie Dec 21, 2016 2:20 am

Uite, chiar in seara asta am mai gasit una :) . Repet, tot ce am vrut sa subliniez este ca mesajele si link-urile catre proiecte si alte acte care nu sunt intrate in vigoare sa fie in clar catalogate astfel. Nu cred ca este o asa mare greutate sa iti incepi postul cu : " Atentie , aceasta este o propunere/proiect ce NU este aprobat inca " . O fi greu ?

PS: Mircea, este treaba ta daca vrei sau nu sa mai postezi.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Proiect Ordin de prohibitie pe 2017

Mesajde sorinhc » Mie Dec 21, 2016 9:08 am

Uite, chiar in seara asta am mai gasit una :) . Repet, tot ce am vrut sa subliniez este ca mesajele si link-urile catre proiecte si alte acte care nu sunt intrate in vigoare sa fie in clar catalogate astfel
Nu le catalogheaza astfel deoarece e mai incitant si o sa intre multi pe respectivul site sau pagina ;) . O forma suptila de a "pacali" sa zicem asa. E o "moda" peste tot titlul apare foarte tentant/incitant si dupa ce citesti vezi ca ori nu a zis nimic ori a zis altceva :lol: . Unele nici macar nu contin informatia din titlu. Manipulare D'onmle. Pt ei este important sa intrii ..... Prostii sa treaca iarna ! :lol:
;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 523
Membru din: Joi Mar 27, 2014 1:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Proiect Ordin de prohibitie pe 2017

Mesajde admin » Joi Dec 22, 2016 10:21 pm

E o "moda" peste tot titlul apare foarte tentant/incitant si dupa ce citesti vezi ca ori nu a zis nimic ori a zis altceva :lol: . Unele nici macar nu contin informatia din titlu. Manipulare D'onmle. Pt ei este important sa intrii ..... Prostii sa treaca iarna ! :lol:
;)
Denumirea generica este de Clickbait. Si desi este o tehnica de marketing abuziv folosita foarte mult pe internet ea vine si in si din media (burtiera de la TV / splash-ul de pe copertile revistelor).

intr-o alta ordine de idei, il sustin pe catalin in observatia ca la noi se poarta foarte mult furatul startului, anuntatul inainte de varianta oficala, si nimeni nu sta sa verifice validitatea informatiei. daca cineva zice ca e ok sa pescui in prohibitie pe un site, pentru prea multi oameni e suficient, nu conteaza varianta legala. In cazul nostru nu titlul postului e problema (el fiind corect intitulat "proiect" ) ci continutul lui.


Avatar utilizator
mircea13
Mesaje: 54
Membru din: Mie Mar 09, 2016 8:35 am

Re: Proiect Ordin de prohibitie pe 2017

Mesajde mircea13 » Vin Dec 23, 2016 9:43 am

Am dreptul sa am alta parere decat dvstra!


Înapoi la “Legislatie pescuit sportiv si ecologie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori