Metod fedeer

Filosofie la liber. Orice discutie ce nu are ca tema pescuitul.

Moderator: sorinhc

ionut pescar
Mesaje: 32
Membru din: Sâm Apr 16, 2016 10:21 am

Metod fedeer

Mesajde ionut pescar » Sâm Noi 11, 2017 6:25 pm


CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: Metod fedeer

Mesajde CISMAS » Sâm Noi 11, 2017 7:30 pm

Ionut, eu cred ca ar trebui sa le pui in alta parte, aici sant filmele facute de Catalin si Claudiu, cel putin asa cred

ionut pescar
Mesaje: 32
Membru din: Sâm Apr 16, 2016 10:21 am

Re: Metod fedeer

Mesajde ionut pescar » Sâm Noi 11, 2017 8:24 pm

Unde

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: Metod fedeer

Mesajde CISMAS » Sâm Noi 11, 2017 8:39 pm

dupa cum vad eu, postarile trecute ti-au fost mutate in "Cafenea "
nu inseamna ca am dreptate, asa cred eu, oricum , oriunde sant puse, cred ca sant binevenite

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Metod fedeer

Mesajde catalin232 » Mar Noi 14, 2017 6:57 pm

Da, au fost mutate nu din rautate ci pentru ca acolo unde au fost postata este o sectiune pentru emisiunile DDF . Adica este o sectiune a forum-ului unde pot fi discutate cele prezentate , puse intregari , gasit solutii , se pot face propuneri , sugestii reclamatii etc :) .

Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 523
Membru din: Joi Mar 27, 2014 1:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Metod fedeer

Mesajde admin » Mie Noi 15, 2017 10:46 am

Ionut , echipa DDF (DDF= dependent de feeder), a realizat si va mai realiza de-a lungul timpului filmari/emisiuni de pescuit. Acea sectiune este dedicata discutiilor pe marginea pentru fimarilor realizate de DDF.

Mai mult, o sectiune de gen "galerie video", generala...nu isi are rostul pe un forum unde scopul ar fi sa discutam, sa analizam, sa comunicam.

Aici nu ne-am propus sa facem colectie de linkuri (link roundup) ci sa discutam efectiv pe marginea unor clipuri/articole/imagini/etc. De aceea am sa te rog ca pe viitor, atunci cand postezi un link sa faci un efort sa si comentezi de ce l-ai pus, ce vrei sa lamuresti, de ce l-ai gasit ca fiind demn de mentionat etc... Altfel postul tau nu prea isi are locul pe un forum (forumul = loc de discutii).

ionut pescar
Mesaje: 32
Membru din: Sâm Apr 16, 2016 10:21 am

Re: Metod fedeer

Mesajde ionut pescar » Mie Noi 15, 2017 3:48 pm

Ok acum știu

ramadri
Mesaje: 228
Membru din: Vin Apr 29, 2016 6:33 pm

Re: Metod fedeer

Mesajde ramadri » Mie Noi 15, 2017 6:53 pm

Faci si tu ca in cercetare, cand scriem un articol stiintific...explicam o idee (fie noua, fie reciclata) si indicam sursa. Deci...data viitoare, te duci si pescuiesti o data cu branza dupa care ne relatezi pe forum "In partida mea de sambata, am incercat sa studiez efectele branzei de vaci in pescuitul la feeder (Rusnacu X, 2016). S-a constatat un spor de 5 pesti in plus fata de ultima partida din aceeasi perioada a anului trecut".
Apoi la PS (bibliografie) indici
Rusnacu X, 2016 "link".

Apoi noi facem ceea ce se numeste peer review... adica citim ce ai scris, analizam rezultatele tale si ne dam cu parerea daca rezultatele tale sunt valide sau nu, urmand sa-ti dam accept la publicare (stima noastra) sau reject (facem misto de tine) la articol. In caz de reject ai obligația sa repeti experimentul schimband din parametrii (bagi branza in țuică, ca tot a venit frigul)



PS. Hai ca sa va invat eu cum se face un articol stiintific, poate aveti nevoie in domeniu.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk



Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori