campionatul national AVPS

Competiția vârfurilor colorate

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: campionatul national AVPS

Mesajde catalin232 » Mie Sep 27, 2017 11:51 am

Ciortan sau ciortanel,nu mai stiu sa fac diferenta :lol: Ai mei aveau intre 200 si 300 grame.
Eu n-am avut trasaturi din ciclul "trasatura mortala".La mine majoritatea au fost fine doar cele cu ciortanii(-eii) au fost "intregi" dar totusi destul de fine.Cele de platica au fost sacadate,fine inclusiv la capacele pierdute.Platica pe apa curgatoare,lenta,am impresia ca culege momeala,o gusta,dar in acelasi timp sta pe loc in curent,poate abia cand simte carligul scutura din cap sa scape,fata de ciortan care face o miscare mai ampla.Asa am vazut eu trasaturile.Dar poate le-am vazut altfel deoarece pescuiam altfel.
La mine tot ce a insemnat platica a tras " clasic " , miscare ampla , continua , frumoasa , fara urma de dubiu daca sa intepi sau nu ..... Cu exceptia uneia singure de vreo 5-600 gr care a tras puternic si scuturat , probabil auto-inteparea si de aici trasatura , incerca sa scape de carlig :D .


Înapoi la “Concursuri de pescuit la feeder - din Romania”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori