Eventuale modificari in planificarea competitiilor din Sud

Competiția vârfurilor colorate

Moderator: sorinhc

AlinTeodor
Mesaje: 181
Membru din: Dum Noi 23, 2014 6:41 pm

Eventuale modificari in planificarea competitiilor din Sud

Mesajde AlinTeodor » Dum Feb 11, 2018 11:58 am

Stimati colegi (mai mult pentru Catalin C.),

Revizuim calendarul competitiilor si observam doua probleme la planificarea Cupei de Sud.

Prima etapa este planificata pentru 23-25 martie 2018, Camineasca, exact weekendul in care are loc Targul de Pescuit de la Bucuresti.
A doua etapa este planificata pentru 8-10 iunie, la Fetesti, exact weekendul in care se tine Cupa Browning la Madunice. Suntem patru deja inscrisi (eu reprezint Italia...., dar se va corecta).

Stiu ca ma clasez printre ultimii, dar tot il rog pe Catalin C. sa puna Camineasca ceva mai tarziu, iar Fetestiul macar 2-3 saptamani mai tarziu. la Inceputul lui iunie, Borcea vine mare si tulbure, abia dupa 20 iunie se linisteste.
Daca este posibil atunci vom modifica noua versiune a Calendarului Competitional.
Multumesc.

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Eventuale modificari in planificarea competitiilor din Sud

Mesajde catalin232 » Dum Feb 11, 2018 12:08 pm

Datele au fost stabilite inaintea afisarii datelor despre care vorbiti , atat a Targului de pescuit cat si a concursului de la Madunice.

Pe langa asta , au fost alese ( cu greu ) datele ce nu picau pe sarbatori legale si care nu coincideau cu alte competitii importante de la noi din tara. Intre timp, s-au mai anuntat o groaza de concursuri mari si mici care s-au strecurat printre datele pe care noi le-am anuntat, ceeace face practic imposibila schimbarea acestora ( si nici nu se vrea pentru ca nu schimbam regulile in timpul jocului ) , multi dintre cei care si-au anuntat intentia de participare la ele si-au planuit bugetul si concediul in jurul acestor date !

Aceste date pe care le-am afisat NU vor fi schimbate . Pescarul isi poate alege ce competitie considera ca este mai importanta pentru el.

Pentru mine, muncind ani de zile pentru a incerca sa promovez pescuitul la feeder in Romania, mult mai important este sa particip si sa sustin competitiile ce se desfasoara in tara, la fel si organizarea lor , trebuiesc alese date care sa fie convenabile si accesibile celor care doresc sa participe la evenimente din tara si asta am facut.

Ca un " offtopic" , la momentul acesta, competitiile de pescuit din strainatate , indiferent de gradul lor de importanta, sunt optiuni personale , miza participarii la astfel de competitii este personala , fara a duce macar un cm ( nu un pas) pescuitul autohton mai departe avand " masele " in minte.

AlinTeodor
Mesaje: 181
Membru din: Dum Noi 23, 2014 6:41 pm

Re: Eventuale modificari in planificarea competitiilor din Sud

Mesajde AlinTeodor » Dum Feb 11, 2018 12:31 pm

Ok, asta este.
Multumim.

CAI99
Mesaje: 246
Membru din: Dum Noi 09, 2014 10:42 am
Localitate: Bucuresti-Berceni

Re: Eventuale modificari in planificarea competitiilor din Sud

Mesajde CAI99 » Dum Feb 11, 2018 12:50 pm

Mda si eu sunt implicat la expozitie, si perioada targului pica exact 22-25 martie cupa de sud deci sunt nevoit sa ma retrag. RESPECT !!!


Înapoi la “Concursuri de pescuit la feeder - din Romania”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator