Pescuit platica Anglia

Aici laudam sau deplangem rezultatul de la finele unei partide.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit platica Anglia

Mesajde sorinhc » Mar Feb 28, 2017 5:30 pm

Da platicile mele ce au ?
Asa da Frunze ! Parca vorbesti RO :lol: :lol: :lol:
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

piticusunt
Mesaje: 87
Membru din: Vin Mar 06, 2015 7:47 am
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit platica Anglia

Mesajde piticusunt » Mar Feb 28, 2017 11:30 pm

Au coada prea aproape de cap!

Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk


biroena
Mesaje: 91
Membru din: Mie Oct 19, 2016 10:34 pm

Re: Pescuit platica Anglia

Mesajde biroena » Mie Mar 01, 2017 12:47 am

Da platicile mele ce au ?
Probabil sint mai greu de prins ImagineImagineImagine, eu la lucruri asa fine nu prea ma pricep


Inviato dal mio iPad utilizzando Tapatalk

Avatar utilizator
GeorgeD
Mesaje: 27
Membru din: Dum Mar 20, 2016 5:29 pm
Localitate: Targoviste

Re: Pescuit platica Anglia

Mesajde GeorgeD » Dum Mar 05, 2017 7:37 pm

Ieri 4 martie pe o zi cu frig si ploaie mi-am depasit recordul la platica cu o "frunzulita"de 3,100kg :D
Pescuitul a fost la method si la carlig acelasi mini pop- up Utopia Baits cu aroma de krill ;)
Am pescuit cu 2 lansete una pe cosulet si cealalta la method. Pe langa platica a mai intrat si un crap de 6 kg altul de 3,5 si destule rosioare la cosulet :D
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit platica Anglia

Mesajde sorinhc » Dum Mar 05, 2017 8:31 pm

Frumos ! Bravo !

Din pacate pt noi cei din Ro trebuie sa ne deplasam destul de mult ca sa mai prindem si astfel de exempare. Posibil ca iesirea "peste granite" sa fie solutia. Nu sunt "un batran" al apelor dar am prins mai mari pe vremuri cand mai era peste si pe aici. Nu se pune ca era la bambila si pater noster cu doua carlige mari (Mustad cu contre/pinteni unde puneam buchet de rame). Sigur multi alti colegi de suferinta au prins exemplare frumoase de platica care au disparut foarte repede din apele noaste. Nu stiu daca putem rivaliza ca dimensiuni si greutate cu ce ai tu pe acolo. Sunt liberi colegii de forum sa ma contrazica. Sa dea domnu !

Ma bucur ca Mini Popurile UTOPIA, parca cu ele ai pescuit, au dat rezultate la selectie. Chiar ma tenteaza sa fac o partida doar pe selectie la platica. Cataline !!!! Ia zi am sanse bune ? Cum sa procedam adaptat la apele noastre ? Tu stii mai bine partea asta cu platica ;) .

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
nicu2
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Aug 01, 2015 10:01 pm
Localitate: Iasi

Re: Pescuit platica Anglia

Mesajde nicu2 » Dum Mar 05, 2017 11:55 pm

Frumos exemplar George. Felicitari!

Avatar utilizator
GeorgeD
Mesaje: 27
Membru din: Dum Mar 20, 2016 5:29 pm
Localitate: Targoviste

Re: Pescuit platica Anglia

Mesajde GeorgeD » Lun Apr 24, 2017 9:15 pm

Frumos exemplar George. Felicitari!
Multumesc Nicu!

Avatar utilizator
GeorgeD
Mesaje: 27
Membru din: Dum Mar 20, 2016 5:29 pm
Localitate: Targoviste

Re: Pescuit platica Anglia

Mesajde GeorgeD » Lun Apr 24, 2017 9:45 pm

Sambata am pescuit pe o balta din zona unde locuiesc,Blue pool ii spune,numele venind de la culoarea apei care este foarte limpede.Am pescuit la cosulet dar si pe method.Nada folosita a fost un fishmeal amestecat cu micropelete de krill 2 mm. Cel mai bine a mers pe method unde am folosit la carlig pop-up Utopia de diferite arome.Am luat 2 platici la cele cu aroma de ciocolata alba iar linii si celelalte platici au intrat pe cele cu aroma de krill si tutti frutti .Pentru montura la method am ales un carlig mic(tubertini serie 805 nr.16) si struna scurta 6 cm(daiwa j braid x8-0.10mm)deoarece am vrut ca pop-up -ul sa fie ridicat de pe substrat jos avand ceva vegetatie si pietre cu multa scoica.Am mai scapat cativa lini nereusind sa ii intorc din "furia"lor reusind sa imi taie montura intre scoicile de pe substrat.O zi frumoasa pentru aprilie aici,astept sa se mai incalzeasca si pestii sa devina mai cooperanti :) (in special linii)
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Pescuit platica Anglia

Mesajde catalin232 » Dum Feb 04, 2018 12:36 pm

Si George ne loveste din nou ! Utopia Baits Fish & Krill 70% + Special G Dark 30% + Utopia Baits Mini Pop-Up white Chocolate = pozele de mai jos ...
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

alexandruv

Re: Pescuit platica Anglia

Mesajde alexandruv » Lun Feb 05, 2018 8:46 am

Pfff
Ca la noi la sarulesti :))

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk



Înapoi la “Partida mea de pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori