Alegerea corecta a cosuletului cu care vom perscui

Moderator: sorinhc

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: Alegerea corecta a cosuletului cu care vom perscui

Mesajde CISMAS » Joi Aug 03, 2017 9:45 am

cosuletele acelea cu aripioare, probabil Matrix, sa nu le folosesti la apa adanca, nu va cadea niciodata in acelasi loc, unu-doi metri stanga-dreapta,
se folosesc la ape cu fundul malos si adancime mica
daca nu poti folosi cosuletele bullet, incearca-le pe cele Zippla, se incarca foarte usor, zboara departe si precis

Avatar utilizator
socate
Mesaje: 94
Membru din: Lun Iul 10, 2017 2:48 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Alegerea corecta a cosuletului cu care vom perscui

Mesajde socate » Joi Aug 03, 2017 10:36 am

cosuletele acelea cu aripioare, probabil Matrix, sa nu le folosesti la apa adanca, nu va cadea niciodata in acelasi loc, unu-doi metri stanga-dreapta,
se folosesc la ape cu fundul malos si adancime mica..
Intr-adevar de la Matrix! Luat aminte si sfatul! Pana acum nu am avut ocazia sa le folosesc
...daca nu poti folosi cosuletele bullet, incearca-le pe cele Zippla, se incarca foarte usor, zboara departe si precis
O sa mai caut si aceste modele dar mai intai sa mai exersez cu ele. O sa incerc pe lacul Morii ca tot am unde sa lansez cu modelele din dotare. Oricum acolo e un "challenge" sa pescuiesti - este o adancime foarte mare la cativa metrii de mal. chiar o sa incerc sa masor dupa ce se mai potolesc caldurile astea...

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: Alegerea corecta a cosuletului cu care vom perscui

Mesajde CISMAS » Joi Aug 03, 2017 2:23 pm

le gasesti chiar aici la magazin http://www.feedershop.ro/nufish-zippla- ... dium-30gr/
cum reusesti sa cobori langa apa la Lacul Morii, taluzul mi se pare foarte abrupt, cel putin aici in zona parcului

Avatar utilizator
socate
Mesaje: 94
Membru din: Lun Iul 10, 2017 2:48 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Alegerea corecta a cosuletului cu care vom perscui

Mesajde socate » Joi Aug 03, 2017 3:53 pm

...cum reusesti sa cobori langa apa la Lacul Morii, taluzul mi se pare foarte abrupt, cel putin aici in zona parcului
OFFTOPIC: vin pe linga pontonul de vis-a-vis de parc! acolo e un mic debarcader si este o scara! tot acolo, in acea zona prind si ceva umbra dupa-amiaza.

Plecand de la aceasta idee, imi aduc aminte de un articol DDF unde spunea sa ne ghidam dupa aceste pontoane care pot fi tratate ca niste structuri...desi totusi cred ca nu este cazul. Dar cine stie...merita incercat ;)


Înapoi la “Pescuitul pe balti, lacuri si baraje. Tactici si tehnici.”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori