CUPA BILA 2 LA FEEDER EDITIA1

Competiția vârfurilor colorate

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 523
Membru din: Joi Mar 27, 2014 1:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA BILA 2 LA FEEDER EDITIA1

Mesajde admin » Dum Iul 02, 2017 8:11 pm

Multumiri organizatorului, sponsorilor, si baltii Bila2! Felicitari castigatorilor, cinste invinsilor!

Desi am pescuit pe standuri si sectoare diferite...ca abordare am pescuit destul de similar in ambele zile si am avut aproape aceeasi cantitate de peste in fiecare zi adica 18 kg +/- 1 caras... Cum ati facut fratilor , sau mai corect spus ..cum ati facut verilor de ati scos si peste 30 de kg per mansa ?! Le-ati invatat limbajul ca in Arrival sau Carp whisperer? Sau aveti pelete cu sonar si gps incorporat? Ori e un tribut special de platit undeva...gen sa ti se strice compresorul de aer conditionat dar sa castigi concursul? :P N-am compresor la masina da cureaua de accesorii mi s-a mai stricat o data...se pune?

Asteptam pozele!

ramadri
Mesaje: 228
Membru din: Vin Apr 29, 2016 6:33 pm

Re: CUPA BILA 2 LA FEEDER EDITIA1

Mesajde ramadri » Dum Iul 02, 2017 8:39 pm

Felicitari bravilor eroi!!! Ia' spuneti voi acuma... weekendul viitor mai iesiti la peste!?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: CUPA BILA 2 LA FEEDER EDITIA1

Mesajde CISMAS » Dum Iul 02, 2017 8:58 pm

dupa asa in concurs eroic, felicitari tuturor, indifferent de loc
Ramadri, unii dintre ei nu au incotro :o sant nevoiti sa mearga si weekendul urmator :lol:

ramadri
Mesaje: 228
Membru din: Vin Apr 29, 2016 6:33 pm

Re: CUPA BILA 2 LA FEEDER EDITIA1

Mesajde ramadri » Dum Iul 02, 2017 9:19 pm

Asta naste o dilema (ca aia cu magaru cu capita de fan si galeata de apa).... ce preferi in timpul concursului: 40+ grade sau ploaie torentiala pe toata durata.
Bai ce sa zic, respectele mele la cine poate. La 40 si grade, deja ma gandesc si la sanatate (si am doar 35).
Bravo baietii... Constantineeee ..ce facusi...ti-a purtat noroc juvelnicu !?... mai trebuie descantat vad...da numa putin mai mult

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Ionescu Marian
Mesaje: 112
Membru din: Dum Noi 16, 2014 11:21 am

Re: CUPA BILA 2 LA FEEDER EDITIA1

Mesajde Ionescu Marian » Dum Iul 02, 2017 9:30 pm

Felicitari castigatorilor!!!!
Felicitari tuturor concurentilor !
Felicitari administratiei Bila 2 !

Ce mai, felicitari tuturor !

Sa ne vedem cu bine ! ;)

sir.alex9
Mesaje: 11
Membru din: Vin Mar 24, 2017 6:57 pm

Re: CUPA BILA 2 LA FEEDER EDITIA1

Mesajde sir.alex9 » Dum Iul 02, 2017 9:44 pm

Felicitari tuturor concurentilor! Felicitari castigatorilor!!
La primul meu concurs am ramas placut impresionat de atmosfera specifica si cu siguranta de acum voi participa la din ce in ce mai multe concursuri, chiar daca la acest concurs nu am avut parte de "norocul incepatorului" :)). Am invatat cateva "lectii" importante si sper sa ma ajute pe viitor si in pescuitul recreativ de zi cu zi si nu numai in cel competitiv.
Va salut! Cu stima si mult respect !

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk


Avatar utilizator
RazvanFeeder
Mesaje: 898
Membru din: Vin Noi 07, 2014 1:34 am
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA BILA 2 LA FEEDER EDITIA1

Mesajde RazvanFeeder » Dum Iul 02, 2017 11:24 pm

Felicitari castigatorilor si tuturor participantilor care au rezistat cu stoicism temperaturilor de peste 40 grade Celsius :oops:
Un concurs greu in conditii dificile , daca la Darvari am avut parte de ploaie continua pe durata unei manse aici am dat piept caldurii insuportabile- anul acesta competitional a fost un adevarat test de anduranta si inca nu s-a terminat ;)
Bila 2 se dovedeste inca o data o balta dificila, au fost rasturnari de situatie pe parcursul celor doua zile si au castigat cei care s-au adaptat cel mai bine situatiei.
Sa ne vedem cu bine!
APS Feeder Club

Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 523
Membru din: Joi Mar 27, 2014 1:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA BILA 2 LA FEEDER EDITIA1

Mesajde admin » Lun Iul 03, 2017 2:22 am

Am transpus si mansa 2 - pe standuri.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 523
Membru din: Joi Mar 27, 2014 1:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA BILA 2 LA FEEDER EDITIA1

Mesajde admin » Lun Iul 03, 2017 2:49 am

Eram curios daca se aplica principiul lui pareto. Si nu se aplica, ceea ce mie imi arata ca pista a fost considerabil mult mai egala decat s-ar putea crede.

Primii 10 pescari din lista (adica 47% din pescari) au prins 70% din total pesti. (in intreg concursul)

9 (42%) pescari au pescuit mai slab a doua zi (citeste - au prins mai putin peste) restul au prins mai bine.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Avatar utilizator
sirbu mihai
Mesaje: 456
Membru din: Joi Apr 17, 2014 9:39 pm
Localitate: Bucuresti-Berceni

Re: CUPA BILA 2 LA FEEDER EDITIA1

Mesajde sirbu mihai » Lun Iul 03, 2017 6:53 am

Multumesc si eu lui Vasile Mitrea pentru organizare, sponsorilor si nu in ultimul rand pescariei Bila 2.
Multumiri speciale colegilor din APS, lui Catalin pentru nada, lui Mihai Ruse pentru informatii (in prima zi pescuise pe standul 18 si ma ajutat cu ceva informatii :D ), lui Cristi Rosioara pentru lanseta :D
@Claudiu - n-are treaba stricatul compresorului, masa Rive rupta si altele cate mi s-au mai intamplat :lol:
Trebuia sa am si ceva noroc :mrgreen:
La ce calduri au fost, toti cei care au participat merita felicitari. Nu a fost deloc placut sa stai la 43-44 grade, unii fara umbrela.
CS APS


Înapoi la “Concursuri de pescuit la feeder - din Romania”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori