Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Aici ne prezentam cu nume, prenume si locatie.

Moderator: sorinhc

Adrian Sabo
Mesaje: 11
Membru din: Lun Oct 30, 2017 9:57 pm

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde Adrian Sabo » Sâm Ian 20, 2018 1:47 am

Salut Adrian si bine ai venit :D .Abia asteptam sa ne arati si noua niste poze cu mrene ,ciortani ,abordari de acolo, etc. ;) Ne mai clatim si noi ochii cu alte zone :D si nu in ultimul rand cateva detalii despre Air in comparatie cu pro sau airity :D ;) ca si pe aici suntem cativa fani si detinatori de tournamenturi :)
bine te-am gasit Alin,
am incercat de cateva ori sa incarc cateva poze dar nu reusesc; daca tu stii cum se face te rog sa imi explici

in legatura cu noul model de la Daiwa si anume Air AGS acestea sunt specificatiile lansetei:

AGS Carbon Guides
X45 Compression Zone Technology
Tournament Reel Seat
Ultra Fast Blank Recovery
Shaped EVA Armlock Handle
Megatop Quiver Tips

s-a lansat la finele anului trecut si se comercializeaza in 2 variante: feeder si waggler
la modelele de feeder ai lungimile consacrate de la daiwa si anume: 10ft-11ft; 12ft-13ft; si 9ft-10ft; versiunea de 11ft nu am gasit-o
comparativ cu tournament-ul pro si airity exista ceva diferente si anume: noul patent de la daiwa X45 si inelele AGS din carbon;lanseta este mai usoara si cand spun asta ai senzatia ca tii o pana in mana; eu detin tournamentul pro editia 2013 de 11ft si personal am crezut ca aceasta este cea mai usoara lanseta si asa a fost pana am pus mana pe AIR AGS dar cu toate acestea parca tot nu as da tournamentul pe nici o alta lanseta. In cazul meu a fost dragoste la prima vedere cand am achizitionat tournamentul si presupun ca stii si tu cum sta treaba cu prima dragoste posibil sa nu se uite nicodata :) pe AIR AGS am pus mana doar in magazin; nu am pescuit cu ea. Lanseta este extrem de bine lucrata, finisaje de cea mai inalta calitate, la fel ca si pe tournament. Puterea de lansare 1-50g la variantele 9-10 ft si 10-11ft si 70g la varianta de 12-13ft; greutate: varianta 9-10ft 5oz (141.7 grame), varianta 10-11ft 6oz (170.09grame) si varianta 12-13ft 7oz (198.4 grame) daca vorbim de scoruri aici gluma se ingroasa si uite de ce spun asta:
Daiwa Air AGS Feeder Rod
RRP: £550.00 - £599.00
£495.00 - £539.99 (ceva reducere de sarbatori)

Daiwa a mai scos in Octombrie 2017 noul si mult asteptatul model Tournament SLR dar sincer sa fiu cu tine nu m-a dat pe spate de sa cad pe jos; in urma cu cateva zile l-am intrebat pe Steve Ringer care sunt primele impresii despre lanseta si ce calitati are in plus fata de pro. mi-a zis ca are mai multa putere dar nu stiu ce sa zic...evident ca el stie mai bine cum sta treaba doar poata semnatura lui. Pretul tot pe acolo cu AIR AGS doar o leaca mai ieftin si anume:
£419.99 varianta de 13ft
£469.99 pentru 14ft
£379.99 pentru 11ft
£399.99 pentru 12ft
scorurile sunt cu reducere de 16%

modelul este exclusiv dedicat pentru feeder si proiectat de inginerii de la daiwa impreuna cu Steve Ringer
specificatii:
SVF carbon with X45
Fuji Alconite guides
Fuji reel seat
Dedicated 70cm carbon quivers(varfurile sunt modele noi si acum se numesc long distance quiver tips) lanseta a fost proiectata pentru distanta chiar si varianta de 11ft; toate modele au inelul de plecare supra-dimensionat
Bias carbon V-Joint
Armlock handle, Hook keeper
New 1.5oz quiver on the 11ft model

parere personala: seamana izbitor de tare cu Spectron-ul Competition varianta 2013 si spun asta pentru ca detin Spectron-ul Competition de 12/13 medium

petremarian82
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Ian 20, 2018 8:52 am

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde petremarian82 » Sâm Ian 20, 2018 11:13 am

Stefan Marian - dependent de feeder de..........1 an👍👍

Avatar utilizator
Briceag Alin
Mesaje: 178
Membru din: Dum Mai 03, 2015 10:30 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde Briceag Alin » Sâm Ian 20, 2018 2:41 pm

Multumim Adrian ;)


@ Bine ai venit Stefan !
www.feedershop.ro

Committed To Total Quality

ursake
Mesaje: 1
Membru din: Mie Ian 24, 2018 9:33 pm

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt Sebastian Roatis si locuiesc in Danemarca

Mesajde ursake » Joi Ian 25, 2018 10:07 pm

Voi incerca sa popularizez acest stil de pescuit aici dar din pacate in zona unde locuiesc eu nu exista crap decat in balti salbatice, aici predomina pestele rapitor. Dar visam la marea captura si aici. Fir intins tuturor!

IBN
Mesaje: 75
Membru din: Vin Ian 26, 2018 5:56 pm

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde IBN » Sâm Ian 27, 2018 10:32 am

Salut si Bine v-a gasit!
Nicu ION, Timisoara. Pescuiesc la feeder de vreo 20 ani, pe rauri (exceptie perioada prohibitei cand merg la balta)

Avatar utilizator
sony_exodus
Mesaje: 82
Membru din: Joi Ian 04, 2018 3:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde sony_exodus » Sâm Ian 27, 2018 4:47 pm

Bun venit Ioane!
nihil est verum, omnia licere...

Razvanovics
Mesaje: 1
Membru din: Lun Ian 07, 2019 1:34 am

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde Razvanovics » Mie Ian 09, 2019 4:46 pm

Salut sunt Razvan si sunt nepescuit de o luna jumate. Cum sunt in Cluj pana si iarna pare ca trece mai greu, mno Ardeal :(

Momentan is pe tratement de forumuri intensiv, urmeaza sa scot echipamentul si sa sortez tot cum nu am mai sortat in viata mea,a o sa am grija sa dau cu crema pana si cizmele de cauciuc... si foarte sigur o sa urmeze niste tratament cu echipament nou de feeder.

De bagat doze de clipuri despre partide nu mai zic nimic, prietena mea il uraste pe Catalin, in ultima perioada in fiecare seara rulam ultimul clip cu Mrene pe Dunare, mai ceva ca tatal nostru, nu de alta dar asa sa pot sa visez si eu cum prind mreana, cu experienta mea pe Somes mai greu de altfel.

Avatar utilizator
sony_exodus
Mesaje: 82
Membru din: Joi Ian 04, 2018 3:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde sony_exodus » Mie Ian 09, 2019 6:24 pm

Bine ai ve venit Razvan, la cat mai multe varfuri zbuciumate sa ai! 8-) 8-) 8-)
nihil est verum, omnia licere...

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde sorinhc » Joi Ian 10, 2019 9:41 am

Bine ai venit !
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

DRI Angler
Mesaje: 1
Membru din: Lun Dec 23, 2019 4:24 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde DRI Angler » Vin Dec 27, 2019 9:42 am

Ma numesc Razvan Dobrin si sunt din Berceni!
Pescar de cand ma stiu, in ultimii ani m-am axat pe pescuitul pe rauri!
De vreo 2 ani, am aflat de acest nou stil de pescuit, insa in acest moment sunt la inceput.
Imi place sa pescuiesc atat la feeder, cat si la varga, sau spininng.
Sa speram ca ne vom cunoaste si pe malul baltilor, nu numai aici!
Imi place sa aprofundez cat mai multa informatie despre acest stil de pescuit, insa experienta o dobandim doar pe malul baltii!
Multumesc.
Fire intinse tuturor si Sarbatori Fericite!
Dobrin Razvan


Înapoi la “Sa facem cunostinta!”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori