CUPA BILA 2 LA FEEDER EDITIA1

Competiția vârfurilor colorate

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: CUPA BILA 2 LA FEEDER EDITIA1

Mesajde catalin232 » Lun Iul 03, 2017 7:25 am

Eu sunt printre ultimii cu multumirile intrucat am cazut aseara direct in pat :D . Asadar , felicitari castigatorilor , ar trebui sa i se supa Cupa Anduratei sau sa se premieze si cea mai mare cantitate de apa bauta / mansa :D .

Bila2 se dovedeste inca o data o balta dificila in ciuda cantitatii de peste existente. Inca nu i s-a gasit leac si pe cat de determinata este sa isi pastreze secretele pe atat mai indarjit suntem noi ( sau cel putin eu ) sa le aflam . In ciuda temperaturilor toride , peste s-a prins si spun eu , nu putin .

Ca de fiecare data partea cu pescuitul a fost frumoasa , dar si mai frumoasa a fost perioada de dupa , pe aceasta cale chiar incurajez pe toti cei care nu ati facut nopti pe balta , desi nu era chiar cea mai propice vreme, sa ramanem.

Multumesc Vasile Mitrea si APS pentru organizare si pentru decizia de a se pescui de pe pontoane, s-a dovedit a fi una inteleapta intrucat crapii din balta asta sunt dementi ...nu stiu ce mananca , dar cand ajungi cu ei in mal arunca ancora si aproape ii scoti cu tot cu namolul din balta :) .

Multumest sponsorului TotalFishing pentru implicare si premii , administratiei Bila2 pentru punerea la dispozitie a locatiei. Sunt sigur ca la urmatoarea editie va fi o cu totul alta mancare de .. crap si caras :D .

PS: Poze mai pe seara abia acum le scot din aparat ....

nacea_dragos2001
Mesaje: 435
Membru din: Dum Noi 09, 2014 2:22 pm

Re: CUPA BILA 2 LA FEEDER EDITIA1

Mesajde nacea_dragos2001 » Lun Iul 03, 2017 7:57 am

Felicitari castigatorilor , in special lui Sarbu Mihai , care a oferit un adevarat spectacol de pescuit la feeder si langa care am avut placerea sa stau la concurs , rapiditate , precizie , cadenta , in fine , tot tacamul .
Deasemenea , consider ca aceasta balta nu are , INCA , comportamentul unui carpodrom , asa cum sustin unii , adica nadire masiva si cantonarea pestelui exclusiv in malul de vis-a-vis . Depinde doar de voi , pescarii la feeder , ca aceasta balta sa nu devina un mic carpodrom , asa cum au ajuns alte balti din jurul Bucurestiului .
Putem sa i spunem si Cupa Rezistentei , si cred ca meritam cu totii apreciere pt ce am indurat , sau poate o dunga pe buletin !
Amu , cat or vrea sa ne "lumineze" castigatori , ca de periat i-am periat , mai vedem ...
In rest , abia asteptam editia a 2 a , sa ne vedem sanatosi !

PS : Barsan Remus , sigur fara juvelnicul meu nu luai locul 3 !


Trimis de pe al meu GT-P5100 folosind Tapatalk


mrvily
Mesaje: 615
Membru din: Joi Apr 17, 2014 2:54 pm

Re: CUPA BILA 2 LA FEEDER EDITIA1

Mesajde mrvily » Lun Iul 03, 2017 8:06 am

Am si eu o nelamurire... de ce eu(iordache ionut) sunt pe 5 pe sector si nu pe 4? :-?? Am mai multe kg decat locul 4 ...sau in functie de ce se puncteaza

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Domnu iordache nu aveti mai multe puncte decat locul 4 in prima mansa ati facut5,91 Kg dar din cauza calduri si a grabei eu am notat in clasament 9,59 Kg de aici gresala. exista dovada cantariri daca vreti va pot trimite poza cu cat ati cantarit in prima mansa.

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: CUPA BILA 2 LA FEEDER EDITIA1

Mesajde catalin232 » Lun Iul 03, 2017 8:11 am

Iata si o mica parte din pozele de la concurs... restul ( adica toate ) vor fi postate pe pagina de Fb a baltii , voi reveni cu un link imediat ce se vor fi urcate.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: CUPA BILA 2 LA FEEDER EDITIA1

Mesajde catalin232 » Lun Iul 03, 2017 8:18 am


Deasemenea , consider ca aceasta balta nu are , INCA , comportamentul unui carpodrom , asa cum sustin unii , adica nadire masiva si cantonarea pestelui exclusiv in malul de vis-a-vis . Depinde doar de voi , pescarii la feeder , ca aceasta balta sa nu devina un mic carpodrom , asa cum au ajuns alte balti din jurul Bucurestiului .


PS : Barsan Remus , sigur fara juvelnicul meu nu luai locul 3 !


Trimis de pe al meu GT-P5100 folosind Tapatalk
Puteti fi putin mai explicit in ceea ce ati vrut sa spuneti va rog? Eu unul nu am inteles mesajul , in consecinta nu pot raspunde...

Avatar utilizator
sirbu mihai
Mesaje: 456
Membru din: Joi Apr 17, 2014 9:39 pm
Localitate: Bucuresti-Berceni

Re: CUPA BILA 2 LA FEEDER EDITIA1

Mesajde sirbu mihai » Lun Iul 03, 2017 8:39 am

Felicitari castigatorilor , in special lui Sarbu Mihai , care a oferit un adevarat spectacol de pescuit la feeder si langa care am avut placerea sa stau la concurs , rapiditate , precizie , cadenta , in fine , tot tacamul .
Deasemenea , consider ca aceasta balta nu are , INCA , comportamentul unui carpodrom , asa cum sustin unii , adica nadire masiva si cantonarea pestelui exclusiv in malul de vis-a-vis . Depinde doar de voi , pescarii la feeder , ca aceasta balta sa nu devina un mic carpodrom , asa cum au ajuns alte balti din jurul Bucurestiului .
Putem sa i spunem si Cupa Rezistentei , si cred ca meritam cu totii apreciere pt ce am indurat , sau poate o dunga pe buletin !
Amu , cat or vrea sa ne "lumineze" castigatori , ca de periat i-am periat , mai vedem ...
In rest , abia asteptam editia a 2 a , sa ne vedem sanatosi !

PS : Barsan Remus , sigur fara juvelnicul meu nu luai locul 3 !


Trimis de pe al meu GT-P5100 folosind Tapatalk
Multumesc pentru felicitari !
Cu detalii revin mai tarziu. Momentan sunt la serviciu :cry:
CS APS

nacea_dragos2001
Mesaje: 435
Membru din: Dum Noi 09, 2014 2:22 pm

Re: CUPA BILA 2 LA FEEDER EDITIA1

Mesajde nacea_dragos2001 » Lun Iul 03, 2017 8:40 am

Catalin , mesajul a fost la modul general , nu explicit pt tine . Consider ca daca aceasta balta va fi promovata ca o balta de feeder si va fi frecventata de cati mai MULTI pescari de feeder , nu se va ajunge in situatia in care au ajuns alte balti , adica navomodele , spomburi , zeci de rod-poduri , galeti de nada , gurile pestilor facute franjuri etc. . Asta am vrut sa exprim si nu vreau sa ocup topicul cu alte interpretari care nu si au rostul . Este o balta mult prea frumoasa iar tu , personal , prin rezultatele tale ai un rol foarte important in promovarea ei !

Trimis de pe al meu GT-P5100 folosind Tapatalk


Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: CUPA BILA 2 LA FEEDER EDITIA1

Mesajde catalin232 » Lun Iul 03, 2017 9:11 am

Catalin , mesajul a fost la modul general , nu explicit pt tine . Consider ca daca aceasta balta va fi promovata ca o balta de feeder si va fi frecventata de cati mai MULTI pescari de feeder , nu se va ajunge in situatia in care au ajuns alte balti , adica navomodele , spomburi , zeci de rod-poduri , galeti de nada , gurile pestilor facute franjuri etc. . Asta am vrut sa exprim si nu vreau sa ocup topicul cu alte interpretari care nu si au rostul . Este o balta mult prea frumoasa iar tu , personal , prin rezultatele tale ai un rol foarte important in promovarea ei !

Trimis de pe al meu GT-P5100 folosind Tapatalk
Nu am luat postarea Dvs. la modul negativ , ati dorit niste raspunsuri prin modul in care ati pus problema si eu ( dorind sa ajut daca ma pricep) trebuia sa inteleg mai intai intrebarea sau nedumerirea pentru a putea da un raspuns...

Acum ca s-a lamurit , sunt cateva chestii care feresc balta asta de a fi un " carpodrom " clasic , ceea ce s-a demonstrat si in concursul asta...


- pe partea de pescuit la liber , pe balta fiind interzis inaintasul textil , 99% din crapari nu ajung pe malul opus, asadar , nu au cum sa pescuiasca acolo
- la concurs s-au facut rezultatele excelente din 50-70m , acum cat a fost canicula, in toamna sau primavara sunt sigur ca se vor face rezultate cel putin la fel de bune de la o distanta mult mai mica
- este vorbit si acceptat de catre administratie faptul ca daca se va furaja lacul , furajarea va fi facuta la o distanta mica de malul de pe care se pescuieste si numai in dreptul locurilor de pescuit ( nu si intre ele , exclus malul opus ) . Oamenii vin la balta sa prinda peste , nu sa se uite cum sar ei in malul de vis-a-vis ...
- in malul de vis-a-vis am pescuit eu in mansa a 2-a ( la 20cm de numarul din malul opus) , clipsat si unde toti ar fi avut impresia ca acolo lansezi si cate momitorul pe peste, nu a fost deloc cazul. Am prins decent, nu mai mult ca altii si culmea ... foarte mici pestii ( am avut vreo 10 buc + 1 caras pentru 18 kg de peste , ca medie au fost cei mai mici crapi prinsi in cele 2 manse )

S-a prins peste atat pe vad cat si la "interceptie" si nu putin , adica au fost pescari care au scos toti pestii de pe vad , altii care au scos pestii de pe o zona pe care nu au nadit-o in prealabil .

Si pentru mine inca ramane o enigma balta, o chestie pe care eu o tratez ca fiind un "atu" al lacului . Mai frumos decat un rezultat bun cu sute de kg de crap prinsi intr-o zi de pescuit este modul in care ajungi sa faci un asa rezultat... testele , incercarile, perioada in care cauti sa intelegi tipologia baltii si comportamentul pestilor :D . Asa sunt eu mai masochist :)

PS: Pozele de la concurs , toate, le gasiti in link-ul asta : https://www.facebook.com/pg/BilaDoi/pho ... 8164480219

sir.alex9
Mesaje: 11
Membru din: Vin Mar 24, 2017 6:57 pm

Re: RE: Re: CUPA BILA 2 LA FEEDER EDITIA1

Mesajde sir.alex9 » Lun Iul 03, 2017 10:04 am

Am si eu o nelamurire... de ce eu(iordache ionut) sunt pe 5 pe sector si nu pe 4? :-?? Am mai multe kg decat locul 4 ...sau in functie de ce se puncteaza

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Domnu iordache nu aveti mai multe puncte decat locul 4 in prima mansa ati facut5,91 Kg dar din cauza calduri si a grabei eu am notat in clasament 9,59 Kg de aici gresala. exista dovada cantariri daca vreti va pot trimite poza cu cat ati cantarit in prima mansa.
Am lamurit duminica dimineata :D multumesc domnu' mitrea

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk


Avatar utilizator
george tomescu
Mesaje: 113
Membru din: Mar Iul 12, 2016 1:05 pm

Re: CUPA BILA 2 LA FEEDER EDITIA1

Mesajde george tomescu » Lun Iul 03, 2017 10:37 am

Chiar daca nu sunt feederist 8-) , felicitari si din partea mea castigatorilor!
Felicitari Vasile!
Felicitari tuturor participantilor fie si pentru vremea indurata, apa bauta, daunele suferite la echipamente etc. !!!
Multumiri sponsorului!
Club Sportiv APS


Înapoi la “Concursuri de pescuit la feeder - din Romania”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator