Pescuit iarna la Platica folosind Pelete Expandabile

Dezbaterea subiectelor abordate in emisiunile Video. Sugestii si Propuneri pentru emisiuni viitoare.

Moderator: sorinhc

Costin Mirea
Mesaje: 243
Membru din: Vin Mai 16, 2014 12:12 pm
Localitate: Bucureşti

Re: Pescuit iarna la Platica folosind Pelete Expandabile

Mesajde Costin Mirea » Joi Mar 12, 2015 2:53 pm

Pai și nu ne zici și noua ce fire sunt alea, ca pana ne întâlnim noi cu Alain Scothorne... :lol:
Costin Mirea

ticairlandezu
Mesaje: 378
Membru din: Vin Feb 06, 2015 4:41 pm

Re: Pescuit iarna la Platica folosind Pelete Expandabile

Mesajde ticairlandezu » Joi Mar 12, 2015 3:22 pm

Pai și nu ne zici și noua ce fire sunt alea, ca pana ne întâlnim noi cu Alain Scothorne... :lol:

Pai n-am spus :oops: ...Doamne ce aiurit sunt!!!! ...Shimano Silk Shock ;)
Scuze fara intentie :lol: :lol:

Costin Mirea
Mesaje: 243
Membru din: Vin Mai 16, 2014 12:12 pm
Localitate: Bucureşti

Re: Pescuit iarna la Platica folosind Pelete Expandabile

Mesajde Costin Mirea » Joi Mar 12, 2015 10:10 pm

Pai de aia te-am și intrebat ca mi-am dat seama ca ai uitat și nu am vrut sa ai mustrări de conștiința :lol: . Mulțumim!
Costin Mirea


Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit iarna la Platica folosind Pelete Expandabile

Mesajde sorinhc » Lun Mai 18, 2015 7:44 am

Oricum face cine vrea, cum vrea, eu ma bazez in continuare pe experienta adevaratiilor pescari de feeder care au inventat pescuitul asta si lau definitivat in zeci de ani, pana la cele mai mici detalii.
@ticairlandezu - Invers (linie mono si inaintas textil) ce nod sa folosim ? Care e cel mai bun ?

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

ticairlandezu
Mesaje: 378
Membru din: Vin Feb 06, 2015 4:41 pm

Re: Pescuit iarna la Platica folosind Pelete Expandabile

Mesajde ticairlandezu » Lun Mai 18, 2015 9:15 am

Oricum face cine vrea, cum vrea, eu ma bazez in continuare pe experienta adevaratiilor pescari de feeder care au inventat pescuitul asta si lau definitivat in zeci de ani, pana la cele mai mici detalii.
@ticairlandezu - Invers (linie mono si inaintas textil) ce nod sa folosim ? Care e cel mai bun ?

;)
Nu cred ca exista "nodul cel mai bun"...insa sigur exista nod post facut sau neadaptat tehnici respective ;)
Hai ca te poti inspira de la crapari cat vrei pentru un astfel de nod ;) ...yotube e plin de filmulete.Personal nu am avut niciodata nevoie sa folosesc "invers"...asa ca nu pot da sfaturi personale :oops:

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit iarna la Platica folosind Pelete Expandabile

Mesajde sorinhc » Lun Mai 18, 2015 9:32 am

Hai ca te poti inspira de la crapari cat vrei pentru un astfel de nod ;) ...yotube e plin de filmulete.
Si da si nu. Acolo nu o problema asa mare marimea nodului (datorita marimi lor) si "felul" cum sunt pozitionate capetele firelor ;) . Poate stie altcineva un nod "finut" care sa nu-ti produca sentimentul de nesiguranta, din cauza zgomotului, cand trece prin inelele mici ale feederului.

Sfaturile tale sunt tari ! Parca mi te imaginez cum trimiti la google pe nu stiu care din lot cand are o nedumerire cu privire la ceva :lol: :lol: :lol:

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

ticairlandezu
Mesaje: 378
Membru din: Vin Feb 06, 2015 4:41 pm

Re: Pescuit iarna la Platica folosind Pelete Expandabile

Mesajde ticairlandezu » Lun Mai 18, 2015 10:05 am

Sfaturile tale sunt tari ! Parca mi te imaginez cum trimiti la google pe nu stiu care din lot cand are o nedumerire cu privire la ceva :lol: :lol: :lol:

;)

Adica vrei sa testez nodurile pe "betele mele" :o :lol: ...si apoi sa-ti spun care "rup inele" si care NU. :twisted: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Imi place gluma :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Mai este o varianta...sa-ti reinelezi cu inele mai mari betele tale...pui inele de crap ;) ...si ai terminat povestea :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

p.s. nodul Albright trebuie sa fie suficient de bun ;) ...multumit :lol:

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit iarna la Platica folosind Pelete Expandabile

Mesajde sorinhc » Lun Mai 18, 2015 10:38 am

Sfaturile tale sunt tari ! Parca mi te imaginez cum trimiti la google pe nu stiu care din lot cand are o nedumerire cu privire la ceva :lol: :lol: :lol:

;)

Adica vrei sa testez nodurile pe "betele mele" :o :lol: ...si apoi sa-ti spun care "rup inele" si care NU. :twisted: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Imi place gluma :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Mai este o varianta...sa-ti reinelezi cu inele mai mari betele tale...pui inele de crap ;) ...si ai terminat povestea :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

p.s. nodul Albright trebuie sa fie suficient de bun ;) ...multumit :lol:
Multumit !!!! Greu cu tine :lol: :lol: :lol: Albright e ok, vream sa vad daca sa incercat si altceva.

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit iarna la Platica folosind Pelete Expandabile

Mesajde sorinhc » Lun Feb 08, 2016 9:13 am

Cataline! Faci o emisiune si anul asta tot pe expandabile ?
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(


Înapoi la “Emisiuni DDF”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori