Lanseta feeder pescuit platica in regim de concurs

Sfaturi, recomandari, sugestii despre lansete, mulinete accesorii si monturi.

Moderator: sorinhc

catalinAR
Mesaje: 116
Membru din: Joi Noi 06, 2014 7:59 pm

Re: Lanseta feeder pescuit platica in regim de concurs

Mesajde catalinAR » Joi Feb 26, 2015 4:20 pm

Ma bucur ca ai si de una si de alta....acum mai trebuie sa inveti si sa pescuiesti cu ele :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

Deci fa-m a sa inteleg ;) ...stai in casa cu amandoua in cate o mana si nu intelegi care-i diferenta :o :?: :? :? :?

Esti dragut Tica, chiar esti. Foarte selectiv cu intrebarile sa nu mai zic cu raspunsurile. Cu aceeasi inspiratie si degajare iti alegi sculele de pescuit? Sper ca nu ;) . Daca as fi sigur ca nu-ti insusesti parerile si constatarile mele despre betele in cauza, chiar te-as ajuta, dar tare mi-e ca dupa ce o fac o sa ai impresia ca ai si pescuit cu ele :mrgreen: :lol:> Asa poate ai economisi si tu vreo 500....de ce vrei tu ;).

ticairlandezu
Mesaje: 378
Membru din: Vin Feb 06, 2015 4:41 pm

Re: Lanseta feeder pescuit platica in regim de concurs

Mesajde ticairlandezu » Joi Feb 26, 2015 4:30 pm

. ....constatarile mele despre betele in cauza, chiar te-as ajuta, dar tare mi-e ca dupa ce o fac o sa ai impresia ca ai si pescuit cu ele :mrgreen: :lol:> Asa poate ai economisi si tu vreo 500....de ce vrei tu ;).

Hai incearca-ma ;) ...si eu sunt curios ce parere ai ;) ...crezi ca nu tin la "tavaleala"...eiii,ass :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

:lol: :lol: :lol: LUMINEAZA-MA :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Lanseta feeder pescuit platica in regim de concurs

Mesajde sorinhc » Joi Feb 26, 2015 4:33 pm

Asta din atasament nu va mai place !!!! :evil:
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

catalinAR
Mesaje: 116
Membru din: Joi Noi 06, 2014 7:59 pm

Re: Lanseta feeder pescuit platica in regim de concurs

Mesajde catalinAR » Joi Feb 26, 2015 4:59 pm

. ....constatarile mele despre betele in cauza, chiar te-as ajuta, dar tare mi-e ca dupa ce o fac o sa ai impresia ca ai si pescuit cu ele :mrgreen: :lol:> Asa poate ai economisi si tu vreo 500....de ce vrei tu ;).

Hai incearca-ma ;) ...si eu sunt curios ce parere ai ;) ...crezi ca nu tin la "tavaleala"...eiii,ass :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

:lol: :lol: :lol: LUMINEAZA-MA :lol: :lol: :lol:

Pe ultimu' care mi-o cerut sa-l luminez.....l-am traznit :lol: .
Daca chiar te intereseaza si pasioneaza si renunti la modul extrem de degajat si autosuficent (zici tu) si de superficial (zic eu) de a trata acest subiect si anume diferente si asemanari intre batul X vs batul Z...... cu cea mai mare placere. Stabileste criteriile de avaluare si departajare, te astept in Arad, si le testam pe ce apa vrei tu. Iti pun la dispozitie doua bete asemanatoare ca si lungime si putere (DM 12'8 ft de 60 grame vs Supero 13 ft de 60 grame). Asta daca nu iti este scarba sa pui mana pe mulinete de la Shimano :D . Ramane la latitudinea ta daca constatarile avute le vei posta pe undeva ;). Atunci cred ca esti indreptatit sa faci comentarii despre capacitatile mele. Acest mesaj ar fi trebuit sa-l trimit pe privat, dar nah....tu vrei sa fie doar la tine mingea sa servesti doar tu, iar cand nu-ti convine stingi becurile la stadion si pleci :lol: :mrgreen:. Poate facem si o filmare :geek:

ticairlandezu
Mesaje: 378
Membru din: Vin Feb 06, 2015 4:41 pm

Re: Lanseta feeder pescuit platica in regim de concurs

Mesajde ticairlandezu » Joi Feb 26, 2015 5:54 pm

Oricand cu placere....da nu mai bine vii tu aici sa le testam :idea: . Odata sari in avion,ca esti mai tanar, la Budapesta si in 3 ore esti aici ;) . Ce zici :?:

p.s.Ce sa caut eu in Arad, vorba aia....ma chemi in cuibul preston-istilor sa-mi povestesti cat de bana-i hardy :lol: :lol: :lol:
Ultima oară modificat Joi Feb 26, 2015 6:06 pm de către ticairlandezu, modificat 1 dată în total.

ticairlandezu
Mesaje: 378
Membru din: Vin Feb 06, 2015 4:41 pm

Re: Lanseta feeder pescuit platica in regim de concurs

Mesajde ticairlandezu » Joi Feb 26, 2015 6:03 pm

........ iar cand nu-ti convine stingi becurile la stadion si pleci :lol: :mrgreen:. Poate facem si o filmare :geek:

N-am stins nici o lumina dincolo ;) ...ei au hotarat sa nu mai primeasca "lumina" izvorata de la mine :lol: :lol: :lol: ....si au "semnat" o lege dupa chipul si asemanarea voastra :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: (vezi noile modificari de regulament) ;) ..cu care bine'nteles ca nu pot fi de acord ;)

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Lanseta feeder pescuit platica in regim de concurs

Mesajde catalin232 » Joi Feb 26, 2015 6:14 pm

Hai ca fac si eu un Offtopic .... care va sa zica .. eu daca vreau sa vizitez Irlanda , sa am si eu un loc moca de dormit 1-2 nopt , trebuie sa te calc pe varice nenea Tica? :o :o :o

Pai zi asa ! Sa ma apuc din timp :D

ticairlandezu
Mesaje: 378
Membru din: Vin Feb 06, 2015 4:41 pm

Re: Lanseta feeder pescuit platica in regim de concurs

Mesajde ticairlandezu » Joi Feb 26, 2015 6:55 pm

Hai ca fac si eu un Offtopic .... care va sa zica .. eu daca vreau sa vizitez Irlanda , sa am si eu un loc moca de dormit 1-2 nopt , trebuie sa te calc pe varice nenea Tica? :o :o :o

Pai zi asa ! Sa ma apuc din timp :D

Pai incepe de maine ;) ....ca io plec in Anglia pana luni :lol: ...deci nu te deranjez cu nimic :lol: :lol: :lol:
HAI ca imediat e 17:00 si-nchide la servici :lol: :lol: :lol: ...holidayyyy!!!!3 zile pescuiala :lol: :lol: contra celor buni, dintre cei buni :lol: :lol: :lol:

ticairlandezu
Mesaje: 378
Membru din: Vin Feb 06, 2015 4:41 pm

Re: Lanseta feeder pescuit platica in regim de concurs

Mesajde ticairlandezu » Lun Mar 09, 2015 6:56 pm

Hai ca fac si eu un Offtopic .... care va sa zica .. eu daca vreau sa vizitez Irlanda , sa am si eu un loc moca de dormit 1-2 nopt , trebuie sa te calc pe varice nenea Tica? :o :o :o

Pai zi asa ! Sa ma apuc din timp :D

Pai la tine-i si mai simplu ;) ...langa satul tau este un catun numit Otopeni ;) ....de acolo iei caruta pana pa mine...am auzit ca sun bilete si ieftine ;)

alexander
Mesaje: 8
Membru din: Lun Apr 06, 2015 10:25 pm

Re: Lanseta feeder pescuit platica in regim de concurs

Mesajde alexander » Mar Apr 07, 2015 9:30 am

De ce nu le spui la oameni si care ar fii lanseta/arma perfecta ;) ....anume Hardy Marksman 12 ft. ;) dupa care restul, e "poezie" :lol: ....pacat ca e scumpa si nu si-o permite toata lumea :( :(
Lasa Hardy nu-i din carbon Toray! :o :o


Azi am pus mana pe primul Prototip FeederX montat de 11,6ft, putere 50gr, varfuri de 2,2mm carbon, greutate 168gr !!!!!!! in configuratia actuala, doua tronsoane, carbon toray, blank mat natur nelacuit, 152 cm lungime de transport, echipate cu aceleasi inele fuji ca pe Daiwa Tournament, mandina fuji extra comoda, maner pluta portugheza A+ cu eva........ i-ti taie respiratia.

Cine a pescuit cu lansete de top si pune mana pe lanseta asta nu cred ca o sa doarma bine cateva nopti :) Si eu sunt inca uimit ca a iesit ceva mai mult peste ceea ce am dorit eu desi tehnicianul lor ma avertizat ca iese ceva de vis in bugetul pe care l-am alocat pt constructia bankului.

sper maine sa iasa ceva poze si sper ca in urmatoarlee partide sa treaca testul de rezistenta cand va fi fortata cu greutati peste cea recomandata.


Înapoi la “Echipament si accesorii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori