Mulineta pentru Trabucco Precision xt river feeder 360

Sfaturi, recomandari, sugestii despre lansete, mulinete accesorii si monturi.

Moderator: sorinhc

VIDI
Mesaje: 9
Membru din: Lun Apr 24, 2017 10:08 am

Mulineta pentru Trabucco Precision xt river feeder 360

Mesajde VIDI » Dum Iul 01, 2018 10:01 pm

Buna ziua. Am primit zilele trecute in dar de la un prieten, o lanseta Trabucco Precision xt river feeder 360 si nu prea stiu cu ce mulineta sa o imperechez.
Avand in vedere ca nu am sa o pescuiesc decat ocazional, ma gandesc la ceva pana in 300 lei. Eu am zis ceva de marimea 4000, dar nu stiu ce.

Ca fapt divers, ieri am fost cu ea la Dunare si i-am pus o veche mulineta Sanger Distance Cast Runner 4000 R sa vad si eu care-i treaba cu lanseta. Dupa 3 aruncari mi-a rasucit firul f. tare. Acum eu dau vina pe mulineta si pe firul de 0.22 care sta pe ea de stiu cand.

In concluzie as avea nevoie de cateva recomandari de mulinete pentru aceasta lanseta.

Avatar utilizator
RazvanFeeder
Mesaje: 898
Membru din: Vin Noi 07, 2014 1:34 am
Localitate: Bucuresti

Re: Mulineta pentru Trabucco Precision xt river feeder 360

Mesajde RazvanFeeder » Dum Iul 01, 2018 11:26 pm

La banii astia un Ryobi Zauber 4000 sau Shimano Exage 5000 FC (second hand ca nou nu cred ca mai gasesti) ;)
APS Feeder Club

VIDI
Mesaje: 9
Membru din: Lun Apr 24, 2017 10:08 am

Re: Mulineta pentru Trabucco Precision xt river feeder 360

Mesajde VIDI » Lun Iul 02, 2018 10:07 am

Binenteles ca socoteala de acasa nu se potriveste niciodata cu cea din targ.
Mergand pe acest principiu am hotarat ca bugetul sa nu fie chiar asa de strict dar nici prea larg.
Deci astept in continuare parereile voastre, mai ales de la actuali sau fosti posesori ai lansetei din titlu.

Ce parere aveti de Daiwa Procaster EVO 4010 sau de Shimano Baitrunner DL 4000 FB ?


Înapoi la “Echipament si accesorii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori