Cat Food - Mancare de pisica - Nada/Momeala

Recomandari, sfaturi, trucuri si teste.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Cat Food - Mancare de pisica - Nada/Momeala

Mesajde sorinhc » Lun Mai 18, 2015 10:35 am

dupa ce am facut terci continutul cutiei, am adaugat nada pentru ingrosare, s-a facut ca o plastilina, nu am folosit matrita, am pus-o cu mana pe method si acolo era si cand o scoteam din apa
bucatelele de carne nu cred ca stateau prea bine, mereu iesea carligul gol
Sa inteleg ca ai folosit-o la pescuitul cu method si ai facut compozitia prea tare ? E o problema pt ca mecanica nu e ok. Poate daca o amesteci cu mai putina nada o sa-ti iasa bine mecanica. Trebuie incercat, eu nu am facut teste cu Cat Food pana acum. Se preteaza si pt cosulet sau doar method?
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: Cat Food - Mancare de pisica - Nada/Momeala

Mesajde CISMAS » Lun Mai 18, 2015 11:43 am

nu stiu cum s-ar putea face altfel, continutul cutiei e gelatinos

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Cat Food - Mancare de pisica - Nada/Momeala

Mesajde catalin232 » Mie Mai 20, 2015 6:58 am

dupa ce am facut terci continutul cutiei, am adaugat nada pentru ingrosare, s-a facut ca o plastilina, nu am folosit matrita, am pus-o cu mana pe method si acolo era si cand o scoteam din apa
bucatelele de carne nu cred ca stateau prea bine, mereu iesea carligul gol
Pentru a obtine o tentativa de mecanica adcvata, trebuie pusa multa nada peste terci sau , la aceeasi cantitate de nada pe care at folosit-o, mai putin terci :) .

Daca tot vreti sa facti teste, putina munca nu strica nimenui.... In jumatate de litru de apa spalati conserva/conservele , separati bucatile de carne de sos. Rezultatul , apa + sos il puteti folosi la umectarea nadei. Bacatile pot fi tocate marunt cu un cutint si bagate in nada ca particula . Pentru carlig se aleg cele mai "solide" bucati.

Succes ;)

ticairlandezu
Mesaje: 378
Membru din: Vin Feb 06, 2015 4:41 pm

Re: Cat Food - Mancare de pisica - Nada/Momeala

Mesajde ticairlandezu » Mie Mai 20, 2015 8:35 am

Aaaa si sa nu uitati...sa nu va lingeti pe degete cand faceti operatiunea asta...este totusi mancarea pisicilos si va rog sa nu atentati la ea :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Bafta la baboi!!!!

Florin
Mesaje: 42
Membru din: Mie Apr 09, 2014 11:08 am
Localitate: Bucuresti

Re: Cat Food - Mancare de pisica - Nada/Momeala

Mesajde Florin » Mie Mai 20, 2015 9:00 am

Eu nu inteleg de ce ai folosi asa ceva? Si de ce doar conserva de pisica? De ce nu parizer, carnati, salam, carne de porc, hamburger de la McDonalds . Englezii au ramas fara subiecte de materiale pentru nada.

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Cat Food - Mancare de pisica - Nada/Momeala

Mesajde sorinhc » Mie Mai 20, 2015 11:56 am

Aaaa si sa nu uitati...sa nu va lingeti pe degete cand faceti operatiunea asta...este totusi mancarea pisicilos si va rog sa nu atentati la ea :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Bafta la baboi!!!!
Pai bine Domnu! In irlanda/UK cum se pescueste cu asa ceva? Sau e la mare cautare doar Vitalinul ?
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(


Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Cat Food - Mancare de pisica - Nada/Momeala

Mesajde sorinhc » Mie Mai 20, 2015 2:43 pm

Aaaaa. Care sunt motivele pescarului Uk-ist de alege asa ceva in loc de Cat Food? De ce creste efectul daca dai asa cu ce/cum face "tovarasu" in link ?
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Stefan George
Mesaje: 178
Membru din: Dum Noi 16, 2014 8:42 pm
Localitate: Bucuresti/Popesti Leordeni

Re: Cat Food - Mancare de pisica - Nada/Momeala

Mesajde Stefan George » Sâm Iul 11, 2015 7:17 am

Eu am vrut sa folosesc acum cativa ani cand imi faceam nadele singur dar hrana uscata. Problema a fost ca desi am incercat multe variante de la multe firme,nu am gasit una cu un continut satisfacator de faina de peste si am renuntat. De hrana umeda nu stiu,nu am incercat.


Înapoi la “Nade si momeli”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator