Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Aici ne prezentam cu nume, prenume si locatie.

Moderator: sorinhc

Adrian Sabo
Mesaje: 11
Membru din: Lun Oct 30, 2017 9:57 pm

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde Adrian Sabo » Mie Noi 08, 2017 8:16 am

Bine v-am gasit! Ma numesc Adrian Sabo, pasionat de pescuitul la feeder in special la technica method feeder. Practic pescuitul la method feeder si feeder din anul 2013 pe apele private si pe cele salbatice din Marea Britanie cat si din Romania.
Crapul si mreana sunt speciile tinta; consider ca cele mai dificile partide de pescuit pe care le-am avut au fost pe canalele din Marea Britania (Grand Union Canal) in cautarea crapului la method feeder;loc unde am si inceput pescuitul la aceasta disciplina in urma cu cativa ani.
Pasionat de produsele Daiwa (serial Tournament si Spectron), main nou seria Air AGS feeder lansata la apa in urma cu o luna.
Doresc sa impartasesc cu voi din experienta acumulata si bineinteles sa cer sfaturile si/sau parerile voastre in legatura cu aceasta disciplina.


Multumesc,
Adrian S

Avatar utilizator
Briceag Alin
Mesaje: 178
Membru din: Dum Mai 03, 2015 10:30 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde Briceag Alin » Mie Noi 08, 2017 2:20 pm

Salut Adrian si bine ai venit :D .Abia asteptam sa ne arati si noua niste poze cu mrene ,ciortani ,abordari de acolo, etc. ;) Ne mai clatim si noi ochii cu alte zone :D si nu in ultimul rand cateva detalii despre Air in comparatie cu pro sau airity :D ;) ca si pe aici suntem cativa fani si detinatori de tournamenturi :)
www.feedershop.ro

Committed To Total Quality

dragoescu_bogdan
Mesaje: 5
Membru din: Mar Oct 31, 2017 10:01 am

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde dragoescu_bogdan » Lun Noi 13, 2017 2:39 pm

Dragoescu Bogdan, Bucuresti, Dristor.
De pescuit, pescuiesc de mic copil (nu la un stil anume). In ultimii ani am dat mai mult dupa crap dar fara rezultate notabile si odata cu nasterea celor doi copiii, timpul acordat pescuitului s-a redus drastic (nu imi mai permit sa pierd nopti pe malul apei in asteptarea mustaciosilor). In urma cu cateva luni am inceput sa urmaresc filmarile lui Catalin cu partidele de pescuit facute la feeder(le-am vazut pe toate) si am "ras" toate articolele de pe acest site. A fost exact ce cautam: partide de o zi, fara foarte mult echipament , satisfactii pe masura si o comunitate plina de oameni cumsecade si dornici sa isi impartaseasca cunostintele.

Avatar utilizator
Briceag Alin
Mesaje: 178
Membru din: Dum Mai 03, 2015 10:30 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde Briceag Alin » Lun Noi 13, 2017 2:44 pm

Salut Bogdan si bine ai venit !
www.feedershop.ro

Committed To Total Quality

RobertC
Mesaje: 109
Membru din: Lun Noi 13, 2017 9:46 am

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde RobertC » Mar Noi 14, 2017 9:34 am

Va salut. Robert din Bucuresti sunt.

La pescuit am mers de mic copil impreuna cu tata, pe lacul Mihailesti unde inainte se putea pescui la liber si erau niste gropi unde se adunau tot felul de pesti, si pe Arges unde ma bucuram enorm cand prindeam cate un caras la lanseta aruncata in mijlocul raului. A urmat o perioada foarte lunga de pauza datorita vitezei vietii ce o avem si enorma greseala ce o facem toti, sunt convins, de a nu ne urmari pasiunile la momentul potrivit.
In cautare de relaxare, detasare si deconectarea mintii anul acesta am zis sa reincep cu niste iesiri la pescuit. Am fost la inceputul lunii Mai la Camineasca unde am dat peste o partida superba cu vreo 6-7 ciortani de 2-3kg care au inceput sa traga dupa o ploaie scurta, in jurul orei 11. Mentionez ca fac partide scurte de cel mult 12 ore. Au urmat apoi inca vreo 4-5 partide la aceeasi locatie unde nu am mai avut acelasi succes, cel mult 4-5 carasei nu chiar bine imbracati. Prin Iulie am fost la Polcesti si mi-a placut ca eram singur pe balta. Rezultate vreo 2 carasi trecuti de kg, un crap de vreo 4,5 kg si multe platici. Frumoasa iesire, imi aduc aminte acum cand scriu.

Drept urmare mi-am achizionat o lanseta de feeder saptamanile trecute, un Maver Reality Feeder de 3,6m 80g (sper ca am facut o alegere buna) ce doresc sa o testez cat de curand.
O sa citesc postarile de pe acest forum cat mai mult in dorinta de a invata cat mai multe despre tainele pescuitului la feeder si micile ponturi ce iti pot imbunatati rezultatele in astfel de partide scurte cum practic eu.

Am scris cam mult, dar am vrut sa imi fac si un mic portret. :) Orice sfaturi sunt binevenite. Fire zbuciumate !

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde sorinhc » Mar Noi 14, 2017 10:24 am

Nu ai scris deloc mult. Te asteptam cu scrieri si prin sectiunile dedicate.

Bine ai venit !

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 523
Membru din: Joi Mar 27, 2014 1:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde admin » Mie Noi 15, 2017 11:05 am

Salut si bun venit! Ai sa gasesti atat pe forum, cat si pe site, multiple informatii care sper sa te ajute.

E drept nu sunt ele organizate intr-o maniera foarte logica, insa punand cap la cap bucatile de informatie sunt sigur ca vei capata o imagine de ansablu destul de buna.

Iti recomand si canalele noastre de youtube, unde filmuletele facute de catalin si de mine pot sa iti aduca destul multa informatie utila in partidele tale, mai ales ca pescuim probabil in aceleasi ape :D.

DEPENDENT YOUTUBE

FEEDER SHOP YOUTUBE

23 CRB
Mesaje: 77
Membru din: Mar Noi 28, 2017 12:07 am

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde 23 CRB » Dum Ian 14, 2018 10:22 pm

:shock: Salut sunt 23 CRB sau 51CRB
Ma numesc Boțu Iulian cristi sunt din Rupea Jud.Brasov incepator in pescuitul la feeder
Pt.a ne cunoaste mai bine va "provoc "sa participati la primul meu concurs de feeder 22.04.18
pe balta Doripesco.Concursul a fost postat si pe acest site de Catalin Filip
Multumesc Catalin

Cristid
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Iun 10, 2017 8:41 am

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde Cristid » Dum Ian 14, 2018 11:53 pm

Salut, sunt Cristi Dudulea, din București, mândru dependent de feeder! Nu știu cum sunt alții pe-aici, dar eu ma gândesc zilnic la pescuit. O fi grav?!...
Pescuiesc la feeder de aproximativ 1, după ce am vizionat intamplator un film cu Cătălin pe youtube și m-am virusat iremediabil.
Am citit și vizionat tot ce era postat pe forum, blog, YouTube, legat de feeder, de unde am învățat o gramada de lucruri și încă o fac înaintea unei partide, pentru stabilirea unei strategii. De asemenea, am avut norocul sa-l am langa mine pe Claudiu Banu la cateva partide, caruia ii mulțumesc. Mi-a explicat practic multe lucruri si m-a corectat cand a fost nevoie.
Salut comunitatea dependenților de feeder, fire zbuciumate sa aveți!

Avatar utilizator
sony_exodus
Mesaje: 82
Membru din: Joi Ian 04, 2018 3:55 pm
Localitate: Timisoara

Re: Bine v-am gasit ! Eu sunt ...

Mesajde sony_exodus » Lun Ian 15, 2018 12:03 am

Bine ati venit!
nihil est verum, omnia licere...


Înapoi la “Sa facem cunostinta!”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori