Dece nu prind nimic la feeder??

Moderator: sorinhc

FeederAngeln
Mesaje: 1
Membru din: Dum Apr 07, 2019 9:29 am

Dece nu prind nimic la feeder??

Mesajde FeederAngeln » Dum Apr 14, 2019 11:39 am

Buna ziua , începător la feeder fiind am zis sa ma informez mai mult , așa ca am dat peste site-ul acesta.Mai exact sa știți despre ce e vorba și cu ce echipament pescuiesc , mi-am cumpărat un feeder drennan putere de aruncare 50g MAX 45 metri 3,60 mm o mulineta daiwa legalis 3500, un fir principal de 0,25 momitor preston lLarge 25g , un fir de textil lung de 8cm de la ac la momitor acul de mărimea 0,10. Pescuiesc de mult pe balta aceasta (la boiles și nu cu feeder) am prins crapi de la 2kg pana la 17kg (numai seara , numai pe timp De vara toamna ) E o balta undeva in Franța Cca 13ha strat mâlos . De când am început cu feeder numai am nici o trăsătura doar o plătica obosita 🤦🏼‍♂️ As vrea sa știu cum ați aborda VOI o partida de pescuit la feeder pe balta aceasta și cu ce echipament (fir momitor ac nada etc ) va Mulțumesc anticipat !

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Dece nu prind nimic la feeder??

Mesajde catalin232 » Dum Apr 14, 2019 12:05 pm

Nu pescuitul la feeder e problema acolo ci localizarea. Probabil la Boilies spui la pescuitul la crap, presupun ca 2-3-4 lansete , adica mai multe locuri unde sa il cauti ... daca e asa drastica treaba si doar cateva bucati si doar in anumite conditii, probabil ca nici desitate mare de peste nu este ... nu ai ce schimba deocamdata pana nu iti dai seama de lucrurile de mai sus ( localizare si densitate de peste ) .


Înapoi la “Pescuitul pe balti, lacuri si baraje. Tactici si tehnici.”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori