Partida fulger la Platica pe Sarulesti

Dezbaterea subiectelor abordate in emisiunile Video. Sugestii si Propuneri pentru emisiuni viitoare.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Partida fulger la Platica pe Sarulesti

Mesajde catalin232 » Mie Feb 18, 2015 2:32 pm

Stai linistit Razvan ;) ....se spune ca nu exista actor "slab"...ci numai "regizor-cameraman" care nu reuseste sa scoata in evidenta calitatile actorului ;) :lol: :lol: :mrgreen:
Am dat cu el "de pamant"...aseara :oops: :oops: :lol: ...vad ca nu s-a trezit inca...copiaza legi de anul trecut :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

Nu iti imaginezi cate Metanii am facut :D si acum matur la coji de nuca de prin camera dupa discutia de aseara :D

ticairlandezu
Mesaje: 378
Membru din: Vin Feb 06, 2015 4:41 pm

Re: Partida fulger la Platica pe Sarulesti

Mesajde ticairlandezu » Mie Feb 18, 2015 7:24 pm

Oricum Razvane, eu nu as fii lasat pe absolut nimeni(indiferent de cine e el) sa se interpuna intre "Zona" pe care vreau sa nadesc/pescuiesc si cosuletul meu ;) ....fie cu orice alt sistem de nadire, dar mai ales cu Prastie" ;) . Nu mai spun ca timpul cat ia luat "individu"-lui sa pregateasca bulgarii si sa nadeasca(vreo 10min. apreciate), eu cu un cosulet terminam si galetusa lui verde si bacul tau albastru....si cred ca mai aveam timp sa pun si vreo jumate din nada ramasa in sacul negru ;) :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Dar nada facuta asaaaa, la mare "arta" ;) ,sitata perfect ;) ...nu ce ati avut voi acolo :lol: :lol: .Calitativ nada(praf) era buna...daca ia placut si catelului, trebuia sa fie ceva de capul ei...insa asa cum a fost umectata si ne-sitata(doamne ce cocoloase avea prin ea)...nici la gaini nu avea succes :lol: :lol: :mrgreen:

Aaaaa si sa nu uit ;) sa-ti cumperi si tu prosop din ala...nuj stiu ce marca era....dar cica sterge mai bine decat a altor "Firme" :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
La faza asta la "batut" pe Marele Petrisor!!!!!cu prezentarile lui ;) :twisted: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Incep sa cred ca cei doi se "aseamana" :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :twisted:


p.s. nu dati cu pietre...promit sa ma cumintesc :twisted:

Avatar utilizator
sebi37
Mesaje: 99
Membru din: Mie Mai 07, 2014 7:51 pm
Localitate: Bistrita

Re: Partida fulger la Platica pe Sarulesti

Mesajde sebi37 » Mie Feb 18, 2015 7:32 pm

Domnilor... va anunț că am închis TV-ul! Yes... big game tonight! Sper sa nu-mi cadă netul!

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Partida fulger la Platica pe Sarulesti

Mesajde catalin232 » Mie Feb 18, 2015 7:39 pm

Tica , radem , glumim da pana la asemuiri da? :twisted:

Aia chiar a sunat a jignire :(

Sarcasmul bata`l vina ! Ironia fina ...aevea ...probabil trebuiesc glume de autobaza :D

PS: Maine o sa trecem iar pe acolo .. precis o sa gasesc cainele mai inalt cu vreo 3cm si mai gras cu vreo 800 gr. la cata nada a mancat :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Razvan Pop
Mesaje: 147
Membru din: Lun Noi 10, 2014 7:12 pm

Re: Partida fulger la Platica pe Sarulesti

Mesajde Razvan Pop » Mie Feb 18, 2015 8:05 pm

Pai Cata nu nadea vadul meu. Am mintit poporul cu televizorul, fara sa vrem. :))

Cata nadea vadul unor baieti care dadeau din barca in malu de vis-a-vis. Fiind multi si barca subreda, ne-au lasat noua nada si ne-au rugat sa o dam cu prastia la prora.

Catalin nadea de zor, baietii de bucurie aruncasera betele si dadeau din maini...sau asa parea de la distanta. La un moment dat chiar fluierau si faceau semne cu o canistra alba. Vazand cat de apreciat e ajutorul oferit cu nadirea, Cata a continuat pana a terminat nada.

Ne-am apucat si noi de pescuit in sfarsit, ciudat e ca dupa 15-20 min nu am mai vazut barca pe lac si nici la ponton la plecare.


Sent from my iPhone using Tapatalk


ticairlandezu
Mesaje: 378
Membru din: Vin Feb 06, 2015 4:41 pm

Re: Partida fulger la Platica pe Sarulesti

Mesajde ticairlandezu » Joi Feb 19, 2015 2:44 pm

Ma bucur ca nu a "ranit" .... catelul ;) :lol: :lol:
Oricum eu am apreciat cel mai mult ca-i tragea, cel putin...in aceeasi directie :twisted: :lol: :lol:

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Partida fulger la Platica pe Sarulesti

Mesajde sorinhc » Joi Feb 19, 2015 6:44 pm

Aaaaa si sa nu uit ;) sa-ti cumperi si tu prosop din ala...nuj stiu ce marca era....dar cica sterge mai bine decat a altor "Firme" :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
La faza asta la "batut" pe Marele Petrisor!!!!!cu prezentarile lui ;) :twisted: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Incep sa cred ca cei doi se "aseamana" :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :twisted:
Daca mai spunea si "ce bine lucreaza varga" atunci chiar il intrecea ! :lol: :lol: :lol:
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(


Înapoi la “Emisiuni DDF”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori