Dependenta se transmite!

Aici laudam sau deplangem rezultatul de la finele unei partide.

Moderator: sorinhc

piticusunt
Mesaje: 87
Membru din: Vin Mar 06, 2015 7:47 am
Localitate: Bucuresti

Dependenta se transmite!

Mesajde piticusunt » Mar Mai 12, 2015 4:02 pm

Locatie Magura9
Specie tinta Crapul
Ziua 10.05.2015

"Constrans" de promisiunile facute copilului am iesit duminica trecuta la o partida pe Magura 9.
Am vizat crapul si a iesit ceva ceva. Pe langa capturile avute am patit "rusinea" de a ramane fara lanseta. Nu am avut timp de reactie, asa de violenta a fost trasatura. Norocul meu a fost ca am recuperat-o dupa vreo ora si jumatate cu tot cu peste in ea prin intermediul unui coleg de suferinta care pescuia la doua pontoane mai departe.
In continuare am sa las imaginile sa vorbeasca.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

piticusunt
Mesaje: 87
Membru din: Vin Mar 06, 2015 7:47 am
Localitate: Bucuresti

Re: Dependenta se transmite

Mesajde piticusunt » Mar Mai 12, 2015 4:03 pm

Alte poze
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Dependenta se treansmite

Mesajde catalin232 » Mar Mai 12, 2015 4:23 pm

Nu stiu altii cum sunt dar mie imi dau lacrimile de emotie cand vad asa poze....si nu pot decat sa imi imaginez ce valoare vor avea peste 20-30 de ani cand amintirile vor fi totul, mai ales amintirile frumoase .

Respect , jos palaria :oops:

claudiue
Mesaje: 271
Membru din: Joi Aug 21, 2014 2:15 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Dependenta se treansmite

Mesajde claudiue » Mar Mai 12, 2015 6:49 pm

Pe ce ponton ai fost duminică? Si cu ce rezultate? Am fost si eu tot duminică pe ponton 2 și a mers cam slăbuț...doar doi mai frumosi si restul ciortan pana in 2 kg...și rar...

Sent using Tapatalk

piticusunt
Mesaje: 87
Membru din: Vin Mar 06, 2015 7:47 am
Localitate: Bucuresti

Re: Dependenta se treansmite

Mesajde piticusunt » Mar Mai 12, 2015 8:20 pm

Am pescuit pe pontonul 30 cu inca cineva. Am avut 12 prezentari si am adus la saltea 8 crapi. Cei mai multi in intervalul 3-4 kg si frumusetile alea din poze. Am folosit o nada de krill de la benzar si mix de pelete de la bait tech (krill si fishmeale). Am facut un pat de nada la 25-30 de metri de une au venit majoritatea trasaturilor. Alternativ pescuiam la interceptie undeva la 10 metri de malul opus. La carlig am incercat mai multe variante si castigator a fost fotul ca am ridicat momeala de pe substrat dar nu mai mult de 2-3 cm.

claudiue
Mesaje: 271
Membru din: Joi Aug 21, 2014 2:15 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Dependenta se treansmite

Mesajde claudiue » Mar Mai 12, 2015 8:23 pm

Felicitări pentru partidă. Cam asa a mers si pe capătul celalalt al bălții...dar nu stiu de unde au aparut cei sub 2 kg...

Sent using Tapatalk

piticusunt
Mesaje: 87
Membru din: Vin Mar 06, 2015 7:47 am
Localitate: Bucuresti

Re: Dependenta se treansmite

Mesajde piticusunt » Mar Mai 12, 2015 8:24 pm

Nu stiu altii cum sunt dar mie imi dau lacrimile de emotie cand vad asa poze....si nu pot decat sa imi imaginez ce valoare vor avea peste 20-30 de ani cand amintirile vor fi totul, mai ales amintirile frumoase . <br /><br />Respect , jos palaria :oops:

Acest lucru il doresc la toata lumea. Asa cum mie mi-a pus tatal meu lanseta in mana si m-a invatat sa pretuiesc clipele acelea asa vreau si eu sa transmit " dependenta" si ce inseamna in esenta: clipe de neuitat. Multumesc Catalin.

piticusunt
Mesaje: 87
Membru din: Vin Mar 06, 2015 7:47 am
Localitate: Bucuresti

Re: Dependenta se treansmite

Mesajde piticusunt » Mar Mai 12, 2015 8:41 pm

Multumesc claudiue.


Înapoi la “Partida mea de pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori