Organizarea circuitului competitional Feeder 2016

Competiția vârfurilor colorate

Moderator: sorinhc


Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Organizarea circuitului competitional Feeder 2016

Mesajde catalin232 » Vin Feb 20, 2015 4:05 pm

Probleme domnu ;) ....probleme si la case mai mari si asta de ani de zile ;)

http://www.gofishing.co.uk/Angling-Time ... ps-squads/
Da domne.... e adevarat ca acolo se vorbeste de alte sume , dar si pretentiile sunt altele.. nu il ( o ) poti contrazice pe Dick :D . Ce isi Doreste Dick tre sa se intample .

Eu stau si ma gandesc ... Angling Trust-ul , pune si el ceva la caciula pentru pescuitul competitional sau doar o arde cu cerutul si stransul de bani asa sa aiba pentru secretare?

ticairlandezu
Mesaje: 378
Membru din: Vin Feb 06, 2015 4:41 pm

Re: Organizarea circuitului competitional Feeder 2016

Mesajde ticairlandezu » Vin Feb 20, 2015 5:22 pm

Jack...Angling Trust se ocupa doar de competitii(campionate)organizate de ei si de reprezentare internationala. Practic daca vrei sa intrii in sistem trebuie sa fi membru A.T. si platesti vreo 20£...dar nu toata lumea care are permis de pescuit doreste sa participe la competitiile organizate de ei. Banii pe permisele de pescuit 25£ x 10meleoane pescari = se duc la stat.
T-i se pare cunoscut cu ce se intampla in alte tari!!!!!! :lol: :lol: :lol:
Pescuitul in Anglia- NU ESTE RECUNOSCUT CA SPORT.Asa ca bani ciuciu de la stat ;)

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Organizarea circuitului competitional Feeder 2016

Mesajde catalin232 » Vin Feb 20, 2015 5:27 pm

Jack...Angling Trust se ocupa doar de competitii(campionate)organizate de ei si de reprezentare internationala. Practic daca vrei sa intrii in sistem trebuie sa fi membru A.T. si platesti vreo 20£...dar nu toata lumea care are permis de pescuit doreste sa participe la competitiile organizate de ei. Banii pe permisele de pescuit 25£ x 10meleoane pescari = se duc la stat.
T-i se pare cunoscut cu ce se intampla in alte tari!!!!!! :lol: :lol: :lol:
Pescuitul in Anglia- NU ESTE RECUNOSCUT CA SPORT.Asa ca bani ciuciu de la stat ;)
Aia stiam ca nu e recunoscut ca sport , dar de vreo 3-4 ani se chinuie cu Lobvy sail recunoasca ... Chiar ma mira ca nu au reusit .. Pana la urma au gasit si ei limita civilizatiei :) . Scartari ma , Scotienii sunt de legenda , dar nici Englezii nu se lasa , vin tare din urma ..

ticairlandezu
Mesaje: 378
Membru din: Vin Feb 06, 2015 4:41 pm

Re: Organizarea circuitului competitional Feeder 2016

Mesajde ticairlandezu » Vin Feb 20, 2015 5:31 pm

Am citit eu pe undeva ca Regina se opune...ar fii spus :Cat traiesc eu pescuitul nu devine un sport...ce sport e acela care chinuie viietati!!!!!
Regina tine la supusii ei...atat cei bipezi de pe mal cat si cei din apa(tot supusi ei sunt si aia) ;)

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Organizarea circuitului competitional Feeder 2016

Mesajde catalin232 » Vin Feb 20, 2015 6:03 pm

Am citit eu pe undeva ca Regina se opune...ar fii spus :Cat traiesc eu pescuitul nu devine un sport...ce sport e acela care chinuie viietati!!!!!
Regina tine la supusii ei...atat cei bipezi de pe mal cat si cei din apa(tot supusi ei sunt si aia) ;)
Mai da-o ca era sa zic acum.... De aia nu are Casa Regala furnizor dedicat de scule de pescuit ... Ca tine la pesti .. Da ce , daca ii trage de gura vreo printesa isi varsa laptii , nu lacrimile ?


Înapoi la “Concursuri de pescuit la feeder - din Romania”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori