Pescuit Dyno Lake sector E

Aici laudam sau deplangem rezultatul de la finele unei partide.

Moderator: sorinhc

sebastiandoru
Mesaje: 131
Membru din: Sâm Oct 28, 2017 9:45 pm

Pescuit Dyno Lake sector E

Mesajde sebastiandoru » Mie Feb 19, 2020 2:51 pm

Salutare!

Marti, 18.02.2020 am facut o partida pe Dyno Lake, sector E. Acest sector nu este inca deschis pescuitului. Din cate am inteles la anul probabil ca va fi gata. Am pescuit cu colegul Mugurel, fiecare cu cate o lanseta, aplicand strategia sugerata de Catalin Constantinescu: mai pe scurt nadire, method, wafter si pe el ImagineImagineImagine. Am pescuit in 2 distante: 25 si 45 m. Apa avea o adancime de 5-6 m estimati de mine dupa sondare. Dupa o ora am stabilt ca vadul din 25 m este mai productiv asa ca am pescuit amandoi la aproximativ aceeasi distanta (Mugurel 25 m, eu 30 m). Scorul a fost de 28 la 27 in favoarea lui Mugurel Imagine. Nada folosita a fost fish&krill utopia, special g gold si niste pelete de 2 mm. La carlig waftere de 6 mm krill sau portocala.
A fost o partida excelenta. Din cate am discutat cu administratorul balta a fost populata cu foarte mult ciortan....cred ca 60 tone....sper sa nu fi inteles gresit.
In concluzie o partida excelenta.

Fire zbuciumate va doresc!ImagineImagineImagineImagine

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit Dyno Lake sector E

Mesajde sorinhc » Joi Feb 20, 2020 12:16 pm

Felicitari !
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(


Înapoi la “Partida mea de pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori