Lansetele noi de la Korum

Sfaturi, recomandari, sugestii despre lansete, mulinete accesorii si monturi.

Moderator: sorinhc

biroena
Mesaje: 91
Membru din: Mie Oct 19, 2016 10:34 pm

Re: Lansetele noi de la Korum

Mesajde biroena » Vin Mar 10, 2017 7:32 pm


Nu prea inteleg ce vrei sa spui ? Te referi la design? Clar sunt alte lanseta pt ca sunt din 3 segmente. Alta manacare de peste ;) .[/quote]
Da ma refeream la desing, finisaje, nu e rau la banii aia, de actiune nu stiu ce sa zic, am avut un 10 ft care era progresiva



Inviato dal mio iPad utilizzando Tapatalk

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Lansetele noi de la Korum

Mesajde sorinhc » Vin Mar 10, 2017 9:12 pm

Dumnezeule mare ! :o :o :o Ma lasat inima :lol: :lol: :lol: . Deobicei dupa cateva partide cand vad exact cam care ar fi cel mai folosit varf in conditiile mele uzuale caut sa am unul de rezerva. La asta categoric NU as face asta. Incerc sa inteleg logica pretului asa mare dar ......
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: Lansetele noi de la Korum

Mesajde CISMAS » Vin Mar 10, 2017 9:25 pm

ai vazut Sorine cum te incurajeaza prietenii ? :lol: :lol: :twisted:
pretul e mare pentru ca varful si port-varful sant dintr-o bucata

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Lansetele noi de la Korum

Mesajde catalin232 » Sâm Mar 11, 2017 11:09 am

Catalin, varfurile de la UL/Bomb sant acaleasi cu cele de la UL 2,70/3,00 ?
Nu , ele sunt diferite ( alta conicitate si lungime )

@Sorinhc

Nu inteleg de ce te lasa inima pentru ca pretul este unul chiar decent luand in considerare ca la banii aia chiar cumperi o jumatate de lanseta. La modelul asta , varfurile sunt construite direct in segmentul port varf , daca vrei, poti considera ca sunt dintr-o bucata.

In consecinta, tu sa imi spui mie daca 1 varf de 45 cm de Preston 100 lei sau unul de Daiwa ( megatop 40cm ) 200 lei sunt mai decente la pret decat o jumatate de lanseta ( 1,70m ) de la un Drennan Ultralight Bomb 170 lei . Mai ia in considerare si faptul ca FeederShop nu percepe adaos comercial pentru piese de schimb lansete clientilor ce au cumparat respectivele scule de la noi , asadar , daca iei un Ultralight de la noi si se intampla sa ai nevoie de un varf, nu o sa platesti 170 lei pe el ci mai putin.

Vezi tu ? Nu e dracu atat de negru ;)

catalinAR
Mesaje: 116
Membru din: Joi Noi 06, 2014 7:59 pm

Re: Lansetele noi de la Korum

Mesajde catalinAR » Sâm Mar 11, 2017 3:40 pm

Drennanul visat de mine (l-a luat Razvan Zl. :twisted: ) nu cred ca poate fi egalat de alta lanseta(evident dupa gustul meu), dar daca rup un varf ...e...juma' de lanseta :o
@cismas
Daca vrei sa-mi mulțumești toată viața si ar mai ramane loc sa-mi multumesti :D .....te pot pune in legătura cu cineva din Bucuresti care vinde (deocamdată oferta este doar pt mine :) ) o lanseta pe care cu siguranta drennanul de mai sus incearca sa o egaleze....si tot incearca :mrgreen: . Ce zici? Te trimit in raiul ultralighturilor de 10 ft ? ;) :D

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: Lansetele noi de la Korum

Mesajde CISMAS » Sâm Mar 11, 2017 4:33 pm

zi despre ce e vorba, niste link-uri, filmulete, ceva...
eventual pe m. privat

catalinAR
Mesaje: 116
Membru din: Joi Noi 06, 2014 7:59 pm

Re: Lansetele noi de la Korum

Mesajde catalinAR » Dum Mar 12, 2017 12:27 am

@cismas
Lasa-mi in privat o adresa de email.
Nu vreau sa tulbur topicul mai mult decat am facut-o deja ;)

hattricid
Mesaje: 28
Membru din: Vin Oct 02, 2015 7:13 am

Re: Lansetele noi de la Korum

Mesajde hattricid » Dum Mar 12, 2017 10:34 am

am rugamintea CatalinAR sa ma luminezi si pe mine: despre ce lanseta e vorba ? cine-i trimisa raiului ultralaightului pe pamant ? multumesc anticipat

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Lansetele noi de la Korum

Mesajde sorinhc » Dum Mar 12, 2017 1:46 pm

am rugamintea CatalinAR sa ma luminezi si pe mine: despre ce lanseta e vorba ? cine-i trimisa raiului ultralaightului pe pamant ? multumesc anticipat
Am mutat discutia AICI ! Sa continuam discutia despre noile lansete de la Korum in liniste :lol: :lol: .
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(


Înapoi la “Echipament si accesorii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Google [Bot] și 1 vizitator