concursuri 2018

Competiția vârfurilor colorate

Moderator: sorinhc

nacea_dragos2001
Mesaje: 435
Membru din: Dum Noi 09, 2014 2:22 pm

Re: concursuri 2018

Mesajde nacea_dragos2001 » Vin Noi 17, 2017 11:50 am

Observ ca , in zona de nord , vest a tarii , inca se organizeaza concursuri de feeder . Se fac inscrieri chiar pentru 2018 . La noi , in sud , se vor mai organiza vreodata ? Sau strangem bani pentru benzina sa mergem la Alba , Arad , Timisoara etc. ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
sirbu mihai
Mesaje: 456
Membru din: Joi Apr 17, 2014 9:39 pm
Localitate: Bucuresti-Berceni

Re: concursuri 2018

Mesajde sirbu mihai » Vin Noi 17, 2017 12:00 pm

La ce prezenta a fost anul trecut si anul acesta, nu cred ca se vor mai organiza prea multe concursuri in zona noastra, asa ca cei care vor sa mearga trebuie sa faca un efort financiar mai mare :(
CS APS

nacea_dragos2001
Mesaje: 435
Membru din: Dum Noi 09, 2014 2:22 pm

Re: concursuri 2018

Mesajde nacea_dragos2001 » Vin Noi 17, 2017 12:18 pm

Am discutat cu Adi - administrator Floarea Popestului . I-am propus organizarea unui consurs la feeder in primavara . Durata 6-8 ore , o singura zi de concurs , taxa minima (taxa uzuala , cupe si arbitru ) . Crede-ti ca ar functiona ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

nacea_dragos2001
Mesaje: 435
Membru din: Dum Noi 09, 2014 2:22 pm

Re: concursuri 2018

Mesajde nacea_dragos2001 » Vin Noi 17, 2017 1:54 pm

"La feeder" sau "cu feederul" , cum doreste "boborul" . Il rog pe aceasta cale pe Vasile Mitrea , Catalin si Claudiu sa mi ofere "consultanta" de specialitate , redactam regulamentul , il propun administratiei FP si gata . Si , ca sa nu existe carcoteli , plata sa se faca direct in contul beneficiarului , adica "balta Floarea Popestiului " .


Sent from my iPhone using Tapatalk

kemahaw
Mesaje: 82
Membru din: Mie Mai 20, 2015 6:54 am

Re: concursuri 2018

Mesajde kemahaw » Vin Noi 17, 2017 2:02 pm

Salut,pe bune va intrebati de ce nu sunt participanti la concursuri,sau sunt retorice intrebarile?

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: concursuri 2018

Mesajde catalin232 » Vin Noi 17, 2017 4:26 pm

Salut,pe bune va intrebati de ce nu sunt participanti la concursuri,sau sunt retorice intrebarile?
Pe bune ne intrebam

@Nacea si @ toata lumea

Va rog din suflet incetati cu " la feeder " " cu feeder " ca m-ati facut cu nervii . o sa sterg absolut orice postare care contine porcaria asta in ele . Gata , a fost funny la inceput , dar deja devine ridicol.

Cat despre " consultanta " de specialitate , nu iti trebuie asa ceva ... iti faci singur calculele : arbitraj + cupe + premii+ balta si imparti la numarul de participanti. Simplu ca buna ziua .

nacea_dragos2001
Mesaje: 435
Membru din: Dum Noi 09, 2014 2:22 pm

Re: concursuri 2018

Mesajde nacea_dragos2001 » Vin Noi 17, 2017 5:50 pm

O sa fac si eu ce pot . Sanatate !


Sent from my iPhone using Tapatalk

kemahaw
Mesaje: 82
Membru din: Mie Mai 20, 2015 6:54 am

Re: concursuri 2018

Mesajde kemahaw » Vin Noi 17, 2017 6:00 pm

O sa-ti spun parerea mea Catalin,concursurile nu au miza sau aceasta este foarte,foarte mica.Ele ar trebui organizate de cei care au magazine online,cei care promoveaza anumite produse, firme producatoare,proprietari de balti,etc.Ia organizeaza un concurs si ofera premiul 1 un scaun nufish,premiul 2 o lanseta pe la 600 cum e team daiwa care o ai pe stoc,premiul 3 o mulineta de 3-400 lei,3-4 mentiuni cu diferite accesorii,nada, etc si sa vezi ce participare o sa fie.Pun pariu cu tine.Asa,numai obligatii,trambalare,conditii,bla,bla,nu am rabdare sa scriu,..pentru ce,ca sa socializam,cum spunea cineva,schimb de experienta? hai sa fim seriosi,asta putem sa facem si fara concurs,am fost duminica trecuta,cand ai fost si tu poate 20-40 colegi de pe forum la Sarulesti,nu? Ridicati miza.E singura solutie.

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: concursuri 2018

Mesajde catalin232 » Vin Noi 17, 2017 6:49 pm

O sa-ti spun parerea mea Catalin,concursurile nu au miza sau aceasta este foarte,foarte mica.Ele ar trebui organizate de cei care au magazine online,cei care promoveaza anumite produse, firme producatoare,proprietari de balti,etc.Ia organizeaza un concurs si ofera premiul 1 un scaun nufish,premiul 2 o lanseta pe la 600 cum e team daiwa care o ai pe stoc,premiul 3 o mulineta de 3-400 lei,3-4 mentiuni cu diferite accesorii,nada, etc si sa vezi ce participare o sa fie.Pun pariu cu tine.Asa,numai obligatii,trambalare,conditii,bla,bla,nu am rabdare sa scriu,..pentru ce,ca sa socializam,cum spunea cineva,schimb de experienta? hai sa fim seriosi,asta putem sa facem si fara concurs,am fost duminica trecuta,cand ai fost si tu poate 20-40 colegi de pe forum la Sarulesti,nu? Ridicati miza.E singura solutie.
Au fost 2 astfel de concursuri sponsorizate de totalfishing asta vara . La unul s-au prezentat vreo 30 de persoane si la al 2-lea s-au prezentat 16 si vorbim de o taxa modica pentru 3 zile de pescuit si premii per concurs de aprox 1000 EURO . Nu ai nici cea mai mica dreptate in ceea ce spui, asa am zis si noi la inceput ca premii , ca sponsorizare ca bla bla ba , insa realitatea este ca nu exista interes.

Cati din " marii pescari " din SUD au venit sa specteze macar etapa 1 din Finala AJVPS la Sarulesti ? Unde puteau sa sta pe margine si sa vada la propriu cei mai buni pescari din tara si nu fac referire la mine sau altii , fac referire la o echipa loc 2 mondial si un campion mondial la feeder.

Iti spun eu , au fost ZERO persoane .

Iar treaba cu " sponsorizare concursurilor de catre magazine " , este caritate curata . D.p.d.v business este o totala pierdere si de timp si de resurse si de bani . Nu exista expunere media , nu exista " reclama" . Adica ce ? ma fac cunoscut printre aceeasi oameni care deja stiu de existenta mea ? Asta nu e " promovare " , mai bine bagi aceeasi bani in flyer-e si imparti la metrou , ai mai multe sanse sa iti faci rost de un client nou . Tocmai de aceea nici magazinele nu se inghesuie sa sponsorizeze. Si mai este si pacatul ca magazinele fac " bisnita" , cumpara din A si vand in B . Daca vorbeam de MARI PRODUCATORI de scule si accesorii, nade si momeli , atunci da , aia chiar puteam si faceau asa ceva . Costuri rezonabile pentru a pune in brate unui client PRODUSUL LOR . Cati MARI producatori sunt in Romaina ? ..... exact ... niciunu.

Costul unul concurs in sud , al participarii , este la fel ca peste tot , nici aici nu avem " scuza " alta decat faptul ca nu ne intereseaza sa participam , nu dorim sa invatam si de pe margine e mai usor sa iti faci impresia ca esti un pescar mai bun intr-o lume imaginara. Adevarul este ca e urat sa iesi din bula ta de pescar aplaudat de 2 prieteni doar pentru a constata ca atunci cand esti intr-o intrecere , toate " cunostintele" tale se rezuma la un loc mai mult decat modest dintr-un clasament. Risti sa fii aplaudat doar de 1 prieten ... mai bine de 2 nu ? ( mentaliate slaba ca sa nu ma exprim altfel )

Mai avem si categoria matematicienilor : adica ... cei care calculeaza cat il costa un concurs si cel mai dureros, faptul ca nu poate sa ia nici peste acasa. Si calculul iese simplu, pai decat sa dea 200 lei la un concurs, nu mai bine se duce de 4 ori la Sarulesti de unde poate veni cu 80 kg de peste? Da-l dracu de concurs !

Si tine cont ca eu ii inteleg si pe cei de mai sus , au dreptate , fiecare este stapan pe banul lui, face ce vrea cu el , merge unde vrea. In schimb nu ii inteleg pe cei care chipurile " vor" sa participe dar mereu isi gasesc scuze sa nu o faca , indiferent care ar fi ele , sunt scuze . Participi la un concurs pentru TINE , nu pentru altul .

Toate astea nu le spun cu rautate si inversunare , le spun pentru ca sunt total adevarat si pot fi sustinute cu argumente, nu cu impresii cum ar trebui sa se faca lucrurile. Mai ales anul acesta a demonstrat si demontat orice teorie conform carei ar exista o logica pentru care nu se vine la concursuri ...


Probabil ca singurul loc unde poti " atrage" oameni este undeva unde sa prinzi peste 50 kg de peste in 3 ore, sa il poti cara acasa, si taxa zero de participare ( sa fie sponsorizat concursul ) .

ATENTIE ! ! ! mesajul meu nu se adreseaza vreunei persoane in particular si este scris ca o concluzie generala a ceea ce se intampla cu " sportul" pe la noi prin SUD .

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: concursuri 2018

Mesajde catalin232 » Sâm Noi 18, 2017 8:39 pm

Si cam asta inseamna dedicare si dorinta de competitie .... Mick Vials iese din " stand " . Asta este locul pe care l-a tras si l-a pescuit la marea finala " River Fest " din UK , competitie inca in desfasurare. Noi ne plangem daca nu este distanta la mm intre concurenti sau daca avem 1mm de mocirla sub scaun :)
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.


Înapoi la “Concursuri de pescuit la feeder - din Romania”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori