un film pentru Sorin hc si Ramadri

Filosofie la liber. Orice discutie ce nu are ca tema pescuitul.

Moderator: sorinhc

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

un film pentru Sorin hc si Ramadri

Mesajde CISMAS » Dum Feb 18, 2018 7:12 am

https://www.youtube.com/watch?time_continue=11&v=n8HnX6kcupU
mare adevar spune Dome (min 1:20 - ), cam asta e normalul in pescuit, pentru oameni normali :D
pescuitul la feeder e pentru ...ciudati :lol: :lol: :lol: ,

ramadri
Mesaje: 228
Membru din: Vin Apr 29, 2016 6:33 pm

Re: un film pentru Sorin hc si Ramadri

Mesajde ramadri » Dum Feb 18, 2018 11:11 pm

Da, frumos.... cu vorbe de duh: nu e nimic rau sa-ti doresti partide scurte cu capturi mari rapide.
Cu siguranta satisfactia de a prinde e mare dar ce sa-i faci daca unii se bucura la dulapi. Macar sorin are dulapi la activ...eu nu
Multumim pentru film.... cam a pus sare pe rana dupa partida mea de sambata cu 2 ciortanei sub 2kg si 1 caras....in timp ce Constantin langa mine pe acelasi ponton a rupt vreo 30.


Sent from my SM-N950F using Tapatalk


CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: un film pentru Sorin hc si Ramadri

Mesajde CISMAS » Dum Feb 18, 2018 11:50 pm

da, dar ai vazut ca Dome dupa ce a spus ce e normal si ce vrea lumea, te invata si cum sa-i prinzi pe...dulapi :lol:

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: un film pentru Sorin hc si Ramadri

Mesajde catalin232 » Lun Feb 19, 2018 8:32 am

da, dar ai vazut ca Dome dupa ce a spus ce e normal si ce vrea lumea, te invata si cum sa-i prinzi pe...dulapi :lol:
Daca ar sti pescarii ce sta in spatele " invatatului " asta, treaba cu scafandru de agata pestii in carlig nu ar mai fi chiar asa de SF :lol: :lol: :lol:

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: un film pentru Sorin hc si Ramadri

Mesajde CISMAS » Lun Feb 19, 2018 8:57 am

stiu de la un fost cameraman a lui Victor T. :lol:
asta vor toti cei implicati in domeniu, sa se repeada lumea la prins dulapi :lol:

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: un film pentru Sorin hc si Ramadri

Mesajde sorinhc » Lun Feb 19, 2018 9:25 am

Hai ca de crezut cred multe dar asta cu scafandrii care baga carligul in buza pestelui e pt aia de 3-6 ani :lol: :lol: :lol: . @cismas sper sa am timp sa vad clipul azi, ma chinui sa vad niste filmulete de vreo saptamana :lol: , vorbim dupa.....

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

ramadri
Mesaje: 228
Membru din: Vin Apr 29, 2016 6:33 pm

Re: un film pentru Sorin hc si Ramadri

Mesajde ramadri » Lun Feb 19, 2018 9:58 am

Eu zic ca majoritatea ramanem doar cu dorinta....prezenta dulapilor pe baltile comerciale din jurul Bucurestiului e limitata....si nicidecum garantata.
De visat raman la visat nu e nimic rau in asta, insa media de greutate a capturilor in 2017 a fost la 2kg...asa ca ce sa mai zic.
Ce nu am inteles eu in film de ce i-au zis "2 metode de feeder fishing". Ceea ce pescuia Tomy boilie feeder fishing numai cu bat de feeder nu era....erau scule de crap toata ziua, la fel si monturile si mulinetele....si saculetul pva (pe care intotdeauna l-am urat). E feeder ca dadea cu pop-up artificial in loc de boilie "natural"....eu nu i-as fi schimbat numele din crapareala clasica doar pentru atat

Sent from my SM-N950F using Tapatalk


CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: un film pentru Sorin hc si Ramadri

Mesajde CISMAS » Lun Feb 19, 2018 10:25 am

.
Ultima oară modificat Lun Feb 19, 2018 10:26 am de către CISMAS, modificat 1 dată în total.

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: un film pentru Sorin hc si Ramadri

Mesajde CISMAS » Lun Feb 19, 2018 10:26 am

Hai ca de crezut cred multe dar asta cu scafandrii care baga carligul in buza pestelui e pt aia de 3-6 ani :lol: :lol: :lol: . @cismas sper sa am timp sa vad clipul azi, ma chinui sa vad niste filmulete de vreo saptamana :lol: , vorbim dupa.....

;)
scoate liniuta aia dintre 3 si 6 :lol:

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: un film pentru Sorin hc si Ramadri

Mesajde CISMAS » Lun Feb 19, 2018 10:28 am


....eu nu i-as fi schimbat numele din crapareala clasica doar pentru atat

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

si ce face Dome e crapareala NEOclasica ? :lol:


Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori