Pescuit la Crap pe raul Tajo Spania

Dezbaterea subiectelor abordate in emisiunile Video. Sugestii si Propuneri pentru emisiuni viitoare.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Pescuit la Crap pe raul Tajo Spania

Mesajde catalin232 » Sâm Oct 28, 2017 12:07 pm

Nu puteam sa ma intorc fara sa aduc si un cadou pentru comunitatea dependentilor de feeder asa ca ... iata-l :D

https://www.youtube.com/watch?v=c0Us9gohafg

Solzescu
Mesaje: 189
Membru din: Mar Feb 21, 2017 9:02 pm

Re: Pescuit la Crap pe raul Tajo Spania

Mesajde Solzescu » Sâm Oct 28, 2017 4:57 pm

bai ce peisaj misto...ce pesti frumosi si bataiosi...am fost socat de grosimea forfacului :D :D :D am vazut populari de "o tona" cu mai putin pesti decat ai prins tu, deci super partida. Nu ma asteptam, fiind apa crescuta/tulbure, sa nu mearga mai bine vadul din mal, dar na, exceptia nu cornfirma, ci infirma regula :D :D :D
nu s-a auzit bine modelul carligului de la Owner, il dai si-n scris?
multam!

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: Pescuit la Crap pe raul Tajo Spania

Mesajde CISMAS » Sâm Oct 28, 2017 6:16 pm

Multumim Cataslin, frumos si adevarat pescuit, altceva decat pestele "populat" de pe Balti
daca am inteles bine e vorba de carlig " Owner Cut Chinu "

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Pescuit la Crap pe raul Tajo Spania

Mesajde catalin232 » Sâm Oct 28, 2017 6:38 pm

Carlig Owner Cut Chinu 50339 Nr.7 ( e ca un 10 de pe la alte firme ) . L-am folosit si in emisiunea cu ciortanii de pe Arges , si pe la Platica atunci cand am dat cu expandabile etc... e un carlig pe care il folosesc atunci cand trebuie "multa momeala " , sau momeala folosita este voluminoasa ( o peleta expanda de 6 de exemplu ).

Nu a mers in mal mai bine si datorita faptului ca a mers pe larg ... una calda si alta rece ... a fost o partida cu mult mai putin peste din cauza conditiilor ( si a apei tulburi ) dar aceeasi apa tulbure se pare ca a ajutat , pestii intepati de pe vad nu au mai deranjat atat de tare precum anticipasem eu. In consecinta , am facut si mai putine lansari langa mal decat ce imi propusesem intrucat nu am avut nevoie de un loc unde sa ma retrag... daca pescuiam cap - coada langa mal , probabil aveam mai multi pesti de acolo ....

Oricum , din toata povestea , ce m-a socat cu adevarat a fost treaba cu " mustele " care mai apoi am realizat ca erau furnici mari , negre ce iesisera la roit si care au fost culcate pe apa de vant... nu am vazut niciodata atati crapi pe suprafata muscarind precum aia din parc carora le dai coaja de paine... si s-au tot dus dupa muste in aval si eu ma uitam ca prostu cum pleaca de pe zona mea ....si ... am asteptat sa revina ... am fost powerless :D in fata naturii ... :D

http://www.feedershop.ro/carlig-owner-c ... 0339-nr-7/


Înapoi la “Emisiuni DDF”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori