Lansetele noi de la Korum

Sfaturi, recomandari, sugestii despre lansete, mulinete accesorii si monturi.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Lansetele noi de la Korum

Mesajde sorinhc » Mie Mar 08, 2017 3:15 pm

Salutare,

A apucat cineva sa "pipaie" noile lansete Korum ? Cred ca de dat la peste cu ele nu cred ca a apucat nimemi.

Am postat pt a vedea pareri in principal pt ca au modificat lungimea de transport. Nu mai sunt aceleasi lansete in mod clar. Lungimea maxima de transport este acum 1.35m ! Super ! Din prisma lungimii 12' meu a cam stat pe bara iar in sezonul trecut am facut doar doua partide. Legat de pret lansetele promit un pret bun pana in 300 ron - Google IT. Pe mine m-ar interesa o parere legata de cele trei varinate de 12' - 120g / 150g sau chair 180 g pt Dunare.

Poate strangem aici pareri despre ele odata cu inceperea sezonului. Clienti sigur o sa fie pt ca modelul trecut sa vandut foarte bine si a fost apreciat pe piata noastra.

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Culai Codreanu
Mesaje: 16
Membru din: Vin Iul 22, 2016 10:11 am
Localitate: Ceahlau - Bucuresti

Re: Lansetele noi de la Korum

Mesajde Culai Codreanu » Joi Mar 09, 2017 5:01 pm

salut
nu sa mai aflat nimic de noile lansete de la korum , acum la targ nu a auzit , nu a vazut nimeni nimic ?

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Lansetele noi de la Korum

Mesajde catalin232 » Joi Mar 09, 2017 8:45 pm

Nu a adus nimeni asa ceva la Targ .. doar e cel mai mare , cel mai tare ....

Ne-au venit noua in schimb cateva modele , cele de 3,60 si 3,90 din 3 buc de 90 -120 si 150 gr. Abia acum am terminat cu receptia or sa fie urcate in curand si in magazin.
M-am jucat putin cu cea de 3,6m 120 gr si mi-a placut .. culmea .. o lanseta de la Korum :) . Are actiune de varf, foarte nervoasa, mai mult decat decenta ca si greutate , finisaje bune, grafica minimalista, inele bine proportionate. Este posibil sa nu fie pe placul celor care prefera lansetele mai moi , probabil ca fiind atat de rapida si " inchegata" este motivul pentru care mi-a ridicat si mie spranceana, fiind adeptul unor astfel de bete ... Vine cu 2 varfuri din fibra de sticla si 1 din carbon, mufarile pe spigot.

Cand voi avea timp, o sa o mai iau la puricat putin...

biroena
Mesaje: 91
Membru din: Mie Oct 19, 2016 10:34 pm

Re: Lansetele noi de la Korum

Mesajde biroena » Joi Mar 09, 2017 9:20 pm

Eu le am vazut in magazin, sint pe aceasi linie cu seria din 2buc
Calitate ok la pret bun


Inviato dal mio iPad utilizzando Tapatalk

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Lansetele noi de la Korum

Mesajde sorinhc » Vin Mar 10, 2017 9:50 am

M-am jucat putin cu cea de 3,6m 120 gr si mi-a placut .. culmea .. o lanseta de la Korum :) . Are actiune de varf, foarte nervoasa, mai mult decat decenta ca si greutate , finisaje bune, grafica minimalista, inele bine proportionate.
Actiune de varf ! :shock: Supertare ! Nu speram la asa ceva.
Este posibil sa nu fie pe placul celor care prefera lansetele mai moi
Nu le prefer moi si indoite pana la cotor :lol: . Cred ca o sa fie catalogate ca pari :lol: :lol: :lol: . Vedem.
Cand voi avea timp, o sa o mai iau la puricat putin...
Asteptam cu drag :D .
Eu le am vazut in magazin, sint pe aceasi linie cu seria din 2buc
Nu prea inteleg ce vrei sa spui ? Te referi la design? Clar sunt alte lanseta pt ca sunt din 3 segmente. Alta manacare de peste ;) .
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: Lansetele noi de la Korum

Mesajde CISMAS » Vin Mar 10, 2017 12:18 pm

M-am jucat putin cu cea de 3,6m 120 gr si mi-a placut .. culmea .. o lanseta de la Korum :) . Are actiune de varf, foarte nervoasa, mai mult decat decenta ca si greutate , finisaje bune, grafica minimalista, inele bine proportionate.
Actiune de varf ! :shock: Supertare ! Nu speram la asa ceva.
Este posibil sa nu fie pe placul celor care prefera lansetele mai moi
Nu le prefer moi si indoite pana la cotor :lol: . Cred ca o sa fie catalogate ca pari :lol: :lol: :lol: . Vedem.
[/quote]

ce ti-e si cu gusturile omului, eu ma uit des la etapele din campionatul American de Bass si mor cand vad lansetele alea de bass care se fac cerc cu pesti sub 2kg
cam asa cred ca sant http://www.feedershop.ro/lanseta-drenna ... -75-3-03m/
tot fac eu rost de bani si-mi iau una, sau astept sa apara MS RANGE Ultralight

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Lansetele noi de la Korum

Mesajde sorinhc » Vin Mar 10, 2017 1:35 pm

Ia o varga de alun :lol: :lol: :lol: sau mai bine sa Sanger sa rimeze cu SAENGER. Glumesc evident !

MS Range Ultralight e noutate 2017 si e numai la 3.6m cu varf de 2,4mm si de la 3 la 3.55m cu varf de 2,2mm. Crezi ca o sa fie mai ieftin decat Drennan-ul visat de tine?

Oricum MS RANGE e cam greu de gasit pe la noi. Aici ma refer sa poti sa si "balangani" putin inainte lanseta. Eu m-am tot uitat prim magazine sa vad mulineta Prime Feederul 5000 X ca cica ar fi foarte ok si are un pret decent. Asta nu e noutate 2017 si tot nu o gasesc pe nicaieri :lol: :lol: :lol: .

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: Lansetele noi de la Korum

Mesajde CISMAS » Vin Mar 10, 2017 2:51 pm

eheheeeeee...ce vremuri, de la 6 la 23 de ani am pescuit numai cu varga alun (pe rau de munte)
eu ii cam cunosc pe cei de la T.F. si mi-au spus ca in cca 3 saptamani aduc toata gama de MS RANGE ULTRALIGHT, sa vedem cum or fi
Drennanul visat de mine (l-a luat Razvan Zl. :twisted: ) nu cred ca poate fi egalat de alta lanseta(evident dupa gustul meu), dar daca rup un varf ...e...juma' de lanseta :o

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Lansetele noi de la Korum

Mesajde catalin232 » Vin Mar 10, 2017 5:24 pm

eheheeeeee...ce vremuri, de la 6 la 23 de ani am pescuit numai cu varga alun (pe rau de munte)
eu ii cam cunosc pe cei de la T.F. si mi-au spus ca in cca 3 saptamani aduc toata gama de MS RANGE ULTRALIGHT, sa vedem cum or fi
Drennanul visat de mine (l-a luat Razvan Zl. :twisted: ) nu cred ca poate fi egalat de alta lanseta(evident dupa gustul meu), dar daca rup un varf ...e...juma' de lanseta :o
Nu e problema prea mare nici cu "jumate de lanseta" . Este putin mai scumpa decat un varf de feeder ce are 50 cm ... eu cred ca nu e un capat de tara daca se intampla pocinogul ( ca sa nu spun ca reprezinta 70 % din cat costa un varf Daiwa Megatop :D ) .

http://www.feedershop.ro/u-l-bomb-feede ... arbon-tip/

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: Lansetele noi de la Korum

Mesajde CISMAS » Vin Mar 10, 2017 6:05 pm

Catalin, varfurile de la UL/Bomb sant acaleasi cu cele de la UL 2,70/3,00 ?


Înapoi la “Echipament si accesorii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori