Keepnet arm: short vs long

Sfaturi, recomandari, sugestii despre lansete, mulinete accesorii si monturi.

Moderator: sorinhc

RaresB
Mesaje: 42
Membru din: Dum Ian 04, 2015 10:56 am
Localitate: Cluj Napoca

Keepnet arm: short vs long

Mesajde RaresB » Mie Mar 11, 2015 11:18 am

Pentru utilizatorii de keepnet arms (indiferent de firma sau modalitate de conectare): ce lungime preferati (short sau long) si de ce? Exista situatii in care unul din modele sa fie favorit in fata celuilalt? (altfel zis, e mai bine sa fie juvelnicul mai aproape de platforma, sau putin mai indepartat ?)

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Keepnet arm: short vs long

Mesajde catalin232 » Mie Mar 11, 2015 6:43 pm

Depinde doar de locul in care esti amplasat cu scaunul ( si platforma daca ai) . Pe modelul englezilor care au locurile construite si sunt direct la buza apei , cel Short ( scurt) este recomandat.

Pe malurile noastre , unde nu poti pune platforma direct pe buza malului ( varii motive .. ca se surpa, ca este abiss :D sau altele) , modelul Long ( cel lung) este mai indicat.

Ca regula generala , in mod evident, juvelnicul este corect amplasat la cea mai scurta distanta ( practic in momentul in care scoti pestele la minciog , cand il iei si il degorjezi , capul minciogului este desupra juvelnicului sau putin lateral. In felul asta, dupa degorjare, pestelui ii poti da drumul direct in juvlenic) .

RaresB
Mesaje: 42
Membru din: Dum Ian 04, 2015 10:56 am
Localitate: Cluj Napoca

Re: Keepnet arm: short vs long

Mesajde RaresB » Joi Mar 12, 2015 9:47 am

Mersi de raspuns, Catalin!


Înapoi la “Echipament si accesorii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori