Cum alegem corect intre cele doua nade Utopia

Recomandari, sfaturi, trucuri si teste.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
socate
Mesaje: 94
Membru din: Lun Iul 10, 2017 2:48 pm
Localitate: Bucuresti

Cum alegem corect intre cele doua nade Utopia

Mesajde socate » Lun Iul 17, 2017 12:58 pm

salut,

poate cineva sa ne explice cum alegem corect cele doua nade Utopia? Cind este bine sa le folosim, caror specii de pestii le sunt adresate, in ce conditii, etc.

Discutam aici despre Utopia Baits Meat & Wheat si Utopia Baits Fish & Krill.

Am testat Fish and Krill dar vreau sa o testez si pe cealalta dar sa stiu cum este cel mai bine sa fie utilizata...sa nu facem risipa inutil.

Multumesc.

Avatar utilizator
mihai_ace
Mesaje: 315
Membru din: Sâm Noi 08, 2014 9:56 am

Re: Cum alegem corect intre cele doua nade Utopia

Mesajde mihai_ace » Mar Mar 20, 2018 4:07 pm

Salutare, te-ai lamurit cu nadele?
Sorin, ti- a scapat topicul asta.Hai ca vreau sa fac si eu o comanda si nu stiu din care sa iau mai multa.Toata iarna am asteptat o promotie la nadele Utopia .E stoc zero la Meat& Wheat,se pare ca are rezultate mai bune.

Trimis de pe al meu SM-A310F folosind Tapatalk


Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Cum alegem corect intre cele doua nade Utopia

Mesajde sorinhc » Mar Mar 20, 2018 8:41 pm

:lol: :lol: :lol: mai scapa si la mine :lol: :lol: :lol:

Meat & Weet poate sa lipseasca, eu sunt fan Fish & Krill ;) .

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
mihai_ace
Mesaje: 315
Membru din: Sâm Noi 08, 2014 9:56 am

Re: Cum alegem corect intre cele doua nade Utopia

Mesajde mihai_ace » Mar Mar 20, 2018 10:00 pm

Ma bucur sa aud asta.Anul asta mi am propus sa prind un +10 ,pe Magura9 , o sa incerc cu fish&krill.

Trimis de pe al meu SM-A310F folosind Tapatalk


Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Cum alegem corect intre cele doua nade Utopia

Mesajde catalin232 » Mar Mar 20, 2018 11:19 pm

Treaba este relativ simpla ...

Utopia Baits Meat & Wheat merge foarte bine in orice anotimp la orice specie de peste, in special pe lacuri / rauri naturale dar si pe Carpodroame.

Utopia Baits Fish & Krill este o nada dedicata pentru crap , pe carpodroame si / sau lacuri cu retinere unde se practica popularile dese.

Din teste si dupa folosiri indelungate , am gasit ca fiecare balta accesata are " slabiciunile" ei . Pe unele balti merge un sortiment mai bine in detrimentul celuilalt. Nu vreau sa fac comparatii cu alte nade sa nu fiu acuzat de subiectivism.

Stiu ca am mai dat exemplul asta , dar pentru multi din Bucuresti este usor de testat pe " viu " pentru ca au acces facil la locatii ... Nu prea ai ce cauta cu Meat & Wheat pe Magura 9 cum nu ai ce cauta cu Fish & Krill pe Bila2 desi ambele balti au densitate buna de crap ...

Rezultatele vorbesc de la sine. Nu se pune problema ca nu prinzi niciun peste daca le folosesti invers, insa ca si eficienta , cantitate, rezultat per total, Magura9 da pesti mai multi si mai mari pe Fish & Krill iar Bila2 ii da pe Meat & Wheat .

In mod evident , se pot folosi si pentru alte specii de peste dupa cum am spus , de la platica si caras la mreana si morunas pe Dunare .

Avatar utilizator
RazvanFeeder
Mesaje: 898
Membru din: Vin Noi 07, 2014 1:34 am
Localitate: Bucuresti

Re: Cum alegem corect intre cele doua nade Utopia

Mesajde RazvanFeeder » Mie Apr 04, 2018 11:33 pm


Utopia Baits Meat & Wheat merge foarte bine in orice anotimp la orice specie de peste, in special pe lacuri / rauri naturale dar si pe Carpodroame.

Utopia Baits Fish & Krill este o nada dedicata pentru crap , pe carpodroame si / sau lacuri cu retinere unde se practica popularile dese.
Inseamna ca am facut alegerea buna pentru Camineasca- Utopia Baits Meat & Wheat ! ;)
APS Feeder Club


Înapoi la “Nade si momeli”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori