Pescuit la Dunare cu feeder toamna.

Dezbaterea subiectelor abordate in emisiunile Video. Sugestii si Propuneri pentru emisiuni viitoare.

Moderator: sorinhc

Solzescu
Mesaje: 189
Membru din: Mar Feb 21, 2017 9:02 pm

Re: Pescuit la Dunare cu feeder toamna.

Mesajde Solzescu » Joi Noi 01, 2018 8:03 am

Mi se pare ciudat ca dupa atatia ani de pescuit sa intrebi public, chiar si pe ocolite, unde a pescuit cineva. Pe langa gunoieri si sacosari, mai sunt si electricieni si plasari. Apoi, chestia implicita strecurata in astfel de intrebare este ca locul e totul, nu tehnica si alte elemente conexe, cum ar fi cel care tine lanseta. O lipsa de respect, desi aparea cuvantul in salutul de final.

Ai un mod ciudat de a raporta la ce replici primesti. Nu ai vorbit cu mine spui, dar nici doar cu Catalin. Caz in care i-ai fi trimis un PM. Ai postat pe un forum, vorbesti cu toti. Ai impresia ca am ceva cu tine, iarasi gresesti. Nu mai face pe martirul, poate faci si tu ceva gresit. Uite, trec peste faza cu Dumneata scris cu majuscula, ca sa te convingi ca nu am ceva cu tine :lol:

Avatar utilizator
Tiby Baschet
Mesaje: 586
Membru din: Dum Oct 19, 2014 10:35 am
Localitate: Giurgiu
Contact:

Re: Pescuit la Dunare cu feeder toamna.

Mesajde Tiby Baschet » Joi Noi 01, 2018 8:48 am

Nu mai are importanta. Nu o sa mai postez deloc. O sa fac si eu ca 95% din forum si o sa tac din gura.
Toata lumea are ceva cu tine in Romania. Nu am vrut sa cred dar uite ca asa este. Nu poti purta o conversatie ca te vorbeste toata lumea de rau.
Aici bine faci, rau gasesti :lol: .

Ai dreptate, trebuia scris "dumneata" fara majuscula, m-am grabit.

Bafta la baboi :mrgreen:

nacea_dragos2001
Mesaje: 435
Membru din: Dum Noi 09, 2014 2:22 pm

Pescuit la Dunare cu feeder toamna.

Mesajde nacea_dragos2001 » Joi Noi 01, 2018 10:12 am

Nu mai are importanta. Nu o sa mai postez deloc. O sa fac si eu ca 95% din forum si o sa tac din gura.
Toata lumea are ceva cu tine in Romania. Nu am vrut sa cred dar uite ca asa este. Nu poti purta o conversatie ca te vorbeste toata lumea de rau.
Aici bine faci, rau gasesti :lol: .

Ai dreptate, trebuia scris "dumneata" fara majuscula, m-am grabit.

Bafta la baboi :mrgreen:


Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Pescuit la Dunare cu feeder toamna.

Mesajde catalin232 » Joi Noi 01, 2018 10:50 am

Se vede ca s-a innorat afara, aveti alte subiecte de discutat decat cele legate de pescuit :))) .

Locul nu este secret de stat altfel faceam si eu ca Zsolt, puneam doar o fotografie blurata in spate. In schimb , e filmata toata zona, poate unii chiar stiu de locul respectiv si nu vor sa spuna , atii urmeaza sa isi dea seama. Ceva adevar totusi este la mijloc, adica , toti intreaba de loc dar nu se gandesc ca abordarea a fost totul.

La a 2-a filmare, am gasit toata plaja ocupata de 2 persoane cu peste 16 lansete puse pe cracane din lemn, erau veniti de 4 zile si au prins ... 2 guvizi. Am asteptat sa stranga ei si sa plece sa pot pescui, iar ce a urmat dupa aventura astora cu 2 guvizi, o sa va las pe voi sa vedeti si mai apoi ne auzim aici pe comentarii.

Este adevarat ca unde nu este peste , nu ai ce prinde , dar la fel de adevarat este si treaba cu : degeaba ai peste daca nu stii sa il prinzi .... eu spun ca emisiunile rolul asta il au , in situatii specifice , pe locuri specifice, cum facem sa scoatem un rezultat cat mai bun din ce avem in fata ! La asta se rezuma insusi pescuitul, nu la a pescuit pe un loc sau altul....

Fiti cuminti ! :D

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Pescuit la Dunare cu feeder toamna.

Mesajde catalin232 » Joi Noi 01, 2018 10:59 am

PS: Si Zsolt cand blureaza pozele sa nu se vada locul , o face nu ca vrea el sa prinda tot pestele din lume, dar se duc sacosarii si strecoara apa...te inteapa la inima cand ii vezi cum cara fara discernamant....natie de fomisti ce suntem :(

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit la Dunare cu feeder toamna.

Mesajde sorinhc » Vin Noi 02, 2018 11:22 am

Acum nu pot viziona clipul dar in cateva ore bag castile si .... :D :D :D :D :D :D

https://www.youtube.com/watch?v=ABBNSW64P0A

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit la Dunare cu feeder toamna.

Mesajde sorinhc » Vin Noi 02, 2018 11:25 am

Hai ca am inebunit cand am dat putin sa vad cateva cadre:
ce captura.jpg
:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Pescuit la Dunare cu feeder toamna.

Mesajde catalin232 » Vin Noi 02, 2018 11:26 am

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit la Dunare cu feeder toamna.

Mesajde sorinhc » Vin Noi 02, 2018 11:29 am

Am facut un topic separat AICI .
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Pescuit la Dunare cu feeder toamna.

Mesajde catalin232 » Vin Noi 02, 2018 6:38 pm

Si totusi ... unde Dumniezo` or sta platicile alea? :D ma roade fantastic chestia asta :D


Înapoi la “Emisiuni DDF”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori