Pareri TEAM FEEDER MASTER CARP PRO LC

Sfaturi, recomandari, sugestii despre lansete, mulinete accesorii si monturi.

Moderator: sorinhc

dragos.i
Mesaje: 18
Membru din: Mar Iun 12, 2018 4:53 pm

Pareri TEAM FEEDER MASTER CARP PRO LC

Mesajde dragos.i » Joi Mar 21, 2019 6:04 pm

LANSETA TEAM FEEDER MASTER CARP PRO LC BY DOME GABOR, 3.90M, 50-170G, 3+3BUC
Lanseta aici link sters conform regulamentului

Are careva lanseta aceasta? Sau cunoaste careva detalii despre ea?
Raport/calitate pret, fiabila, se cunosc ceva probleme despre ea?

De asemenea aveti si o recomandare de o mulineta cu care sa o echilibrez? Ceva in jur de 400RON.

Ma gandeam sa o achizitionez.

Multumesc,
D

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Pareri TEAM FEEDER MASTER CARP PRO LC

Mesajde sorinhc » Joi Mar 21, 2019 6:36 pm

Da, am eu lanseta. La ce, unde..... vrei sa pescuiesti aceasta lanseta ?
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

dragos.i
Mesaje: 18
Membru din: Mar Iun 12, 2018 4:53 pm

Re: Pareri TEAM FEEDER MASTER CARP PRO LC

Mesajde dragos.i » Joi Mar 21, 2019 9:25 pm

Salut,

As dori sa o folosesc pe balti de crap si rauri.

Imi poti spune cum ti se pare? Poate comparativ cu ce ai mai folosit sau cu ce ai acum in "arsenal".

PS: Scuze de link, nu stiam ca e interzis.. mai ales ca pe feedershop nu exista produsul asta.

Multumesc,
D

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Pareri TEAM FEEDER MASTER CARP PRO LC

Mesajde sorinhc » Vin Mar 22, 2019 10:27 am

As dori sa o folosesc pe balti de crap si rauri.
Pe balti merge la ciortan si crap, pt restul nu prea. Pe rauri nu am pescuit cu ea asa ca nu ma pot pronunta.
Imi poti spune cum ti se pare? Poate comparativ cu ce ai mai folosit sau cu ce ai acum in "arsenal".
E de ciortan/crap nu de altceva. Am pescuit si la caras cu ea dar mai bine mergi pe altceva cand pestele tinta este carasul. Dai bine cu ea cu methodul de 60gr de la Preston. In drill e destul de permisiva adica poti sa mergi si cu carlige mai mici, la crap evident. Ai inele generoase care o sa te ajute mult in lanseu mai ales la inceput. Are 1,38 la transport, deci foarte confortabila cu transportul. E decenta in pretul ala (daca gasesti un pret corect nu avioane). Nu e Drennan sau altceva dar nici la bani nu te rupe. Cel mai bine ar fi sa vezi lanseta pe undeva....pune mana pe ea....
PS: Scuze de link, nu stiam ca e interzis.. mai ales ca pe feedershop nu exista produsul asta.
Nici o problema, poti sa folosesti oricand un link catre site-ul oficial sau youtube. Oricum verifica apreturile putin inainte ca vei fi surprins ce pret bun ai sa gasesti ;) .

La capitolul mulinete ai de unde alege in plaja de 400 ron dar cel mai bine e sa mergi pe o mulineta mai generoasa ca tambur, ceva de genul Big pit.
Eu am asta pe batul de 4,2m LC (i-am schimbat bucsele cu rulmenti ;) )pt ca am prins un pret excelent si nu o mai dau jos de pe batul ala.
2.jpg
Iar pe batul de 3.9m alternez mulinete de 4000 si 5000. O Ultegra de 5500 daca mai pui ceva $ ar fi o alternativa mai mult decat decenta. Am pescuit pe batul de 3,9 cu o Daiwa 4000 dar parca trebuie ceva mai mare.

;)
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

dragos.i
Mesaje: 18
Membru din: Mar Iun 12, 2018 4:53 pm

Re: Pareri TEAM FEEDER MASTER CARP PRO LC

Mesajde dragos.i » Vin Mar 22, 2019 1:14 pm

Multumesc de informatii :D


Înapoi la “Echipament si accesorii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori