Cupa Browning Austria

Competiția vârfurilor colorate

Moderator: sorinhc

jeanoouu
Mesaje: 83
Membru din: Mar Oct 27, 2015 4:58 am

Re: Cupa Browning Austria

Mesajde jeanoouu » Dum Feb 17, 2019 7:15 am

Luni ma ocup.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Avatar utilizator
pivo
Mesaje: 250
Membru din: Mar Mar 21, 2017 11:09 pm

Re: Cupa Browning Austria

Mesajde pivo » Dum Feb 17, 2019 1:22 pm

M-am uitat un pic pe site-urile autoritatilor de pescuit din Austria si am vazut ca exista posibilitatea de a-ti cumpara licenta de pescuit daca ai permis de pescuit valabil la tine in tara. La ei, pentru obtinerea permisului trebuie sa aplici si sa dai un examen. Daca promovezi examenul obtii permisul care atesta faptul ca esti pescar. In baza permisului poti sa achizitionezi licenta de pescuit pentru diferite ape dintr-o anumita regiune in schimbul unei taxe care poate fi pe zi, pe saptamana sau anuala. Sistemul e cumva asemanator cu cel din Ungaria. Pentru portiunea de Dunare de la Ybbs, pretul licentei este de 15 euro/zi sau 40 euro/saptamana si se poate achizitiona de la OMV-ul din Ybbs!
OMV Tankstelle Ybbs/Donau, Bahnhofstrasse 18
Pentru mai multe detalii: www.angel-urlaub.at, fischen in Niederosterich, zona Melk, Donaurevier Ybbs
Cele mai bune locuri de pescuit le alege intotdeauna pestele!

AlinTeodor
Mesaje: 181
Membru din: Dum Noi 23, 2014 6:41 pm

Re: Cupa Browning Austria

Mesajde AlinTeodor » Lun Feb 18, 2019 7:07 am

M-am rugat de Andreas vreo doua saptamani sa traduca invitatia in engleza. Il stiu de la Madunice. Nu vorbeste decat germana. Va rog, vorbiti cu el si comunicati-ne raspunsurile. Poate fac un regulament in engleza. Trebuie sa-l ajutam, il cam depaseste organizarea. Sistemul la ei e ca se da o masa pe zi (cum era si la slovaci), ceea ce complica munca organizatorului.
Cred ca au sistemul englez de competitie tip open. respectiv poti sa dai cu sheffield sau feeder, e alegerea fiecaruia. In Anglia e si mai si - poti sa dai cu rube, match, varga, feeder, lanseta de crap etc. , cu orice vrei tu, numai sa stai cu o singura linie, cu un singur carlig in apa.
Zona o cunosc putin, este foarte bine organizata si curata.
Stiu cel putin trei oameni care ar veni. Din pacate, din Bcuresti facem 14-15 ore.

mrvily
Mesaje: 615
Membru din: Joi Apr 17, 2014 2:54 pm

Re: Cupa Browning Austria

Mesajde mrvily » Lun Feb 18, 2019 1:03 pm

Aline distanta este aceasi ca la Madunite 1197 de km la Madunite erau 1195 km, plecam dimineata si seara la 19 eram acolo.

mrvily
Mesaje: 615
Membru din: Joi Apr 17, 2014 2:54 pm

Re: Cupa Browning Austria

Mesajde mrvily » Lun Feb 18, 2019 1:07 pm

Valentine, daca vorbesti cu omu intreabal daca licenta de pescuit este inclusa in taxa, mai intreabal cum face concursul si pe echipe si individual, si daca putem sa venim de la inceputul saptamani sa ne antrenam si ce costuri ar implica asta( ma refer la licenta)intreaba daca gasim la ei nada vie, viermi,rame si ce magazine au prin zona de unde putem sa ne aprovizionam cu articole de pescuit.

mrvily
Mesaje: 615
Membru din: Joi Apr 17, 2014 2:54 pm

Re: Cupa Browning Austria

Mesajde mrvily » Lun Feb 18, 2019 1:17 pm

Pai ca si costuri din bucuresti ar fi:
-carburant auto in jur de 1500 lei dus/intors cu un consum de 10%
- taxa de autostrada in ungaria + austria,din cate stiu se poate plati si in tara la OMV petrom pentru ambele tari.
-taxa de concurs 80 euro de persoana
-daca nu e inclusa licenta de pescuit pe o saptamana este de 40 de euro sau undeva pe acolo.
- Cazare am gasit intre 02 si 07 Oct.5 persoane cu tarife intre 2000 si 3500 lei indeva in jur de 25-35 euro de persoana/zi
- la astea se mai adauga Masa si udatura, dupa pofta fiecaruia.
Transportul se poate imparti daca va cuplati mai multi la o masina, de exemplu eu pot lua inca 4 persoane si bagajul in remorca asta ar insemna un consum nitel mai mare de 11-12% in loc de 10%dar astea sunt amanunte,hotarati sa fim sa mergem aia e important in rest ne organizam.

jeanoouu
Mesaje: 83
Membru din: Mar Oct 27, 2015 4:58 am

Re: Cupa Browning Austria

Mesajde jeanoouu » Lun Feb 18, 2019 9:09 pm

Am scris la browning team austria de dimineata. Pana acum nu au raspuns. Daca nu raspund nici maine ii scriu pe facebook lui steyrer.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Avatar utilizator
pivo
Mesaje: 250
Membru din: Mar Mar 21, 2017 11:09 pm

Re: Cupa Browning Austria

Mesajde pivo » Mar Feb 19, 2019 7:58 am

Am scris la browning team austria de dimineata. Pana acum nu au raspuns. Daca nu raspund nici maine ii scriu pe facebook lui steyrer.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Ar fi interesant daca ne-ar putea localiza exact si pista sa stim si noi de unde incepe zona de pescuit. Eventual un printscreen de pe google earth....
Cele mai bune locuri de pescuit le alege intotdeauna pestele!

Stefan George
Mesaje: 178
Membru din: Dum Noi 16, 2014 8:42 pm
Localitate: Bucuresti/Popesti Leordeni

Re: Cupa Browning Austria

Mesajde Stefan George » Mar Feb 19, 2019 8:32 am

Este in josul paginii lor o imagine cu pista si coordonatele.
48°11'42.6"N 15°03'02.3"E
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

mrvily
Mesaje: 615
Membru din: Joi Apr 17, 2014 2:54 pm

Re: Cupa Browning Austria

Mesajde mrvily » Mar Feb 19, 2019 12:15 pm

Coordonatele arata o cabanuta pe malul Dunării,probabil locul de întâlnire piata poate fi in sus sau în jos nu se știe.


Înapoi la “Concursuri de pescuit la feeder - din Romania”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori