O partida pe balta Sanpaul (HR)

Aici laudam sau deplangem rezultatul de la finele unei partide.

Moderator: sorinhc

Costin Mirea
Mesaje: 243
Membru din: Vin Mai 16, 2014 12:12 pm
Localitate: Bucureşti

O partida pe balta Sanpaul (HR)

Mesajde Costin Mirea » Lun Aug 20, 2018 12:04 pm

Vineri, 17.08.2018, am fost la o partida de pescuit pe balta Sanpaul din HR. Cunosteam balta si stiam ca tine exemplare mari de crap, caras si platica. Initial am vrut sa fac o partida dedicata crapului dar dupa o discutie cu un prieten, care mi-a spus ca si-ar dori sa mearga la un pescuit de caras, m-am resetat si am schimbat specia tinta :lol:
Am ajuns pe balta dimineata, iar la orele 06:40 deja pescuiam. Nada pe care am folosit-o a fost a fost 1 kg de Sonubaits Hemp and Hali Crush, Super mix pellet de 2 mm si porumb dulce de conserva iar la carlig am avut vierme, rama, porumb si diferite pop-up-uri. Am pescuit la inceput la cosulet si struna de 50 cm, apoi, dupa aproximativ 2 ore am trecut pe method, datorita faptului ca, pescuind la baza stufului si avand ceva agataturi pe fundul apei, pierdeam forfacele. Pana la orele 14, cand am strans, am prins peste 40 de carasi, majoritatea fiind peste 500 grame, cei mai mari avand peste 1 kg. Din pacate pestii mai mari nu au fost pozati deoarece au intrat dupa ce mi-a cedat bateria telefonului. Balta este spectaculoasa, are foarte mult peste si o recomand oricui vrea sa faca o partida memorabila.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Costin Mirea

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: O partida pe balta Sanpaul

Mesajde sorinhc » Lun Aug 20, 2018 12:44 pm

Frumos @Costin Mirea ! Felicitari ! Nu stiu cum de ai rezistat sa nu dai la crap dar ai rezistat :lol: :lol: :lol: .

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Costin Mirea
Mesaje: 243
Membru din: Vin Mai 16, 2014 12:12 pm
Localitate: Bucureşti

Re: O partida pe balta Sanpaul

Mesajde Costin Mirea » Lun Aug 20, 2018 1:36 pm

Sorin, balta este cea din judetul Harghita, greseala mea ca nu am specificat. Am rezistat sa nu dau la crap pentru ca fusesem cu cateva zile in urma pe Magura si mi-am facut damblaua. Chiar si asa, la un moment dat mi-a intrat un crap care mi-a scapat la mal, dupa ce m-am chinuit o gramada sa il scot din stuful unde a intrat dupa ce l-am intepat.
Costin Mirea

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: O partida pe balta Sanpaul (HR)

Mesajde sorinhc » Lun Aug 20, 2018 2:39 pm

Ok, bine ca am lamurit, am modificat si in titlu.
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(


Înapoi la “Partida mea de pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori